Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: TI-12303 »

Może w tym tygodniu fizycznie dotrze do mnie i wtedy popstrykam dokładne fotki.
Czy w/g Was lepiej zostawić jaki jest czy trochę go postarzeć?
Chcialbym nadać mojemu DLT bardziej bojowy charakter! :wink:
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: MrFett »

No to kilka słów ode mnie. Podobnie jak z Prodem- zrobiłeś coś z metalu, żeby potem pomalować to tak, żeby wyglądało na tandetny odlew. Brakuje paru drobnych detali, a inne (np. okładziny na rękojeści) różnią się od oryginału. Paski na lufie te na pierwszym członie u góry nie pokrywają się z tymi na tylnym członie (górne paski powinny się pokrywać). Element łączący lufę z właściwym korpusem jest całkowicie inny, a szczerbinka powinna być na nim zamontowana asymetrycznie.

W takim przypadku naprawdę nie wiem po co ładować w ciężar broni, żeby stracić szczegóły i utrudnić sobie życie.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: TD-1408 »

Fett, różnica w detalach czy brak kilku z nich, malowanie, nie stanowi problemu w przyjęciu członka do Legionu. Zdecydowana większość DLT19 w legionie , nadaje się do śmietnika, razem ze zbrojami FX :wink:
Na 3 Czeskich nowych Sandów żaden nie ma broni i plecaka! Nie wiem jak to możliwe :shock:
Mnie szokuje trochę ten ciężar, ale w końcu to nie ja będę dźwigać :wink:

Aaaaa, zapominałem, Sandzi to twardziele 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: MrFett »

Ja nie mówie, że to jest nie do przyjęcia przecież - kolega chciał opinie, więc dostał. Ja uważam, że tu się zmarnowało trochę możliwości i potencjału - bo jeśli już idziemy w kasę to lepiej chyba zrobić to lepiej prawda ? W tym momencie poza brakiem otworów na lufie to DLT odlewana od doopydoosa jest kilkakrotnie bardziej wierna oryginałowi niż to.

Co do plecaków i broni - odwieczny problem - te elementy są opcjonalne i to jest sprawa wewnętrzna detachmentu, że na takie coś się zgodził w CRL.

A notabene - skoro będziemy stawiać to w ten sposób ,że brak detali i różnice są ok - to akceptujmy nie przerobione hasbro - i to nie ja akurat najbardziej marudzę na hasbrowskie E11
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: BountyHunter »

nie wiem, moze jestem ortodoksem, moze spapranym poprawnie politycznie a moze zbyt wiele wymagam poprawnosci od innych... ale sie zastanawiam: po co robic cos co tylko w zalozeniu ma byc czyms innym,oryginalnym? ma byc tylko podobne, zbyt daleko odbiegajacym od oryginalu? to moze dla troopsow zakupimy chinskie trampki,fett'owi na klate zamiast pancerza damy wykrojony odpowiednio zderzak od deawooo a lobotowi przykleimy ipady na uszach? jaki ma sens robienie czegos takiego? odbiegajac od oryginalnej tresci? trąci swatem :oops: (nie obrazajac jego czlonkow) to albo sie jest gadzeciarzem dazacym do poprawnosci z filmem albo... jak na zdjeciach... ja nie widze w tym sensu. inne pytanie: ile to kosztowalo? ile kosztowal ten tandetny blichtr? bo juz o celowosc nie pytam :D
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: TI-12303 »

MrFett pisze:...Brakuje paru drobnych detali, a inne (np. okładziny na rękojeści) różnią się od oryginału. Paski na lufie te na pierwszym członie u góry nie pokrywają się z tymi na tylnym członie (górne paski powinny się pokrywać). Element łączący lufę z właściwym korpusem jest całkowicie inny, a szczerbinka powinna być na nim zamontowana asymetrycznie.
Dzięki za wszystkie uwagi może uda się pare rzeczy zmienić/zastapić/poprawić. :wink:
BountyHunter pisze: ile kosztowal ten tandetny blichtr?
Myślę,że trochę przesadzileś dlatego cena niech pozostanie nieznana aby zakończyć temat.
Gratuluję bujnej wyobraźni w opisie zamienników. :)
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: TD-1408 »

O co ten dym się tu robi? Że nie jest to 100% replika to ma iść na śmieci? Fakt, nie jest to ideał, ale też nie tragedia. Nie popadajmy tu w skrajności. Bo np. Jok, czy kilka innych osób, musiało by wyrzucić część swoich zabawek, nie 100% replik (Sorry Jok ;) )

Chłop chce mieć zabawkę ze stali, to ma. Gorzej jak będzie chciał gdzieś polecieć na imprezę samolotem ;)
BH, wrzuć trochę na luz, i może doradź chłopakowi co ma poprawić. Ciesz się że nie każdy ma Twoje umiejętności ;)
Fett, nie histeryzuj za wczasu ... Histeryzować by można było gdyby gość pokazał zdjęcia rury kanalizacyjnej pomalowanej na czarno, i zbroje made in china.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: Jok »

