DH-17

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

DH-17

Post autor: sternik »

Docelowo w tym wątku przedstawię budowę mojego Dh ,ale na początek kilka pytań.
Magazynek.
Czy Magazynek jest obowiązkowy w tym rodzaju broni? Na większości zdjęć z filmu i komiksach broń ta nie posiada magazynka ale w albumach z wyposażeniem Magazynek występuje. Więc??

Dalmierz lub część górna korpusu broni do której mocowana jest luneta.
Tu tez występuje kilka odmian
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Która jest wymagana??
Luneta
W większości montowana jest luneta tego typu co na zdjęciu nr2 z pytania o dalmierzu ale na zdjęciu nr 1 mamy lunetę taka jaką montowali na swoich pistoletach Scouci a jest to fotka zamieszczona w Słowniku Obrazkowym SW .W komiksach są czasami takie rodzaje że nawet nie mam do czego porównać:) a spotkałem się też z lunetami z E-11.
Czy w tym temacie również panuje dowolność wykonania ?

Może jeszcze dzisiaj uda mi się wkleić fotki części które nabyłem na ebayu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2430
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: ShVagYeR »

Z tego co się orientuję, obie wersje są dopuszczalne. Co prawda Imperiale w ANH używali raczej propów w wersji z magazynkiem, ale Jok ostatnio zrobił bez i też było ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: Jok »

Sternik jesli chcesz podaj mi mejla na PM a wysle Ci wszystkie zdjecia spakowane w Rarze z etapow produkcji mojego DH-17.
Magazynek daroawalem sobie - ta wersja jest malo filmowa ;)
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: sternik »

Mam juz wszystko no prawie wszystko bo brakuje mi tylko jednej rurki na dalmierz i wylotyu kolimatora (stożkowatej końcówki lufy :) )i chętnie skorzystam z twojej pomocy :)
z czego zrobiłes u siebie tą cholerną końcówke lufy?? :) Nigdzie nie mogę dobrać takiego stożka.Są drewniane nogi do szafek ale nie wiem czy drewniana końcówka będzie miała taka samą faktórę po pomalowaniu jak plastykowa rura ? Wypatrzyłem ostatnio nakrętke do jakiegos płynu do płukania ale nie miałem sówmiarki żeby sprawdzic wymiar :) wiec nie chciałem ryzykować zakupu .Po cholere mi 20 5litrowych butelek płynu do płukania :D jest ponacinana dla lepszego odkręcania ale można by było te nacięcia zeszlifować lub zostawić jako dodatkowy bajer :)
Taki zestawik zakupiłem na ebayu koszt 33Ł z przesyłką do Brux
ObrazekHosted on Fotki
ObrazekHosted on Fotki
a taką lunetkę znalazłem w swojej zbrojowni :)
ObrazekHosted on Fotki

Wszystkie elemeny ze zdjęcia nr 1 są na sprzedaż jezeli jest ktoś chętny pisać na sternik@voo.be
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: DH-17

Post autor: ARAKYEL »

Luneta idealna do broni Boba Fett'a.
Super pozostała tylko rurka stożek i parę elementów na lunetę
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: Jok »

ja robilem z pojemnika na leki - takie jakie rozdaja w szpitalu ;)mam ich cala mase a to jednak plastik i dobrze wyglada po malowaniu i lakierowaniu.Tu masz zdjecia mojej Dh-17:
http://jok18.deviantart.com/art/DH-17-B ... -150050296 - przed malowaniem
http://jok18.deviantart.com/art/DH-17-152453599
Reszte zdjec wysylam Ci na e-maila.
Ja lunetke robilem z czesci - fajnie sie nadaly do tego plastiki kinder -niespodzianki.

to z pierwszego zdjecia to elementy do e-11

Jak masz jakies pytania wal smialo ;)
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: sternik »

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: Jok »

zdjecia Ci juz wyslalem na PM linki ;)
szkoda ze zrobiles chlodzenie - to wersja dla DH-17 z magazynkiem.
Swoja droga blaster ma z obu stron kwadratwa dziurke z zaookragleniem a nie taka lezke jak Ty zrobiles - to tez wersja dla magazynku. Generalnie ten z magazynkiem za bardzo przypomina na moje oko e-11.
Swoja droga przesynalbym odrobine rekojesc dalej - w strone klipsa.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: sternik »

