Modulator głosu

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Modulator głosu

Post autor: fezz »

Czy miał ktoś z Was może styczność z iComm-em (http://www.whitearmor.net/forum/topic/1 ... __%20icomm) ? Wygląda i działa całkiem sympatycznie, można go bez problemu kupić, w przeciwieństwie do romFX i jest trochę tańszy. Rom jest o tyle lepszy, że pozwala na modyfikowanie efektu "kszsz" (nie wiem jak to nazwać :P) i regulację aktywacji głosem. Na plus icomma, a właściwie tego, że korzysta ze zwykłego wzmacniacza głosu jest fakt, że wzmacniacz może mieć podpięte dodatkowe źródło dźwięku (np. malutki playerek mp3 z marszem imperialnym :]). Opinie na forum FISD są pozytywne.
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Modulator głosu

Post autor: Owain »

Hmm jakoś nie powala, choć nie do końca wszystko zrozumiałem, można gadać i robić ksz ksz bez przyciskania guzika? Rozumiem, że amli/głośnik trzeba samemu dokupić, pytanie też który modulator w efekcie będzie łatwiejszy do schowania/rozłożenia/ciężki
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Modulator głosu

Post autor: fezz »

Owain pisze:Hmm jakoś nie powala, choć nie do końca wszystko zrozumiałem, można gadać i robić ksz ksz bez przyciskania guzika? Rozumiem, że amli/głośnik trzeba samemu dokupić, pytanie też który modulator w efekcie będzie łatwiejszy do schowania/rozłożenia/ciężki
o ile się nie mylę, to icomm działa w 2 trybach:
- voice activation (VOX) czyli efekt uruchamia się gdy zaczynasz mówić, a gdy przestajesz słychać "kszszt"
- push to talk (PTT) - naciskasz przycisk żeby aktywować efekt.

wszystko można kupić u tego kolesia. całość to ok 150$ + 40$ przesyłka. Wzmacniacz podobno ładnie się mieści w plecach lub napierśniku.
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modulator głosu

Post autor: TI-1415 »

Myślał któryś z kolegów żeby zamiast zwykłego mikrofonu zainstalować laryngofon :?: Nie widać spod kołnierza i nie wyłapujemy zakłóceń z zewnątrz .
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
yularen
Polish Garrison
Posty: 2225
Rejestracja: 05 cze 2009, 11:14
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8098

Re: Modulator głosu

Post autor: yularen »

Może będzie to dla kogoś pomocne (tłumaczenie by Young Motti)

Żołnierze Legioniści,
Mam nowy produkt, nad którym pracowaliśmy przez ostatni rok, i którym chciałbym się z wami podzielić. Nazwaliśmy to Imperialnym Systemem Komunikacyjnym, w skrócie iComm. Jest nowinką techniczną jeśli chodzi o urządzenia wytwarzające zakłócenia przed i po wypowiedzi. Pracę nad urządzeniem prowadziliśmy od zera, i wyznaczyliśmy sobie kilka celów, które chcieliśmy osiągnąć, gdy będzie ono gotowe. Były nimi losowe zakłócenia, aktywacja po wciśnięciu oraz aktywacja głosowa, zamknięcie urządzenia w jakimś pudełku, uproszczona obsługa, oraz, co najważniejsze, cena poniżej 100 $. Projekt często wydawał się nie mieć szans powodzenia, jako że cele były trudne do osiągnięcia, zwłaszcza przy limicie cenowym.
Jak wielu z was wie, od roku zaopatrywałem ludzi we wzmacniacze dźwięku Aker. Uważam, że spełniły swoją rolę, i poprawiły „wczuwkę” w klimat. Wielu ludzi prosi mnie o zarekomendowanie konkretnego systemu zakłóceń, dzięki czemu miałem kontakt z wieloma z nich; RomFX, Hyperdyne, Plector, zabawki Trik i ich nowe wersje oraz TCI. Osobiście używam Hyperdyne i RomFX, i to te zwykle polecałem. Oba są świetnymi systemami, od znakomitych producentów. Ale pomimo swoich zalet, mają też wady, które niektórym mogą przeszkadzać, w zależności od przeznaczenia. Przykładami mogą być wysoka cena, niska dostępność, skomplikowana obsługa, w żaden sposób niezabezpieczone kable oraz bateria zewnętrzna.
Zaprojektowaliśmy więc system nie posiadający tych wad. iComm został pomyślany jako proste urządzenie, działające zaraz po podpięciu. Posiada 8 różnych zakłóceń, oraz podczas mówienia dodaje lekki szum w tle i moduluje głos, symulując transmisję. Zasilany jest ze wzmacniacza Aker, więc nie ma baterii zewnętrznej. iComm jest zabudowany w pudełku, dość małym, by zmieścić je pod pancerzem, działa w trybach aktywacji głosowej i aktywacji po wciśnięciu przycisku. Pozwala nawet na wybór tylko jednego z 8 dźwięków.