TD-1408 pisze:O co ten dym się tu robi? Że nie jest to 100% replika to ma iść na śmieci? Fakt, nie jest to ideał, ale też nie tragedia. Nie popadajmy tu w skrajności. Bo np. Jok, czy kilka innych osób, musiało by wyrzucić część swoich zabawek, nie 100% replik (Sorry Jok ;) )
Ty to chyba masz stare informacje... :?
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: MrFett »

A możesz mi powiedzieć gdzie ja histeryzuję? Wyrażając własną opinię? Ja wszedłem do Legionu bez słuchania opinii i innych i spędziłem dwa miesiące i ciężkie pieniądze na poprawki potem - a idąc takim tokiem myślenia nie musiałem bo przecież są gorsze okazy. A skoro czepiamy sie tu Joka, blasterów Kalbiego i Axela, to chyba wyrażenie opinii na temat blastera, który kolega może jeszcze poprawić histerią nie jest? No chyba, że źle myślę...
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: Jok »

MrFett pisze:No chyba, że źle myślę...
Oczywiscie ze zle! Proponuje wszystkim obowiazkowa lekturę Orwella ;) Tak swoja droga ja mam swiadomosc ze z czasem nabywam dostep do nowych materiałów, ucze sie nowych rzeczy i "wyrabiam sie" z czasem, dlatego updatuje swoje kostiumy ciagle i ciagle. Ale widocznie i ja zle mysle ;)


TD0000 - rozumiem ze masz doswiadczenie w noszeniu na sobie zbroi sredniowiecznej. Uwierz mi to absolutnie co innego ;)
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: TD-1408 »

Jok, chyba nie powiesz mi że Twoje hełmy i blastery są 100% replikami ? Są to tylko rzeczy które przeszły akceptacje legionu bo spełniają jego wymogi. Fett, no może trochę mnie poniosło , jakoś dziś mam większe ciśnienie. A odnośnie blasterów Kalbiego i Alexa nie będę się wypowiadać, bo powinny one wylądować w śmietniku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: Jok »

TD-1408 pisze:Jok, chyba nie powiesz mi że Twoje hełmy i blastery są 100% replikami ? Są to tylko rzeczy które przeszły akceptacje legionu bo spełniają jego wymogi
Zapraszam do czestrzego troopowania ze mna. Jakby było tak jak piszesz to nie wymieniłbym np E-11 czy hełmu navy, tylko osiadl na laurach. A w ten sposob w kostiumie Navy Officera została mi tylko tunika i rekawice z pierwszej wersji stroju. Każdy moj kostium updatuje wraz z mozliwosciami.
Widzimy ze masz cisnienie, ale to Cie nie usprawiedliwia.
ja tez bo mialem gorszy dzien ale nie przenosze tego na forum...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: BountyHunter »

nie zawsze ilosc idzie w jakosc, duzo przeklaman, niedorobek i wizualnego prostactwa... tak bede dzis wredny, chociaz doskonale rozumiem dume kazdego wykonawcy ktoremu sie uda sklecic cokolwiek do konca. ale wiekszosc? to tylko niedbalosc i pospiech , aby miec , wstapic i udawac greka ... ja przy budowie swoich zabawek wiekszosc czasu spedzam na szukaniu odpowiednich zdjec, rysynkow i odsiewania tego calego 'zbajerowanego wykonastwa" w przypadku np e-11 nie zgadzam sie z wiekszoscia istniejacych 'kanonow' wygladu , robie po swojemu, analizuje zdjecia, rysunki i staram sie dotrzec do 'historycznej poprawnosci", nie ide na latwizne sciagajac pare zdjec i udawac madrego. na podstawie dobrych materialow kazdy fachowiec zrobi to co nalezy, nie mozna sie wykpic brakiem zdjec. trzeba je tylko poszukac lub zorganizowac. wszystkim spoza PG podobaja sie dlt-19... nawiet niemcy na CE w londku wywalili oczy sadzac ze to oryginaly... byc dumnym z tego? jak najbardziej :) :) a ogladajac inne maszkarki? jeszcze wieksza duma :). owszem sa gadzety ktorych nie mozna wykonac nawet w duzym podobienstwie, pozostaje wtedy czysta improwizacja :) wazne aby opinia koncowa brzmiala: faktycznie takie cos moglo byc :) moj niesmak nie wynika wiec z jakosci wykonania ale z braku odpowiedniego przygotowania do budowy gadzetow i jak wczesniej napisalem 'zbajerowanego wykonastwa'- po lebkach aby bylo i miec reszte w d... :) nie sadze aby to bylo dobre i poprawne podejscie legionistow- nie ogladajmy sie na innych-sami dazmy do perfekcji dajac przyklad innym :)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: TI-12303 »

Ojacie ... ale namieszełem. :roll:
Burza w szklance wody, zupełnie niepotrzebna.
Każdy z nas uczy się i każdy ma prawo popełniać błędy.Tylko ten co nic nie robi nigdy się nie myli.
Wszystkie uwagi biorę sobie do serca i jak tylko dostane ową OGT ( "Obrzydliwa Gadżeciarska Tandeta") postaram się naprawić błędy choć to tylko replika a nie kopia.
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Ruszył projekt DLT-19 (MG-34 dla niewtajemniczonych)

Post autor: MrFett »

Noi tym podsumowanie TD-0000 chyba przymykamy tą dyskusję :]
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”