DC-15L

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

DC-15L

Post autor: MERR-SONN »

Cześć
Niedługo będę sie zabierał za strój BF w wersji dorosłej. Jednak zastanawiam się czy dla odsapnięcia na moment od tematu MANDO nie uskutecznić czegoś innego. Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem zrobienia jakoweś długiej pukawki. Tematu DLT-19 nie ma co ruszać, bo po cholerę powielać coś co już jest dostępne w perfekcyjnej formie (ukłony w stronę BH). Myślę, że zostaje mi równie wdzięczna konstrukcja DC-15L. Co o tym myślicie ?
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: DC-15L

Post autor: MERR-SONN »

Mam pytanie.
Szukając po sieci znalazłem wiele wersji długości blastera DC-15A: 120cm, 127cm(50cali), 132cm(52cale) i wg ogólnie przyjętego wzoru Alana Sinclair'a 141,5cm (55,6cali). Generalnie zauważyłem tendencję do uśrednienia tej długości (ok 130cm) lub skracania (ok 120cm) ze względów praktycznych (łatwiejszy w troopingu). Może ktoś ma jakieś bardziej konkretne informacje na temat długości tej broni.
Zaczynam już dłubanie w tym temacie.
Przyjąłem długość uśrednioną, czyli 130cm ale chcę się upewnić, czy nie będzie to ślepa uliczka :).
Założenia projektu:
- konstrukcja łatwo rozkładalna do transportu na min 3 części
- ruchomy język spustowy dający możliwość zamontowania działającego światło-dźwięku
- możliwość montażu w otworze wylotowym lufy błyskadełka LEDowego.
Co do jakości - nie gorzej niż komplet Boby Fetta :)
Jak nie będzie wstyd, to zrobię formy :)
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: DC-15L

Post autor: ARAKYEL »

Ja kiedyś znalazłem takie coś, może się przyda:
http://forum.whitearmor.net/index.php?s ... ntry134676
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: DC-15L

Post autor: ARAKYEL »

Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: DC-15L

Post autor: MERR-SONN »

No to ruszyłem z tematem DC-15A (równolegle pociągnę projekt DC-15X - różnica głównie w lufie, celowniku optycznym i paru szczegółach). Poniżej pierwsze efekty mojej pracy. Technologia dla mnie tradycyjna - polistyren 2mm, SuperGlue, łączenia fazowane dla zminimalizowania śladu łączenia. Trudniejszy sposób ale skuteczny :). Zdjęcia na razie zrobione telefonem, następne będą ładniejsze (bo i będzie co fotografować :) ).

Obrazek

Obrazek
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Smok
Polish Garrison Retired
Posty: 581
Rejestracja: 07 paź 2010, 12:44

Re: DC-15L

Post autor: Smok »

Yup yup yup ... trzymamy kciuki ... szczegolnie za projekt rownolegly :)
Minister Zdrowia ostrzega! Uwaga Smok! Bliski kontakt może powodować nerwice, stany depresyjne i myśli samobójcze.
Przed zastosowaniem przeczytaj ulotke, porozmawiaj z przyjacielem i koniecznie skonsultuj się ze swoim psychiatrą. Have A Nice Day :P
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: DC-15L

Post autor: Falcon »

Elegancko - pytanie jak i czym fazujesz?
Ręcznie czy masz jakiś patent własny?
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: DC-15L

Post autor: MERR-SONN »

Niestety fazuję recznie (nóż, później tzw. packa :) z papierem). Podwaja to czas pracy ale efekt jest warty wysiłku. Po wykonaniu w ten sposób elementu niewiele jest do szlifowania, szpachlowania a powierzchnia jest idealnie gładka:). Ważna jest precyzja, bo krawędź powinna być prawie zerowej grubości. Już mam pewną koncepcję ułatwienia sobie pracy. Muszę jednak ten pomysł najpierw przećwiczyć.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: DC-15L

Post autor: SID »

Bardzo miło że są jeszcze osoby które tworzą ,ja skończyłem 11-kę :) ja jak się uporam z plecakiem i zbroją to pogonie w kierunku lewisa a w dalszej części uśmiechnę się do kolegi w sprawie owej broni DC-15 :D
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: DC-15L

Post autor: MERR-SONN »

Trochę prace poszły na przód, jednak czekam z utęsknieniem na zamówioną rurę aluminiową, która będzie rdzeniem całości (to ta o średnicy środkowego korpusu). Zrobiłem sobie z PCV wzornik rury, na którym "na sucho" dopasowuję części do późniejszego montażu. Na razie na zdjęciach elementy przygotowane do szpachlowania krawędzi. Część elementów czeka na fazowanie i sklejenie. Korpus nad rękojeścią ma przygotowaną rurę wewnętrzną na demontowaną do transportu kolbę.
Jak widać na zdjęciu magazynek jest osobno, dopasowany do wnęki o głębokości 15mm. Można go zamontować np na magnesy tak aby był "przeładowywalny" :).
Na zdjęciach widać odbicia na powierzchniach elementów. Dlatego się męczę z tym polistyrenem i fazowaniem krawędzi żeby zachować taki standard powierzchni. Później i tak przejadę papierem 600, żeby się podkład trzymał ale i tak gładkość będzie na wysokim poziomie :).
Co do konstrukcji nośnej - Generalnie zamysł jest taki, że ze wględu na długość i związane z tym naprężenia konstrukcja będzie oparta na rurach aluminiowych: 43mm rura główna, 40mm - łączniki modułów, 53mm rura modułu lufy. Taka konstrukcja daje możliwość zamontowania części środkowo-przedniej do góry nogami. Taki bajerek, ale patrząc na DC-15A aż się prosi o taką możliwość montażu (wszystko by było po bożemu: celownik u góry, rozkładany bipod pod lufą). Poza tym (ale nie znam się na tym) do takiej pustej rury da się zmieścić jakieś bebechy ASG (będzie ruchomy język spustowy).

No dobra, teraz parę zdjęć:

Obrazek

Obrazek
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: DC-15L

Post autor: MERR-SONN »

Tutaj mały przykład babrania się w fazowanie krawędzi :)

Obrazek
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: DC-15L

Post autor: ARAKYEL »

ślicznie, w jaki sposób je tak sfazowałeś?.
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: DC-15L

Post autor: MERR-SONN »

Mam zwinne paluszki: )) (pozdrawiam koleżanki :)) ) I wyjątkowo dużo cierpliwości...
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: DC-15L

Post autor: TD-1408 »

Już widzę piękną robotę :D
Tylko mam pytanie , czy to będzie jednorazowy egzemplarz?
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: DC-15L

Post autor: MERR-SONN »

A jak myślisz ? :). Jak będę miał chętnych to da się zrobić formy. Silikon na tak wielką giwerę będzie kosztował majątek, tak że wszystko zależy od zainteresowania. Jak już to chciałbym zrobić formy w ten sposób, żeby odlew był bezpośrednio na rurę aluminiową ale tak, żeby rura nie była wewnętrznym rdzeniem a po prostu korpusem giwery. Chcę też aby było trochę aluminiowych elementów ale to wyjdzie w trakcie budowy :). No i ten mechanizm języka spustowego - siedzę nad tą konstrukcją drugi dzień i końca nie widać :(.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”