Ładownice - wszelkiej maści

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: Jok »

ARAKYEL pisze:Na zielono były malowane MP40/38 norweskie nie są stricte kanoniczne jednak jeszcze mam nadzieje akceptowalne.
:) nawet w SO przechodza bez problemu :)
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: sternik »

Jak tak czytam wasze podpowiedzi to sam już nie wiem co jest co mimo, że mam już kupione ładownice wynalezione przez Arakyela a temat przerabiałem kilka dni :)
Nie możecie po prostu wkleić zdjęć >Takie są OK i takie trza kupić tylko te np trzeba pomalować na czarno ! Będzie z bani bo takie opisywanie strasznie zamąca :)
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: Falcon »

Nie przejmuj się każdy sand ma problem z wysławianiem ;]
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: Owain »

Falcon pisze:Nie przejmuj się każdy sand ma problem z wysławianiem ;]
No, no! Proszę mi tutaj sandów i sandów-in-spe nie obrażać, bo z motorka ściągniemy na piaseczek! ;))))

Sternik. No niezależnie co piszą na forum MEPD - obowiązują zapisy CRL. Czyli zależy, czy chcesz na oficyjera czy SWATa. Jak na oficyjera, to mogą być niemal każde jak wynika z opisu MP38/MP40 zszywkowe materiałowe barwione na czarno, zszywkowe ze skóry czarnej, Stolla Wien type ze skóry czarnej, norweskie zielone pomalowane lub zapastowane na prawie czarno. A do SWAT - takie jak na obrazeczkach w CRL, zszywkowe wyglądają tam na materiałowe a norweskie nie wiem czy by przeszły, ale ja tam nie aspiruję. Zresztą w miarę analizowania bluraya kanon-icy z kanon-ierami będą ustalać Jedynie słuszną wersję dla SWAT. I jeszcze skoro ten pogański kraj USA ma prawo precedensowe, można przyglądnąć się fotkom faci już przyjętych i w razie czego użyć argumentu "a on miał takie same i go przyjęliście".
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: SID »

Każdy tworzy jakąś postać to moim zdaniem powinno to wyglądać jak owa postać .
Myślicie że jak do dużego fiata założymy znaczek na maskę i zagłówki z logiem mercedesa to zaraz jest to mercedes ?
Powiecie że to auto i to auto - zgadza się ale ?
Jeśli to ma być sand np. to wzór zaczerpnięty z jakiegoś sanda ( jakiś wariant wyboru postaci ) to niech tak wygląda .
Jeśli są dwie ładownice z skóry odpowiedniego kroju to niech tak będzie ,jak z płótna to z płótna i nie ma problemu .A nie na łatwiznę może przejdzie i się uda .
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: Owain »

SID. Nie zrozum mnie źle, tu nie o to chodzi abym coś dyskredytował. Wybacz, może skrzywienie zawodowe z tymi wyznacznikami z CRL, po prostu staram się interpretować w pewnym sensie "przepisy" - w życiu nie polemizować. To jest super organizacja i zasady też są fajne. I fajne jest to, że jest pewien wyższy sposób zaawansowania, i fajne jest to, że ktoś może chcieć być "potencjalnym Sandem" a ktoś "tym dokładnie Sandem" i wówczas SWAT. To, że tak sobie piszę, to takie moje wrażenia, też chęć dojścia do konkluzji "jak to jest" ale bez tzw napinki ;) Kurczę, też mi głupio, że za dużo piszę ale zapaliłem się strasznie do sprawy i że logika i kolej rzeczy pozwoli mi dopiero za rok zacząć działać, zacząłem się tu udzielać. To nie tak że chcę z butami wjechać w czyjeś zasady ;) luźne, mam nadzieję rozmowy, po to jest forum. Też - jak wiesz - chcę dać coś od siebie, starałem się szukać tego 2mm ABS, dziś zamówiłem wydruk 1:1 wymiarów lewisa które staram się dopracować (zwłaszcza w elemencie przekrojów) pro publico bono :). Jeszcze odnosząc się do Twojego postu, może takie miałeś wrażenie, że się śmieje z kanoników ;) ale po prostu trochę mam sarkastyczny styl wysławiania się (suchary?) ale na serio: Pełen szacunek dla całego 501 i MEPD i akcji poszukiwania "właściwej drogi". Może z bardzo lekką nutą, aby nie popaść w absurd, ale nie dla mnie ta rola. Oczywistym jest to, że powinno być jak jest, bo gdyby nie było, to jedno ustępstwo rodziłoby następne i mielibyśmy trooperów w zbroi z butelek na mleko :) Na łatwiznę iść nie chcę, celem nie jest SAMA przynależność ale posiadanie kostiumu zgodnie z zasadami. Może nawet mam aspiracje zrobić (a przynajmniej zrobić małe opracowanko na temat) lewisa z górnej półki ;P I sory, że się za dużo rozpisuję, co może wywołać wrażenie że "przyszedł nowy i się produkuje tyle, że aż wnerwia wyjadaczy". Akurat mam przestój w pracy, siedzę i czytam 501 knowlege 10 godzin na dobe:) Nadrabiam stracony czas. Cholera!!! znów się rozpisałem!!!! :(
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Awatar użytkownika
Kraszan
Polish Garrison Retired
Posty: 723
Rejestracja: 18 maja 2009, 12:02
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: Kraszan »