CECHY
o 8 różnych dźwięków
o tryb szumu w losowych momentach
o tryb pojedynczego dźwięku
o aktywacja przyciskiem
o aktywacja głosowa
o urządzenie działa zaraz po podłączeniu
o zasilane wzmacniaczem dźwięku Aker
o wymiary: 7,92cm x 5,71cm x 1,9cm
o waga: 65g
"Are all Jedi so reckless?"
"Just the good ones."
________________________
Proud Member since 2009
Awatar użytkownika
StaFF
Polish Garrison
Posty: 324
Rejestracja: 29 mar 2012, 19:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: Modulator głosu

Post autor: StaFF »

no cena atrakcyjniejsza :) moze warto sie tym produktem zainteresować? a może przy grupie będzie rabat?
TI-6562

x5 2012 x14 2013 ObrazekObrazek - x11(TKx3) 2014 Obrazek - x8 2015 Obrazek - x2 2016 Obrazek - x3 2017 Obrazek - x2 2018 Obrazek - x1 2019
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Modulator głosu

Post autor: Owain »

Dzięki za tłumaczenie ale dalej nie do końca rozumiem. Po co push to talk skoro można aktywować głosem? Jedyne wytłumaczenie żeby zmieniać efekt kończący wypowiedź? Pytanie, czy to będzie dobrze działać. Moje wątpliwości to takie, że oglądnąłem filmy i filmiki z romfx chyba dawały lepszy efekt, może to kwestia nagrania filmiku (nagrywa się nie tylko głos zmodulowany ale i ten niezmodulowany bo mówiący nie ma hełmu, który go tłumi). Zastanawiam się, czy choć ten wzmak Aker jest porządnie zrobiony, czy mozna zrobić coś mniej ładnie opakowanego w pudełko ale mniejszego, łatwiej chowanego pod pancerz. Przydałoby się jakieś rzetelne/obiektywne porównanie systemów. Cena, jeśli razem z Ampli to ok 610 zł z przesyłką, cena romfx to około 750 zł? Czy jestem w mylnym błędzie?;)
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Young Motti
Polish Garrison
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2009, 19:30

Re: Modulator głosu

Post autor: Young Motti »

Tekst uzupełniony. Wynika z niego ,że w zestawie NIE MA wzmacniacza Aker.

