Blaster Oficera Imperium

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Post autor: faultfett »

Ja tego szukałam i szczerze - nie udało mi się uświadczyć nigdzie poza Obrazkowym :/
.
W ogóle nawet nie ma nigdzie chyba, jak to się nazywa :|
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Post autor: Lady Sandman »

Czy ktoś ma przypadkiem dokładnie wymiary MerrSonna i mógłby się ze mną nimi podzielić? Zamierzam się zabrać za niego w czerwcu, a myśl o skalowaniu zdjęć/ figurek nie napawa optymizmem ;)
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: Jok »

Skonczyłem swojego DL-44. Jeszcze tylko malowanie. Wstawiam zdjęcie przed malowaniem z wypisanymi częściami, które wykorzystałem do jego stworzenia. Oczywiscie podstawą był Mauser.
Obrazek

1. Pleksa ( Dwa rodzaje: Twarda i miękka)
2. Pokrowiec na cygara (miał dobrą średnice XD )
3. Zakrętka od toniku
4. Zakrętka od tuszu kreślarskiego
5. Zakrętka od sosu maggi
6. Pojemnik na leki (taki szpitalny)
7. Plastikowa rurka
8. Srebrny guzik
9. Polakierowane nierówności lakierem do paznokci.

Wiem ze zapomnialem o takim malym dzyndzlu przy wylocie lufy. Dodalem go juz po zrobieniu zdjecia ;)
Zapewne niedlugo pokaże jak to wyszło po malowaniu ;). Później wezmę sie za kabure ;) (właśnie - ta musi byc czarna czy brazowa?)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: Jok »

I skonczony pitolecik :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: ARAKYEL »

Gratuluje dobrej roboty naprawdę dobrze Ci wyszedł.

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... G%26um%3D1

P.S. Wszystkiego najlepszego :mrgreen:
Bolek
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2009, 18:28

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: Bolek »

Dobry. Kompletuję strój Rycerza Jedi z NEJ, czyli właściwie cała baza wygląda jak Kyle Katarn :P. Chciałem skończyć go na StarForce, ale brakuje mi miecza świetlnego. Chciałem sobie zbudować, ale cóż... zdolności nie mam i czasu też za bardzo już nie będzie. Dlatego chciałem kupić sobie blaster. Najpierw miał to być E-3 Kennera, ponieważ z tego co widziałem to łatwo się przerabia tą świecącą wersję na bardziej replikową. Nie mogłem nic znaleźć, więc dotarłem tutaj na forum, gdzie poczytałem o mauserze. Zacząłem poszukiwania. Nie byłem wybredny. Znalazłem na allegro 3 aukcje po 200 zł, oraz jedną która wydała mi się pierw śmieszna. Ktoś sprzedawał pistolet na kulki do paintballa, który wygląda jak mauser. Chodzi o tą aukcję http://allegro.pl/item715652836_pistole ... ki_6m.html . Czy czegoś takiego w ogóle nie kupować, czy też skoro strój jest do własnego użytku i nie myślę przyłączać się do Rebel Leagion, to coś takiego jest jak najbardziej odpowiednie do ozdoby stroju? Nie chcę żeby pękło po wzięciu do ręki.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: ARAKYEL »

Wygląda nienajgorzej i jest tani, choć ten poniżej wyglądał by znacznie lepiej jednak ponad 10 krotnie przewyższa ceną replikę z ABS-u:
http://www.allegro.pl/item717198878_pos ... ezent.html
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: sternik »

Bolek -poszukaj na ebayu Fx'a w dobrej cenie kup dwa różne, rozłóż na części i zmontuj jeden wg własnego pomysłu :) ja tak zrobiłem z mieczami OWK i MW ,dodałem troche od siebie :) i myśle że wyszło nie najgożej :) Obrazek

a o budowie mieczy poczytaj na holonecie
http://holonet.pl/viewtopic.php?f=21&t=3739
http://holonet.pl/viewtopic.php?f=63&t=3685
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: Jok »

