Zestawienie broni występującej w SW

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: MERR-SONN »

Cześć
Znalazłem taką stronkę, która może być w pewnym sensie przewodnikiem po broni ręcznej występującej w SW.
Jak ktoś zna podobną, wklejcie śmiało. Zawsze to pomoc w uporządkowaniu sobie wiedzy na ten temat.

http://www.xiii.dk/ccccd/Weapons/Weapons.htm
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
jabek
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: jabek »

a co z tymi rodzajami broni które były pokazane w serialu Clone Wars,na przykład:

Z-6 rotary blaster canon
http://starwars.wikia.com/wiki/Z-6_rota ... ter_cannon
czy one są uznawane w Legionie dla zwykłego żołnierza Clona E3 ?
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: Delta13 »

Boroń jako taka jest elementem dodatkowym i nie wymaganym przy akceptacji. Natomiast w śród wymienionych są chyba tylko DC15 i DC15s. Z-6 na pewno jest do zarejestrowania do klona TCW.

Tylko szkoda że Westara wstawili Hasbrowską zabawkę... Ta DC15 też jakaś dziwna.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: sternik »

W 2008 na JediConie :)
ObrazekHosted on Fotki
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: Jok »

Już się większych choinek nie dało zrobić?
Awatar użytkownika
Kal
Posty: 68
Rejestracja: 18 cze 2013, 9:43

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: Kal »

Według mnie to ten mini pasuje mu jak ..... siodło ... przecież guner to kanonierzysta więc DH-17 lub E-11 powinny wystarczyć w zupełności.
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: gerald »

[quote="Delta13"
Tylko szkoda że Westara wstawili Hasbrowską zabawkę... Ta DC15 też jakaś dziwna.[/quote]
ten pierwszy decek to chyba ten sprzęt sklejony z e11 i mg 34 o którym słyszałem,drugi decek wygląda faktycznie dziwnie,dośc "chudo" brakuje też zdaje się tej "dźwigni" czy dwójnogu,whatever to tam jest w rzeczywistości na górnej części chłodnicy lufy,no chyba że fota tak zrobiona że nie widać.
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: Delta13 »

Teraz dopiero zauważyłem że tam są wyszczególnione DC-15S, DC-15, DC-15A. Ten dziwny jest opisany jako DC-15 i prawdę mówiąc nie mam pojęcia co to jest bo żadnych źródeł nie ma na ten temat.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: gerald »

Delta13 pisze:Teraz dopiero zauważyłem że tam są wyszczególnione DC-15S, DC-15, DC-15A. Ten dziwny jest opisany jako DC-15 i prawdę mówiąc nie mam pojęcia co to jest bo żadnych źródeł nie ma na ten temat.
Nie wiem zbyt swieży jestem w temacie :)aczkolwiek z tego co zdążyłem zauważyć wewrtując dokumentacje do elementów mojego klona dc 15 powinien być krótkim blasterem z możliwością prowadzenia ognia ciągłego coś w stylu naszego ziemskiego smg do walki na krótkim dystansie często jest również nazywany dc15s najprawdopodobniej skrót od "shorty" bo tak tez bywa nazywany,dc15a blaster szturmowy z możliwoscią rozłozenia na dwój lub trójnogu do prowadzenia ostrzału z pełną moca,również często ma nazwę dc15 l najprawdopodobniej od "long",to cudo które tu występuje pod nazwą strict dc 15 to sklejony kawałek e 11 z tyłkiem od mg najprawdopodobniej służyło to jako obiekt poglądowy dla ludzi zajmujących się tworzeniem planów długiego decka,ale to tylko takie moje wydumania czort wie jak jest naprawde czesto jedna rzecz jest nazywana 5 różnymi nazwami :)
Tu są nawet rysunki jakiegoś radosnego twórcy z dc z zamontowanym wibrobagnetem i wykorzystującym celownik jako podpórkę;)
http://img856.imageshack.us/img856/1665/71in.jpg
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: MERR-SONN »

