Karabin blasterowy E-11

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
kudłaty
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:05

Karabin blasterowy E-11

Post autor: kudłaty »

Witam. Mam zamiar zrobić model(bo trudno to będzie nazwać repliką) e11. Tematy na ten temat trochę się zestarzały, zwłaszcza te o modelach w których jako lufę zastosowano rury pvc (przynajmniej na razie nie jestem zainteresowany wersją fullmetal) I tu pojawia się pytanie: Czy oprócz tych tutoriali
http://www.imperial-fleet.com/BBC/commu ... hp?f=4&t=2
http://www.darksidesithlord.com/my-cost ... on-01.html
http://www.studiocreations.com/howto/bl ... /main.html
Są w sieci jeszcze jakieś inne? Może polskie :D W sumie tylu polaków to robiło że może ktoś się pokusił. A jeśli nie to mam specjalną prośbę do takowych osób: moglibyście podać czego użyliście? I gdzie to można dostać. Mam pod ręką obi, praktikera i castorame, więc z tym nie powinno być problemu :D Ewentualnie jak dorabialiście coś nieosiągalnego.
W innych tematach była mowa o szblonach do np. wiercenia na lufie. Ma ktoś jeszcze na nie namiary?
Co prawda LO kaleczą ludziom zmysł techniczny, ale myślę że chęci i pomoc ojca powinny przezwyciężyć każdą trudność :D
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: e-11

Post autor: ARAKYEL »

Szablony: http://www.imperial-fleet.com/BBC/commu ... hp?f=4&t=2
nie są nowe więc warto poszperać pod hasłem "E11 Templates
Co do zdjęć z budowy nie posiadam już takowych. A w obi z tego co się orientuje nabędziesz spienione pcv oraz rury 32 mm
Jest jeszcze opcja zakupu zestawu do samodzielnego złożenia od sprzedawcy doopydoos, naprawdę sporo pracy, nie wiem czy nie więcej niż zbudować od podstaw.
Osobiście uważam, że najlepiej było by kupić od sprzedawcy części trudno wykonalne, jak podlicznik impulsów,rękojeść, zamknięcie tylne lufy, część do załadowania magazynka ( ze względu na bicia numerów) opcjonalnie lunetę. Resztę wykonać z szablonów.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: Falcon »

mogę odstąpić counter i korek na body - rękojeść możesz nabyć samą od DD a resztę spokojnie wystrugać
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: Jok »

Falcon pisze:mogę odstąpić counter i korek na body - rękojeść możesz nabyć samą od DD a resztę spokojnie wystrugać
Cheknie bym lyknal - brakuje mi akurat do E-11 tych duperelkow, a wiekszosc mam juz z zywicy :)
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: SID »

kudłaty pisze:Witam. Mam zamiar zrobić model(bo trudno to będzie nazwać repliką) e11. Tematy na ten temat trochę się zestarzały, zwłaszcza te o modelach w których jako lufę zastosowano rury pvc (przynajmniej na razie nie jestem zainteresowany wersją fullmetal) I tu pojawia się pytanie: Czy oprócz tych tutoriali
http://www.imperial-fleet.com/BBC/commu ... hp?f=4&t=2
http://www.darksidesithlord.com/my-cost ... on-01.html
http://www.studiocreations.com/howto/bl ... /main.html
Są w sieci jeszcze jakieś inne? Może polskie :D W sumie tylu polaków to robiło że może ktoś się pokusił. A jeśli nie to mam specjalną prośbę do takowych osób: moglibyście podać czego użyliście? I gdzie to można dostać. Mam pod ręką obi, praktikera i castorame, więc z tym nie powinno być problemu :D Ewentualnie jak dorabialiście coś nieosiągalnego.
W innych tematach była mowa o szblonach do np. wiercenia na lufie. Ma ktoś jeszcze na nie namiary?
Co prawda LO kaleczą ludziom zmysł techniczny, ale myślę że chęci i pomoc ojca powinny przezwyciężyć każdą trudność :D
Ja zapraszam do tematu Wymiary blastera e-11 . :D
kudłaty
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:05

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: kudłaty »

SID – czytałem go dwa razy :) W razie czego wiem do kogo zgłaszać się w trudnych momentach :D
A studiując wypowiedzi innych – za które również dziękują nasunęły mi się pytania:
- czy posiadanie bitych numerów na części do ładowania magazynka jest bardzo ważne?
- jaka jest średnica lufy: 32, czy 38/40(to drugie z tematu Wymiary blastera e-11)?
- czy ktoś próbował wycinać rękojeść z drzewa i czy bez wzoru 3D przed oczami jest to niewykonalne?
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: Jok »

numerki sa opcjonalne. Swoja droga jakby co bede sie swojej starej (6 letniej) E-11 pozbywal - jakbys byl zainteresowany. Ale ona wymaga grunrownego zeszlifowania i przemalowania (tyle upadkow i sklejen :P ) ale to tylko przy tak zwanej okazji
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: MrFett »

Lufa powinna być 38mm ,ale najbliżej w Polsce dostaniesz rurę 37mm. Szablony trzeba zeskalować pod zakupioną rurę jeszcze. Rzeźbienie z drewna to głupota bo nie pomalujesz tego ładnie potem. Najlepiej zrób to z kilku warstw spienionego PCV - aczkolwiek uważam ,że naprawdę opłaca się kupić rączke z żywicy.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: Jok »

MrFett pisze:Lufa powinna być 38mm ,ale najbliżej w Polsce dostaniesz rurę 37mm. Szablony trzeba zeskalować pod zakupioną rurę jeszcze. Rzeźbienie z drewna to głupota bo nie pomalujesz tego ładnie potem. Najlepiej zrób to z kilku warstw spienionego PCV - aczkolwiek uważam ,że naprawdę opłaca się kupić rączke z żywicy.
jestem szczesliwym posiadaczem tejże raczki i naprawde sie oplaca! za 10 dolcow ma sie naprawde porzadny odlew. Polecam - zwlaszcza przy obecnym kursie ;) lepiej zaoszczedzic na czasie i energii.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: ARAKYEL »

Mierzyłem lufę na bieżąco z odlewu doopy który podobno jest odlewem oryginału sterlinga L2A3 i ma równo 32 mm ;)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: Falcon »

ARAKYEL pisze:Mierzyłem lufę na bieżąco z odlewu doopy który podobno jest odlewem oryginału sterlinga L2A3 i ma równo 32 mm ;)
ale czyjej doopy ten odlew? :lol:
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: ARAKYEL »

Falcon pisze:
ARAKYEL pisze:Mierzyłem lufę na bieżąco z odlewu doopy który podobno jest odlewem oryginału sterlinga L2A3 i ma równo 32 mm ;)
ale czyjej doopy ten odlew? :lol:
Dokładnie doopy doos :D
kudłaty
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:05

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: kudłaty »

A co do rączki to jest może ktoś kto będzie robił takowy zakup? I ile to kosztuje razem z przesyłką Byłbym wdzięczny z wynik w złotówkach :D (nie orientuje się jak wygląda kwestia kursu w przelewach międzynarodowych i jak one działają).
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Karabin blasterowy E-11

Post autor: ARAKYEL »

na wahanie kursu walut nie ma rady,co do systemów płatności proponuje zapoznać się z paypal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”