Blastery Jixa

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Blastery Jixa

Post autor: Vissan »

Cóż mam nadzieję że przy grubości 3 na 0,8 cm osłona spustu aż tak pękać nie będzie. Natomiast rada z lufą dobra tylko nie wiem jak ją zrealizować, tzn czym nawiercić otwór w korpusie żeby tam wkleić tę lufę. Chyba żeby po prostu z grubsza wydziergać i zalać jakimś klejem czy zalepić masą modelarską a potem wyszpachluje, byle równo w osi siedziało.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Blastery Jixa

Post autor: ARAKYEL »

Vissan pisze:Cóż mam nadzieję że przy grubości 3 na 0,8 cm osłona spustu aż tak pękać nie będzie. Natomiast rada z lufą dobra tylko nie wiem jak ją zrealizować, tzn czym nawiercić otwór w korpusie żeby tam wkleić tę lufę. Chyba żeby po prostu z grubsza wydziergać i zalać jakimś klejem czy zalepić masą modelarską a potem wyszpachluje, byle równo w osi siedziało.

Najlepiej było by jednak wywiercić otwór by osadzić rurę przynajmniej w 1/3 długości całkowitej. W zależności od materiału klej na rurkę super glue lub klej na gorąco, by prosto wywiercić użyj imadła przytrzymując korpus rozwiercaj od mniejszego wiertła poprzez średnie do docelowej grubości.
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Blastery Jixa

Post autor: SID »

A jak powstaną jakieś luki przy obróbce to proponował bym wypełnić żywicą z pigmentem odpowiednim do koloru broni. :wink:
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Blastery Jixa

Post autor: Vissan »

Ostatnio prace stanęły z powodu wyjazdów, ale znalazłem czas aby wyciąć elementy korpusu. Otwór na lufę ewentualnie wytnę po sklejeniu całości. Jako że to moja pierwsza przygoda z wyrzynarką to powtarzalność elementów nieco kuleje, ale ubytki wyszpachluje a naddatki zeszlifuje szlifiereczką na papier. Generalnie jestem zadowolony bo przy okazji uczę się nowych rzeczy.

Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Blastery Jixa

Post autor: ARAKYEL »

Osobiście unikam szpachlowania spienionego pcv ewentualne luki lub ślady łączenia smaruje super glue i szlifuje tak by opiłki łącze z klejem wypełniły ubytki.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Blastery Jixa

Post autor: Vissan »

Mobilizacja niska więc prace bardzo powoli posuwają się do przodu.

Obrazek

Obrazek

Przede mną szlifowanie, jak będę miał chęć odpalenia szliferek. No i oczywiście dorobić lunetkę i lufę. Muszę jeszcze znaleźć rurki odpowiednich średnic i wylepić stożki do "lunety" jak na szablonie, a potem wywiercić otwór w korpusie żeby zamocować lufę. Pewnym wyzwaniem będzie wycięcie krążków PVC które zakryją lufę i lunetkę. Do tego jeszcze kilka małych detali na korpusie. No i oczywiście okładziny oraz zeszlifowanie ostrych kątów rękojeści.

Ogólnie muszę powiedzieć że ta technologia ma potencjał i przy dużej wprawie w obsłudze narzędzi skrawających można właściwie zrobić w ten sposób prawie każdy blaster z uniwersum.
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Blastery Jixa

Post autor: BountyHunter »

hmmm w sumie ja nie posiadam narzedzi szlifujaco-skrobiacych poza papierami sciernymi i pilnikami iglakami ;) posiadam wiertarke do wiercenia otworow... i nic wiecej ;) wykonujac modele z pcv spienionego naklad 'narzedzi' jest naprawde znikomy, tzreba tylko opanowac technike ... czekamy na efekt koncowy ;)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Blastery Jixa

Post autor: Falcon »

widzę że masz podpisane prawy/lewy - jak ja buty do scouta ;]
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Blastery Jixa

Post autor: Vissan »

BountyHunter pisze:hmmm w sumie ja nie posiadam narzedzi szlifujaco-skrobiacych poza papierami sciernymi i pilnikami iglakami ;) posiadam wiertarke do wiercenia otworow... i nic wiecej ;) wykonujac modele z pcv spienionego naklad 'narzedzi' jest naprawde znikomy, tzreba tylko opanowac technike ... czekamy na efekt koncowy ;)
Ja po prostu nie mam tyle cierpliwości żeby piłować papiurem ręcznie :) Domyślam się, że między innymi ręcznemu szlifowaniu zawdzięczasz oszałamiającą precyzję, ale ja nawet nie próbuję zbliżać się do tego poziomu ;)

@Falcon podpisane są, bo rękojeść będzie zeszlifowana minimalnie asymetrycznie coby się lepiej chwytało.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Blastery Jixa

Post autor: Vissan »

Bliżej niż dalej do końca, może przed piątkiem kiedy to jade do Poznania uda mi się chociaż wstępnie pomalować. Do zmiany jest mocowanie lunety bo trochę się zagalopowałem i wyszło mi może i solidniej ale niezgodnie z oryginałem z komiksu. Do zrobienia nacięcia na okładzinach rękojeści i przycięcie pewnych detali oraz takie cuś na końcu lufy. Potem ostatnie poprawki i malowanie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Blastery Jixa

Post autor: MERR-SONN »

Super !!
Jedyne co bym zasugerował to bardzo lekkie zaokrąglenie krawędzi (takie lekkie prelecenie papierem). Nie będzie sie tak wycierać w trakcie używania i będzie bardziej "juzerfrędli" :)
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Blastery Jixa

Post autor: ARAKYEL »

Gratki jeśli to jedne z pierwszych Twoich dzieł naprawdę wygląda fajnie, ciutkę obróbki w stylu zeszlifowanie nadmiaru kleju i pare lekkich poprawek + to co pisał pan Jasowicz (wystarczy gradient 240).
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Blastery Jixa

Post autor: Falcon »

fajowo, mnie razi tylko jedna rzecz - brak otworu w lufie i lunecie.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Blastery Jixa

Post autor: Vissan »

@Falcon - mnie też, ale nie jestem jeszcze na tyle wprawiony aby zrobić bardziej realistycznie :)

Zmieniłem troszkę mocowanie lunety ale fotki dorzucę jak już będzie gotowe (wykańczać będę w Pozku). Postaram się jeszcze porobić przed malowaniem jakieś poprawki. Ogólnie patrząc krytycznym okiem - jestem zadowolony, że w ogóle udało mi się osiągnąć zamierzony kształt blasterów z komiksu, zwツaszcza że to tak naprawdę pierwszy propek który robię od podstaw (wcześniej tylko prosta przeróbka mausera ASG na merrsonn 44 i różne zabawy "artystyczne". Oczywiście, można by całość zrobić bardziej starannie i schludnie (tutaj podziw dla BH, pjassowicza, Falcona i Arakyela - zawsze podziw wzbudza we mnie staranność i estetyka Waszych prac). Wiadomo - mankamenty typu delikatne odchylenia od osi luf itp poprawię w kolejnych propach jeśli takowe będę robić, ogólnie jestem zadowolony bo sporo się przy tym projekcie nauczyłem, wypróbowałem technologię no i będzie kolejny element do kostiumu Jixa. Przede wszystkim nauczyłem się że cierpliwość i staranność to podstawa, patrząc na te blastery widzę co mogłoby wyglądać lepiej gdybym miał więcej doświadczenia :)

Dzięki za opinie :D
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Blastery Jixa

Post autor: sternik »

Do nawiercenia lufy czy lunety możesz użyć wiertła piórkowego o odpowiedniej średnicy .
Tak to wygląda
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”