Produkcja Astromecha ruszyła!

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Jok »

Ruszyła już produkcja pierwszego droida astromechanicznego, który w całości powstanie na terenie naszego kraju.
Udało zdobyć się nam (Mi i koledze który studiuje mechanikę, a zainteresowany jest żywo robotyką) dokładne wymiary robota typu R, więc mogliśmy zacząć pracę. Zaczynamy od stolarki. To co prezentuje na zdjęciu to dwa z trzech okręgów, stanowiące poziome elementy kostrukcyjno-nośnej "ciała" robota:
Obrazek
Okręgi są wykonane z 8 mm sklejki.
Będę w tym temacie na bieżąco powiadamiał o kolejnych etapach budowy. Bardzo możliwe, że będziemy potrzebować pomocy w produkcji :)
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: ARAKYEL »

Nie wiem czy to się przyda...można znaleźć jakieś schematy układów scalonych
http://astromech.net/droidwiki/index.ph ... s_Magazine
http://astromech.net/?q=node/242
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Falcon »

1. Kupcie sobie wyrzynarkę!!!
2. To mi wygląda raczej na MDF a nie sklejkę :|
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Jok »

To jest do doszlifowania.
MDF? Napewno nie jest to pazdzierz czy inna plyta wiurowa. Raczej cos bardziej w strone drewnopodobna ;) Ale faktem jest ze nie ma charakterystycznej faktury "sklejki".
Wyrzynarke mamy ale te ktora mozemy urzyc nie zrobilaby ladnych lukow. Dlatego tez dalismy 0,5 cm nadmiaru aby teraz do zeszlifować.
Dzieki za uklady
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: BountyHunter »

30 kg sklejek, 20 kg szpachli, ze 2 kg srub i walkow, 3 kg koleczka aku plus elektronika... ciekawe kto to bedzie na plecach nosic ;) nie wiem jakie sa zamiary, czy to bedzie jezdzic, krecic i gwizdac? czy tylko pozowac? widzialem kiedys wersje nadmuchiwana r2d2 ;) a czy to bedzie r2d2( co imperialom nie pasuje choc jest mocno rozoznawalne) czy jakis imperialny R? najwiekszym szlagierem byla jednosta R z przezroczysta kopulka... i tony widocznych drucikow i elektroniki pod nia :) swojego czasu dowaiadywalem sie w firmach o mozliwosc wykonania samej kopulki do r2 z tworzywa... nikt sie nie podjal ;) w kinach serii(chyba) HELIOS byly kosze na smieci w sumie niewiele odbiegajace od korpusu r2, w nakrywce (polokraglej) wystarczylo odciac rant i korpus gotow (waga jakies 3 kg - co brzmi niezle) jak planujecie rozwiazac problem kopulki?
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: TI-1415 »

Nie chcę być uszczypliwy :wink: ale mam nadzieję że nie będzie on wyglądał jak twój wypasiony hełm IG :wink: W każdym bądz razie życzę powodzenia .
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Jok »

TI-1415 pisze:Nie chcę być uszczypliwy :wink: ale mam nadzieję że nie będzie on wyglądał jak twój wypasiony hełm IG :wink: W każdym bądz razie życzę powodzenia .
helmu IG nie skonczylem i dobrze wiesz o tym ;p Mowilem nawet Tobie ze bedzie szlifowany jeszcze raz, teraz mnie czas nie goni wiec moge sie tym spokojnie zajac. poprostu chcialem sie w tym kostiumie przejsc na Maj Music. Wiec z tym "wypasionym" nie musisz szczypac :P chyba ze poczekasz do wersji finalnej :]

BH - narazie robimy sam korpus plus nogi - poniewaz sa one uniwersalne dla jednostek R. Co do kopuly, to rozważamy jednak jednostke R 4, lub R 5 z racji na wlasnie inny ksztalt glowy i bardziej imperialny charakter.
yularen
Polish Garrison
Posty: 2225
Rejestracja: 05 cze 2009, 11:14
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8098