fotki właśnie doszły -dzieki :)
Co do otworów :) w oryginale ten z łezką służy jako wyrzutnik łusek dlatego ma taki kształt a prostokątny jest do podczepienia magazynka . Otwór wyrzutnika nie może być taki sam jak otwór mocowania magazynka. wzorowałem się na tych zdjęciach Obrazek
Obrazek
i kożystałem z informacji tych tutorials
http://www.imperial-fleet.com/BBC/commu ... hp?f=4&t=4
http://www.tk560.com/blaster2.html
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... 0%26um%3D1
Otwory wentylacyjne dlatego że na każdym zdjęciu broni której używa Kir Kanos, występują:)
i chcę zrobić cos takiego
Obrazek
Prostokątnego otworu i tak nie będzie widać po zamontowaniu tego krótkiego magazynka ,ale bardzo ułatwi mi mocowanie rączki i dalmierza :)
A rączka i końcówka zamka założone tylko do przymiarki :) musze kupić takie długie wiertło żeby przewiercić cała rączkę i przymocować ją śrubą do korpusu(tak jak w oryginale) bo połączenie wyłącznie klejem wydaje mi się że może być za słabe .
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: DH-17

Post autor: BountyHunter »

heh widzicie jak Wam dobrze idzie? i na co Wam potrzebny stary BH ;)
mam tylko jeden apel , nie bede personalizowal ale... panowie wiecej solidnej , rzetelnej starannosci, robice repliki a nie zabawki dla organizacji zarobkowych ... my jestesmy ostatnia linia praworzadnosci i poprawnosci... niech to wszystko wyglada tak jak ma wygladac.. malo co odbiegajac od oryginalu... jesli cos ma jakis ksztalt- to powinno taki miec a nie 'bo nie moglem zrobic albo znalezc" robic rowki, zlobienia, otwory i wypuklosci, ciac szlifowac i kleic do upadlego ;) a jesli ktos nie radzi sobie z robieniem replik... niech sobie odpusci i zajmie sie porzadna praca ;) czasami odnosze wrazenie ze nie wszyscy rozumieja pojecie 'repliki" ... sternik. jak zAwsze wszystko wyglada Ok... :) mam tylko jedno pytanie... malujac na srebrno jakiej farby uzywacie? sprawdzilem juz pare i kazda jest 'kijowa' ;p
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: sternik »

BountyHunter pisze:heh widzicie jak Wam dobrze idzie? i na co Wam potrzebny stary BH ;)
Na przykład po to żeby pisał takie komentarze :)
BH więcej krytyki, personalizuj! Dzięki twoim uwagom te repliki będą wyglądały lepiej :) Nie jesteśmy mistrzami wiec niektóre rzeczy staramy się upraszczać ale po zrobieniu ętej sztuki uproszczenia nie wchodzą w grę . Czekałem właśnie na twój komentarz i jestem zdziwiony trochę że wszystko ok :) Ja tam widzę jeszcze kilka niedoróbek ale to początek wiec jeszcze je wyprostuje :)
Co do farbki to zapewne użyje farbek modelarskich których używam i mam spora gamę . Nie wiem jeszcze jak to wyjdzie ale na pewno będzie trzeba polerować i lakierować bo zwykła srebrna nie da takiego koloru jak prawdziwe alu czy polerowana stal .Do malowania jeszcze daleka droga wiec na razie o tym nie myślę .
Jadę po wiertło i rurkę do dalmierza :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: Jok »

Ja malowalem farbka akrylowa games-workshop metoda gabki a pozniej ten element pomalowalem lakierem z polyskiem. Na zdjeciach to tak ladnie nie wyglada przez glupia lampe blyskowa.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: sternik »

Poczynione zakupy .Tutejszy sklep Brico ( coś jak w pl Leroy Merlin ) powinien w swojej reklamie zamieścić tekst –Składasz Blaster ? zapraszamy do nas po części ! :)
ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki
Przymiarka mocowania rączki
ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki
Dalmierz
ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki ObrazekHosted on Fotki
Tłumik kolimatora zostanie taki ponacinany dlatego że po1 fajniej wygląda :) po2 wszyscy przerabiali swoje bronie wg własnych upodobań więc dlaczego KK miał nie przerobić swojej ? po3 Obrazek
:) CDN
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: Jok »

Mimo wszystko uważam ze luneta jest zła:/ Niby fajnie ze chcesz miec blaster wzorowany na komiksowym ale to juz nie bedzie według mnie Dh-17. Rysownik chyba popuscil troche wodzy fantazji i nie wyglada to teraz jak bron filmowa:/
gdzie masz opisane ze kazdy przerabial bronie?
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: DH-17

Post autor: Vissan »

Po zobaczeniu obrazka rozumiem już modyfikacje, aczkolwiek wtedy można by odpuścić parę szczegółów z oryginalnego DH-17 i robić pod obrazek z komiksu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”