Żołnierze Legioniści,
Mam nowy produkt, nad którym pracowaliśmy przez ostatni rok, i którym chciałbym się z wami podzielić. Nazwaliśmy to Imperialnym Systemem Komunikacyjnym, w skrócie iComm. Jest nowinką techniczną jeśli chodzi o urządzenia wytwarzające zakłócenia przed i po wypowiedzi. Pracę nad urządzeniem prowadziliśmy od zera, i wyznaczyliśmy sobie kilka celów, które chcieliśmy osiągnąć, gdy będzie ono gotowe. Były nimi losowe zakłócenia, aktywacja po wciśnięciu oraz aktywacja głosowa, zamknięcie urządzenia w jakimś pudełku, uproszczona obsługa, oraz, co najważniejsze, cena poniżej 100 $. Projekt często wydawał się nie mieć szans powodzenia, jako że cele były trudne do osiągnięcia, zwłaszcza przy limicie cenowym.
Jak wielu z was wie, od roku zaopatrywałem ludzi we wzmacniacze dźwięku Aker. Uważam, że spełniły swoją rolę, i poprawiły „wczuwkę” w klimat. Wielu ludzi prosi mnie o zarekomendowanie konkretnego systemu zakłóceń, dzięki czemu miałem kontakt z wieloma z nich; RomFX, Hyperdyne, Plector, zabawki Trik i ich nowe wersje oraz TCI. Osobiście używam Hyperdyne i RomFX, i to te zwykle polecałem. Oba są świetnymi systemami, od znakomitych producentów. Ale pomimo swoich zalet, mają też wady, które niektórym mogą przeszkadzać, w zależności od przeznaczenia. Przykładami mogą być wysoka cena, niska dostępność, skomplikowana obsługa, w żaden sposób niezabezpieczone kable oraz bateria zewnętrzna.
Zaprojektowaliśmy więc system nie posiadający tych wad. iComm został pomyślany jako proste urządzenie, działające zaraz po podpięciu. Posiada 8 różnych zakłóceń, oraz podczas mówienia dodaje lekki szum w tle i moduluje głos, symulując transmisję. Zasilany jest ze wzmacniacza Aker, więc nie ma baterii zewnętrznej. iComm jest zabudowany w pudełku, dość małym, by zmieścić je pod pancerzem, działa w trybach aktywacji głosowej i aktywacji po wciśnięciu przycisku. Pozwala nawet na wybór tylko jednego z 8 dźwięków.

CECHY
o 8 różnych dźwięków
o tryb szumu w losowych momentach
o tryb pojedynczego dźwięku
o aktywacja przyciskiem
o aktywacja głosowa
o urządzenie działa zaraz po podłączeniu
o zasilane wzmacniaczem dźwięku Aker
o wymiary: 7,92cm x 5,71cm x 1,9cm
o waga: 65g

ZAWARTOŚĆ
- iComm - pudełko
- kabel PTT 1,4m wtyczka 3.5mm (męski) Jack
- Instrukcja
- kabel przełącznikowy 3.5mm
- NIE ZAWIERA: Wzmacniacza Aker, Mikrofonu. Można je zakupić oddzielnie lub od TK 6294


CENA
95$ plus shipping 30$
Jeżeli razem z iComm zamówiecie wzmacniacz Aker nie ma kosztów przesyłki. Płacicie tylko za iComm i wzmacniacz Aker.
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modulator głosu

Post autor: TI-1415 »

A tak z ciekawości zapytam ,ile wzmacniacz?
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Modulator głosu

Post autor: fezz »

TI-1415 pisze:A tak z ciekawości zapytam ,ile wzmacniacz?
https://tkproductsllc.net/
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Modulator głosu

Post autor: TI-12303 »

Odpowiedż Jima.

"....Thank you for the interest. Here is a price quote for the items you want with shipping to Poland:

Aker MR1506 black 10watt voice amplifier: $47
IComm: $95
Shipping: $45
Total: $187"
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Awatar użytkownika
Kraszan
Polish Garrison Retired
Posty: 723
Rejestracja: 18 maja 2009, 12:02
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Modulator głosu

Post autor: Kraszan »

Pytanko mam co z zamóweiniem na modulatory głosu? ktoś coś wie? czy samodzielnie mamy każdy sobie kupić ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Gorinetti
Polish Garrison Retired
Posty: 309
Rejestracja: 17 mar 2011, 19:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
TKID: 7935

Re: Modulator głosu

Post autor: Gorinetti »

Z tego co kojarze to zamowienie czeka w kolejce
"The Empire has a legion of loyal soldiers that are in endless supply."
Obrazek

On Duty:
2011: x1
2012: x4
2013: x3
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Modulator głosu

Post autor: TI-12303 »

MIło mi poinformować ,że dzisiaj kupiłem zestaw: IComm + 10W Aker. Koszt z wysyłką 650,00 PLN.
Pieniądze przesłane dzisiaj a już jutro rano Jim wysyła towar!!! :D
Może romFX jest lepszy ale po pierwsze nie mam zamiaru czekać rok na realizację zamówienia a po drugie, co ważniejsze, będzie mozliwość porównania który system jest lepszy. :wink:
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Modulator głosu

Post autor: fezz »

Jak się ciesze, że ktoś go kupił :) Jak tylko otrzymasz paczkę, proszę nagraj to sprzęcicho w działaniu i podziel się nagraniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”