a co z naszymi ładownicami co zamówione zostały? gdzież one sa ? ktos cos wie ?
Obrazek
Awatar użytkownika
KRISCLON13
Polish Garrison
Posty: 445
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:33
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
TKID: 64531

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: KRISCLON13 »

Panowie możne komuś się to przyda http://allegro.pl/para-ladownic-mp40-st ... 02661.html
KRISCLON13 TK/TD/IS 64531
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: Owain »

Kurde. Ja już się zgubiłem. Czy one są akceptowalne, po uczernieniu, czy zapastowywać je czy malować, czy jest ryzyko, że za kilka miesięcy TD CRL zmieni zasady że norweskie czernione nie będą akceptowane?
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: ARAKYEL »

Trudno powiedzieć, w każdym bądź razie ja i TD 1408 mamy takie a cena 80 zł za komplet jest cholernie atrakcyjna.
Właściwie z SID'em będziemy zamawiać u Kuśnierza ładownice wzór wiedenki MP 40 liczy sobie 150 zł za sztukę.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: sternik »

Krzychu dopiszcie mnie do zamówienia . Jeden komplecik na ramię poproszę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: Owain »

Jak to mówią, co nagle to po diable, kupiłem wczoraj te "norweżki" ale żałuję, bo chyba dostaję tej paranoi, bo choć norweżki akceptowalne, to chciałbym lepsze:) Ładownice które nazywam "zszywkowymi" (loksirdroids i movealongtrooper) wydają mi się jakoś mało estetyczne. Więc chyba zrobię sobie swoje wg tutorialu TK 1336. Jak dobrze zrozumiałem viedenki też nie są do końca correct. Owczar, pokaż zrobioną przez siebie ładownicę bo jest fajna:)
Ja się zastanawiam czy jest sens jednak jakoś norweżki upodobnić do pożądanych:

Obrazek

Obrazek

Norweżki są po prostu za krótkie
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Owczar
Polish Garrison Retired
Posty: 32
Rejestracja: 20 sie 2012, 19:38

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: Owczar »

To wrzucam link i czekam na hejty :D https://plus.google.com/photos/10909553 ... 9233633937 .

Fajna czy nie fajna. Nie mnie to oceniać. Zrobiłem jedną na próbę, a co dalej to zobaczymy. Szablony "co i jak" brałem ze strony http://www.tk1336.com/mp40ammopouch.html . Od przodu i z tyłu prezentują się całkiem przyzwoicie. Zdjęcia niestety nie oddają całkowicie ich wyglądu. Od boku może szału nie ma, bo jak widać nie jest to skóra, dlatego też "klapki" są dość cienkie. Szkoda mi trochę na skórę kasy jak na razie. Zostaje pomalować magazynki na czarno.
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: TD-1408 »

Ładownice z allegro to raczej repro, a nie oryginały. Oryginały kosztują nawet 500zł. No ale za taką cenę nie ma co się specjalnie czepiać :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Ładownice - wszelkiej maści

Post autor: Owain »

Kurde, nie chcę by było że wchodzę w polemikę z Szefem;)

Akurat akceptowalne norweżki są oryginałami używanymi przez armię norweską jeszcze całkiem niedawno, mogą więc zalegać w magazynie. Sam kupiłem sobie kilka lat temu cudowne czołgowe gogle armii szwedzkiej. A wyczytałem w kilku miejscach, że użyte ładownice nie były jakimiś konkretnymi tylko były robione na wzór, piszą też że stolla viena nie są tymi które były używane w filmie. Tym samym pozostaje kryterium screen accurately. A jeśli chodzi o owczarowe, dla mnie są właśnie takie:

Obrazek

No chyba, że ktoś chce sobie zapłacić 500 zł za oryginalne wiedenki junące 70letnią pleśnią, które będą mniej screen accurately niż np. owczarowe :) Owczar, też sobie takie zrobię. A jak będzie Ci się chciało i znajdziesz stary pasek skórzany do spodni to możesz sobie te klapy wymienić na grubsze, bo masz i tak na nity a przy reszcie nie widać jak gruba ma być skóra.

Szefie, ja jeszcze raz podkreślam, że ja nie personalnie do Szefa ;)
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”