Jawa- tkanina

Tuskeni, Jawowie
http://www.kraytclan.com/
ODPOWIEDZ
zgredek15
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:36

Jawa- tkanina

Post autor: zgredek15 »

Witam,
planuję uszyć strój Jawy dla swojej siostry i mój największy problem związany z tym przedsięwzięciem to tkanina :/ Nie mam zielonego pojęcia czego można użyć na Polskie warunki. Z tego co przeczytałem w CRL-u to tkanina jaką wymieniają to "monk's cloth" jednak ani na polski tego przetłumaczyć nie potrafię, ani nie wierzę że w Polsce uda mi się dostać ten materiał, więc tu pojawia się moje pytanie, czego użyć i gdzie to kupić? :D
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Jawa- tkanina

Post autor: Astela »

Dla wszystkich Jaw, które miałam przyjemność obszywać, używałam tkaniny obiciowej dostępnej w hurtowni we Wrocławiu. Jest ona fabrycznie żółta lub musztardowa (w zależności od tego, jaka rolka się trafi), ale bardzo chętnie poddaje się farbowaniu.

Efekt końcowy prezentuje się tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Jawa- tkanina

Post autor: Jok »

zgredek15 pisze:Z tego co przeczytałem w CRL-u to tkanina jaką wymieniają to "monk's cloth" jednak ani na polski tego przetłumaczyć nie potrafię, ani nie wierzę że w Polsce uda mi się dostać ten materiał, więc tu pojawia się moje pytanie, czego użyć i gdzie to kupić? :D
To nie nazwa tkaniny, a raczej rodzaj tuniki - "ubrania mnicha" - chodzi oto ze tunika uszyta jest w sposób przypominający ubrania mnichów. Najlepiej zgłoś się do Asteli (user na forum o tym nicku) bo ona zrobiła jawy dla trzech dziewczat w ostatnim czasie (z czego juz 2 sa w Polish Garrison).
Skad jestes Ty i siostra? Bo znalezlismy jakis cza temu materiał na jawy (co maja juz w/w kolezanki) i jet bardzo fajny, dobrze sie farbuje i strzępi w przyjemny sposób, a jednocześnie sie nie pruje. O ile mnie pamiec nie myli to cena bierząca to jakies 28 zł za m/b

Edit. Widze ze Astela juz napisala ;)
zgredek15
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:36

Re: Jawa- tkanina

Post autor: zgredek15 »

A co sądzicie o surówce bawełnianej??
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Jawa- tkanina

Post autor: Jok »

zgredek15 pisze:A co sądzicie o surówce bawełnianej??
Nie wyglada tak dobrze, jak ta tkanina tapicerska. Głownie, dlatego, że nie ma tak fajnej, wyraznistej faktury
Herat
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 315
Rejestracja: 28 sty 2010, 19:57
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 3757

Re: Jawa- tkanina

Post autor: Herat »

Ja używam lnu grubo tkanego.
Problem jest tylko z jego "gniotliwością".
Można poszukać z domieszkami, będzie się mniej gniótł.
Ale UWAGA! nie za dużo bo może być problem z farbowaniem.
Mabet-mabet-qwas!
Awatar użytkownika
Goro
Polish Garrison
Posty: 434
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Jawa- tkanina

Post autor: Goro »

Gruby len wygląda ZAJEBIŚCIE...
TK 9353
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Jawa- tkanina

Post autor: Astela »

Goro pisze:Gruby len wygląda ZAJEBIŚCIE...
Co za kultura wypowiedzi :?


Zgredek, to wszystko zależy od tego co preferujesz :) moim zdaniem surówka wygląda lepiej u tuskenów, ale to już kwestia indywidualnego gustu. Z tym obiciowym przynajmniej jest o tyle lepiej, że się niechętnie gniecie.
zgredek15
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:36

Re: Jawa- tkanina

Post autor: zgredek15 »

Mieszkam w okolicach łodzi :wink: a mógłbym jakieś konkretne namiary na tą tkaninę? Najwygodniej byłoby mi kupować przez inernet jeśli byłaby taka opcja.
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Jawa- tkanina

Post autor: Astela »

O tkaninie wiem tyle, że jest w tej hurtowni ( http://www.tkaniny-wroclaw.pl/onas.html ), nie znam niestety producenta. Raczej nie wysyłają kurierem tkanin, zawsze mają tam straszny młyn. W razie czego mogę Ci kupić materiał i posłać jakimś sensownym kurierem (bo i tak bywam tam przynajmniej raz w miesiącu).
zgredek15
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:36

Re: Jawa- tkanina

Post autor: zgredek15 »

Wysłałabyś pm ze szczegółami?
Luke Skywalker
Eagle Base Inactive
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2008, 23:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jawa- tkanina

Post autor: Luke Skywalker »

Astela pisze:O tkaninie wiem tyle, że jest w tej hurtowni ( http://www.tkaniny-wroclaw.pl/onas.html ), nie znam niestety producenta. Raczej nie wysyłają kurierem tkanin, zawsze mają tam straszny młyn. W razie czego mogę Ci kupić materiał i posłać jakimś sensownym kurierem (bo i tak bywam tam przynajmniej raz w miesiącu).
"Młyn" jest, ponieważ dużo ludzi tam chodzi, panie ekspedientki są bardzo pomocne, duży wybór materiałów i nie, nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej, wystarczy spojrzeć na regulamin. Można płacić kartą od 30 zł. Generalnie polecam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krayt Clan Detachment”