Bolek pisze:D Zacząłem poszukiwania. Nie byłem wybredny. Znalazłem na allegro 3 aukcje po 200 zł, oraz jedną która wydała mi się pierw śmieszna. Ktoś sprzedawał pistolet na kulki do paintballa, który wygląda jak mauser. Chodzi o tą aukcję http://allegro.pl/item715652836_pistole ... ki_6m.html . Czy czegoś takiego w ogóle nie kupować, czy też skoro strój jest do własnego użytku i nie myślę przyłączać się do Rebel Leagion(...).
Wlasnie ten pistolet kupowalem. kulki sa takie jak do asg ale maja po prostu w srodku farbke. Jesli bedziesz przerabial go na jakikolwiek blaster to i jak musisz przewiercic magazynek zeby zamonowac lunete a i sprezyny sie nie bedzie dalo naciagnac. nie mniej ta replika jest calkiem porzadnie zrobiona-nie rozleci sie w rekach. gruby plastik- trzeba tylko zpilowac sygnature z boku pitoletu i zaszpachlowac dziurki po srobkach ;)
Bolek
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2009, 18:28

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: Bolek »

Dzięki wszystkim za pomoc. Na FXa mnie nie stać nawet jednego. Może kiedyś, ale po maturze tym bardziej nie będę mieć pieniędzy :P. Więc pozostaje na razie zrobić swój własny.

Tego Mausera chciałem właśnie zamawiać, kiedy się okazało, że facet by zrealizował zamówienie dopiero po 9 września :/ A StarForce jest 11 :/

Tak więc na razie mam zapożyczonego Lugera. Stąd też moje pytanie. Czy broń którą Leia miała w ep VI, kiedy spotkała Wicketa i dwóch scout trooperów, to był niemiecki luger? Tak mi się wydawało. I czy gdzieś znajdę jakąś pomoc jak to usprawnić do filmowej wersji?
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: BountyHunter »

wydaje mi sie ze to nie byl luger... mialem gdzies dokladna nazwe i fotki autrentyka... ale musialbym dobrze poszukac, polecam fotki na master replicas ;)
co do blastera imperium, ten akurat model to model hana solo z dodatkowa luneta, mocowaniem do niej, tlumikiem i karbowana nasadka na magazynek

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a18 ... 772f1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dd ... d93b5.html

moja przerobka wyglada tak, odmienny gwizdek jest celowym dzialaniem ;) mocowanie lunety jest przykrecone do korpusu i wcale nie przeszkadza w strzelaniu asg ( bron jest sprawna w 100%) znaki po bokach oczywiscie trzeba pospilowywac ale i takze dorobic "zebrowanie" na bokach broni, polecam fotki denixowskiej kopii masuera c-96, tam doskonale widac jak wyglada bron bez dodatkowych ' filmowych' gadzetow , moja giwera do wgladu na starforsie;)
tak ostatnio dumalem i osobista bron oficera na sluzbie widac w ANH podczas 'wtargniecia' rebeliantow do centrum kontroli DS u oficera gdy podchodzi do drzwi aby je otworzyc a drugi raz jak sie wywraca po uderzeniu wookiego
osobiscie uwazam ze luger bylby super dodatkiem do stroju oficera, ladny , zgrabny i efektownie wyglada


p.s. wlasnie taki plastikowy, obrzydliwy masuer jest najlepszy do repliki, nie jest ciezki, latwo sie do niego klei elementy (przeciez to plastik), nie wazy wiele co jest wazne przy wojazach zagranicznych a przede wszytkim nie czepiaja sie go celnicy na lotniskach ;)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: Vissan »

Siemka imperialnym, pytanko mom dotyczące kabur jakich używacie do swoich blastechów, merrsonnów, wszystkiego co jest na bazie popularnego mausera. Czytałem, iż można się pomęczyć z kaburą do ttki, czy ktoś ma jeszcze inne doświadczenia w temacie pokrowców na te pistolety? Czy i które dostępne ogólnie kabury na używane dawniej w WP pistolety mieszczą mausera z przeróbkami?
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: Jok »

A ja swoje kabury i do E-11 i Dl-44 szyłem sam. Wystarczy kupic w lumpeksie jakas stara skóre i troche poszyc na tekturowym stelażu ;)
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: Lady Sandman »

Ewentualnie kupujesz gruby i cienki skaj. Szyjesz zewnętrzną część z grubego skaju (jest sztywny), a z cienkiego "wyściółkę", żeby nie było widać tej materiałowej lewej strony. Potem niesiesz do kaletnika, on wciska nity tu i ówdzie i voilà :) A wykrój można wykoncypować metodą prób i błędów przyglądając się jakiejś kaburce z ebaya albo ze screenshota.
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Blaster Oficera Imperium

Post autor: Vissan »

Dzięki za info, trzeba będzie znaleźć jakiegoś starego malucha, tam były wypasione fotele ze skajki :P

Jedną kaburę do TTki spróbuję też dopasować do merrsonna 44 (ten bez lunety mauser z krótką lufą).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”