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: yularen »

BountyHunter pisze:30 kg sklejek, 20 kg szpachli, ze 2 kg srub i walkow, 3 kg koleczka aku plus elektronika... ciekawe kto to bedzie na plecach nosic ;)
Miałem okazję "nosić" R2-D2 German Garrison - ważył ok 80 kg. Ale dali radę, więc i my też damy.
Jok - życzę powodzenia.
"Are all Jedi so reckless?"
"Just the good ones."
________________________
Proud Member since 2009
Awatar użytkownika
Jaden Kast
Polish Garrison Retired
Posty: 391
Rejestracja: 01 cze 2005, 17:12
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Jaden Kast »

Widzę, że nie tylko mi astromechy w głowie ;) Może by wybrać jednostkę R7, ma bardzo ciekawy "wizjer". Jeżeli chodzi o malowanie, to najciekawiej wygląda chyba astromech Vadera. Chociaż przydałoby się dodać trochę metalicznych elementów.
Powodzenia w projekcie. Kolega robi to w ramach pracy magisterskiej?
"Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama"
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Jok »

Jaden Kast pisze:Widzę, że nie tylko mi astromechy w głowie ;) Może by wybrać jednostkę R7, ma bardzo ciekawy "wizjer". Jeżeli chodzi o malowanie, to najciekawiej wygląda chyba astromech Vadera. Chociaż przydałoby się dodać trochę metalicznych elementów.
Powodzenia w projekcie. Kolega robi to w ramach pracy magisterskiej?
Mozesz zawsze droida obejrzec na zywo bo daleko nie masz:) a nawet mozesz pomoc zawsze :D
Raczej myslelismy o jednostkach filmowych wiec do R6.. Wlasnie ten R7 jak dla mnie i kolegi robotyka jest zbyt udziwniony i jako jedyny ma inny korpus.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Jok »

Kolejny etap - to zdjecie sprzed kilku dni. Nie mialem czsu go dodac. Teraz praca sie posunela dalej. Sa wyciecia na żebra i wszystko jest juz ladnie doszlifowane i dopasowane. Nie wiem czemu otwor w okregu numer 1 od lewej wydaje sie nie symetryczny - jakas widocznie gierka optyczna. Wszystko jest wymierzone i symetryczne:
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: ARAKYEL »

Jak tam postępy w pracy nad astromechem?
Może filmik będzie użyteczny, ukazuje konstrukcje astromechów i ilość potrzebnych części:
http://www.youtube.com/watch?v=Y_Cec-J9s08
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Jok »

Praca idzie do przodu! Wiesz teraz dwa eventy pod rzad (w sumie trzy) wiec musze sie troche ogarnac. ale zdjecia pewie dodam w poniedzialek ;)
dzieki za link!!!!
Magik
Posty: 71
Rejestracja: 20 cze 2008, 21:17
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Magik »

Ekhm... Chciałbym wtrącić swoje "trzy grosze". Otóż, z tego co mi wiadomo, pierwszy w Polsce pełnowymiarowy astrodroid to R2-D2 grupy SWAT. Jest on pełnowymiarowy, jeździ, piszczy, świeci, a jak trzeba to i zatańczy :twisted: Jest on zdalnie sterowany, chłopaki korzystali z pomocy ludzi z R2-D2 builders club :)
Cóż, przebieg prac jest na stronie SWATu oraz kontakt do ludzi, którzy go budowali;) Więc to może w czymś pomoże;)
Pozdrawiam budowniczych;)
Ulubieni bohaterowie : 1.Boba Fett 2.Darth Maul 3.General Grievous =)
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Produkcja Astromecha ruszyła!

Post autor: Falcon »

Dzięki, o tym oczywiście wiemy, a osoby które go konstruowały znamy osobiście.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”