Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Darth Beni
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2012, 15:20
Lokalizacja: Grudziádz

Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: Darth Beni »

Witam jestem tu nowy i to jest mój pierwszy post a spodobal mi sié tusken rider z filmu GW. Ja bym poprosil jak by ktos mial wymiary wlóczni GADERFFII to bym byl bardzo wdzieczny.Pozdrawiam Darth Beni.
Cpt. Ugluk
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2012, 23:09

Re: Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: Cpt. Ugluk »

Ja również przymierzam się do wykonania gaderffii, będę pewnie te wymiary jakoś ustalał na bieżąco żeby ładnie wyglądało i było proporcjonalnie;) Ale jeśli ktoś ma informacje o oficjalnych rozmiarach gaffi akceptowanych przez Ludzi Pustyni to dołączam się do prośby;)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: Jok »

mam nadzieje ze to pomoze:
Obrazek

Obrazek
Cpt. Ugluk
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2012, 23:09

Re: Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: Cpt. Ugluk »

Rozmiar tych skrzydełek posiadam (drugi obrazek) ale mimo wszystko dzięki, mam nadzieję, że wszystko się pięknie uda;)
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: Sizar »

Hmmm....akurat te rysunki nie do końca idelnie odzwierciedlaj wielkość gafiego ("lotki'). Szwankują proporcje do tzw. "głowy". Najepiej zaczac od części "drewnianej" a póżniej dopasować proporcje części "metalowej" , biorąc pod uwagę te schematy i orginalne foty.

Ciekawa fota na podstawie której można okreslić proporcje.(własciciel twierzdi ze jest to orginał z ANH)
http://www.yourprops.com/movieprops/def ... -props.jpg
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Cpt. Ugluk
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2012, 23:09

Re: Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: Cpt. Ugluk »

Pewnie tak, trzeba samemu wymiary dobrać ale podstawą jest właśnie ten drewniany "kij". Ale dzięki za fotkę, zbierze się tego materiału to potem będzie łatwiej tworzyć własne;) A co do tego zdjęcia - wydaje mi się, że końcówka gaffi z tą "bulwą" w filmie (ANH) była zagięta pod kontem 90 stopni w stosunku do kija. Ale mogę się mylić - w końcu Ludzie Pustyni nie mieli zapewne fabryk z szeroko zakrojoną produkcją broni więc poszczególne egzemplarze mogły się różnić szczegółami;)
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: SID »

Chyba że zrobić skan z filmu i powiększyć miej więcej 1:1 i powinno być dobrze . :)
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: Sizar »

Cpt. Ugluk pisze:A co do tego zdjęcia - wydaje mi się, że końcówka gaffi z tą "bulwą" w filmie (ANH) była zagięta pod kontem 90 stopni w stosunku do kija.
Nie , nie była , ponieważ "kij" w orginale, to "broń" mieszkańców Fidżi. Do takiego "kija-broni" twórcy filmu domatowali tą część z "lotkami".
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: Jok »

Dokładnie to nawet dwa rodzaje Gaffi z ANH były oparte na tej rytualnej broni - co Ciekawe mieszkańcy Fidżi przegrali proces o prawa do tej broni z papą Lucasem, jako ze jest to znak towarowy. A tutaj obrazek pogladowy:

Obrazek
Cpt. Ugluk
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2012, 23:09

Re: Wymiary wlóczni GADERFFII tuskena reidera.

Post autor: Cpt. Ugluk »

Oo patrz, to ciekawostka - tego nie wiedziałem;) A co do zagięcia pod kątem 90 stopni to chodziło mi o ułożenie tej bulwy z kolcem względem kija - tak jak to widać na tych zdjęciach z Fidżi. Bo widziałem czasem gaffi z łagodniejszym zagięciem. Stąd to zdanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”