Wibrobagnet to przesada ale faktycznie długi DC-15 wg mnie wygląda jakby część przednia i środkowa były do góry nogami. Po przekręceniu tych dwóch sekcji wszystko byłoby jak bozia przykazała: celownik u góry, składany dwójnóg na lufie u dołu. Myśłałem nad tym już 2 lata temu jak zaczynałem projekt DC-15L. Chcę zrobić właśnie taką wersję, która będzie pozwalać na przekręcenie tych modułów. Ciekaw jestem reakcji ortodoxów :D
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: Delta13 »

Ja bardzo chętnie zobaczę taką przeróbkę :D . Ale jak dla mnie to wszystko jest na miejscu. Celownik przezierny nie ma zastosowania w zestawieniu z hełmem klona który nie pozwala złożyć się do strzału. Stąd wyświetlany celownik na HUD, a skoro tak to położenie celownika jest nie istotne, a wręcz można umiejscowić go bardziej w rzeczywistej osi strzału. DC-17 właściwie ma przyrządy mechaniczne ale założę się że i tak nie da się złożyć do strzału w KATARN-ie, zresztą przekonamy się :wink: Może zrobi się celownik do HUD-a... Natomiast ten trójkąt który wystaje nad "celownikiem" 15-stki jest bardzo praktyczny bo można na min wyświetlać np. ilość amunicji. Co do dwójnogu nad lufą, to zerknijcie na tą piękność http://modernwarfare2nut.webs.com/photo ... 2000-1.jpg
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: gerald »

MERR-SONN pisze:Wibrobagnet to przesada ale faktycznie długi DC-15 wg mnie wygląda jakby część przednia i środkowa były do góry nogami.
takie samo wrażenie odniosłem,niby po co luneta na dolnej części lufy:)może po prostu przez pomyłkę sklejono odwrotnie ową "poglądową wersje" ;)
Z tego co czytałem toto miało celownik sprzężony z HUDem klona,więc niby mógby to być jakiś czujnik czy emiter lasera celowniczego ale często widac jak wykorzystują to jako uchwyt więc łatwo byłoby o przypadkowe zasłonięcie ;)Może faktycznie zamysł był taki że lufa może być odwrócona przy strzelaniu na większą odległośc czy większą moca blastera :)
nie no dokąłdnie dwójnóg może mógłby być rozkłądany w ten sposób,aczkolwiek umiejscowienie celownika ciut dziwne,gdzieś czytałem wzmiankę że ta wajha na tym trójkącie u góry lufy to własnie regulator mocy wystrzału,ale raczej były to czyjes wydumania nie dokumentacja techniczna tak więc ciężko to uznac za dowód,Delta Kashyyk trooperzy na screenach jak najbardziej skłądaja się do strzału z dc 15 "po snajpersku" moment w którym lądują na drzewie i ostrzeliwywuja droidy na plaży ;)
http://img546.imageshack.us/img546/378/wn7f.jpgale celownik mają na dole :D
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: Delta13 »

Zwykli też nie walą z biodra, zazwyczaj. Chodzi o to że nie zgrasz wizjera z celownikiem na w miarę rozsądnej wysokości. Scout-ci to może jeszcze jeszcze ale reszta klonów, z pogrubioną szczęką nie ma szans. Ale co tu się dziwić komputerowym tworom.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestawienie broni występującej w SW

Post autor: gerald »

strzelają różnie hehe w animowanych strzelają z ramienia,ale jak się przyjrzysz klonom podczas szturmu na statki federacji na Geonosis wielu wali z biodra ;)
Ale masz rację,zresztą konstrukcja dziwna,bo ten trójkatny szpej na górze przy strzale z ramienia zasłaniałby totalnie szczerbinkę,no chyba że tak jak na rysunku ironcross byłby podnoszony,ale nigdy nie widziałem decka z podniesionym tym elementem na filmie :)
Tak że przypuszczalnie faktycznie HUD był głownie w użyciu,o ile w ogóle to co widzimy pod lufą to jest luneta,bo owszem przy e11 to jest luneta i na modelu poglądowym po prostu e11 jest przyklejony do góry nogami myślę że stad to się wzieło nikt się nie zastanwiał nad celowością montowania lunety pod lufa po prostu grafik wymodził to co mu dali jako przykład,a może po prostu myślał że to uchwyt kto wie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”