Lateksowe maski

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Lateksowe maski

Post autor: Jok »

widziałem na Pyrkonie. robota niezla, ale mam dziwne wrazenie ze krawedzie jakby sie 'pokruszyly'. Ostatnio przegladalem Twojego Bloga i zastanawiam sie czy swojej maski greeda w ten sposob nie zrobic: link do fotek : http://www.flc.h2.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=1166
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Jok pisze:Ale mam dziwne wrażenie że krawędzie jakby się 'pokruszyły'.
Tutaj to akurat jest moja wina ;P Po prostu nie dałem odpowiednio dużo silikonu i nie wypełniła się cała forma. Przez to na krawędziach nie dość, że gdzieniegdzie są wyrwy, to ponadto się rtochę rozwarstwiło (jedna warstwa jest od formy, a druga od odlewu głowy). Ale ogólnie rzecz ujmując trzeba dawać trochę więcej silikonu do formy, a wszystko będzie OK.
Jok pisze:widziałem na Pyrkonie. robota niezla, ale mam dziwne wrazenie ze krawedzie jakby sie 'pokruszyly'. Ostatnio przegladalem Twojego Bloga i zastanawiam sie czy swojej maski greeda w ten sposob nie zrobic: link do fotek : http://www.flc.h2.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=1166
Za jakiś czas będę się brał za nową maskę. Będzie ona robiona połączoną techniką mojej Najmodiańskiej maski, jak i tej nowej, co powinno dać optymalny efekt. Sam ten proces powinien nadać się w 100% również do maski rodiańskiej, gdyż to będzie też maska na całą głowę. Tak więc, jak coś to możemy się jeszcze jakoś zgadać i na ten temat porozmawiać ;)
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

A oto i moje dalsze wojaże z maskami. W końcu trzeba się doskonalić ;)
Tym razem jest to Yuuzhanina, czyli coś raczej bardziej skomplikowanego.
Oczywiście nić bym nie pisał, gdybym nie miał już gotowego modelu:
http://picasaweb.google.pl/105684857869 ... uzhanVong# (kilka ostatnich zdjęć -5- to efekt końcowy).
Teraz muszę zrobić formę (puki co trwają poszukiwania odpowiedniego gipsu).
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Forma już skończona.
http://picasaweb.google.pl/105684857869 ... 0301256658
http://picasaweb.google.pl/105684857869 ... 5919439490
Wyszła bardzo dobrze. Wszystkie detale są dokładnie odwzorowane. Teraz należy tylko ją wypełnić ;> No i oczywiście potem pomalować.
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Dobra, maska odlana.
Obrazek
Obrazek
W przeciwieństwie do ten Neimodiańskiej już sam odlew wyszedł bardzo dobrze. Teraz czeka mnie trochę malowania. Jak widać będę musiał dodatkowo przy zakładaniu maski charakteryzował oko i usta.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Lateksowe maski

Post autor: YangObi »

Przyznam, że nie robi to na mnie wrażenia jeżeli chodzi o efekt. Jednak co do zapału to jak najbardziej trzymam kciuki. Rzymu nie zbudowano jednego dnia. Fixer, może dołączysz do Eagle Base z kostiumem np: jedi i do tego jakaś ciekawa maska ;)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Lateksowe maski

Post autor: Taraissu »

Ja poczekam z ocenami na malowanie ;) Z doświadczenia wiem, że szkic/projekt bazowy mogą wyglądać bez rewelacji, a po zakończeniu prac wdeptać w ziemię ;)
Zresztą ja już samą ideą Yuuzka jestem zachwycona :D Vongowie w naszej galaktyce!
Fixer na honorowego patrona Vongopedi :P
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Oj, zapomniałem wczoraj wrzucić.
Oto dwa zdjęcia maski, puki co takie robione na szybko:
Obrazek
Obrazek
Co prawda trochę niewyraźne, ale jak skończę tutorial pisac, to zrobię ich więcej i to bardziej szczegółowych ;)
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Lateksowe maski

Post autor: Taraissu »

Te foty przywodzą na myśl wypadek samochodowy lub upadek z dużej wysokości...
...creepy

...czyli na modłę Vongów ;) Czekam na wyraźniejsze foty!
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Lateksowe maski

Post autor: Jok »

Czemu oko Ci schodzi tak nisko? Twoje prawdziwe znaczy sie. nie dopasowales?
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Lateksowe maski

Post autor: Taraissu »

Fajna krwawa miazga z tego Yuuzka, tylko zęby niczym prawdziwe klawisze fortepianowe...trochę zbyt równe, jakby był pod stałą opieką dentysytczną :P

Ciekawe czy dałoby się nadać mu jeszcze bardziej organiczny wygląd (mówię o formie, nie malowaniu)?

Generalnie widać progres ;) Tak trzymać! To teraz tylko ciuchy, ręce i na event :D
Albo tego daj Aq i sobie zrób jeszcze fajniejszego, to będzie Was wtedy dwóch!
I przyjdzie Jaina i Was posieka na tatar...

...całą Legnicę Vongów xD

PS.Czekam aż zaczniesz produkować lekku ;)
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Lateksowe maski

Post autor: Vissan »

Wielki postęp od czasu poprzedniej maski. Przy następnej można by się pokusić o lepsze wygładzenie powierzchni. Pomysł z zerwanym płatem skóry z twarzy obłędny, ale resztę "skóry" można by jeszcze domalować, tak samo zęby się o to proszą.
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Taraissu pisze:Ciekawe czy dałoby się nadać mu jeszcze bardziej organiczny wygląd (mówię o formie, nie malowaniu)?
Samego wyglądu jako kształt już nie dam rady zmienić ;P Bym musiał robić całość od podstaw, lub przerobić trochę formę do odlewu, lecz nieznacznie uległa ona celowemu zniszczeniu.
YangObi pisze:Fixer, może dołączysz do Eagle Base z kostiumem np: jedi i do tego jakaś ciekawa maska ;)
Trochę taka perspektywa mnie kusi (oczywiście patrząc w przyszłość o dwa lata), ale jednak bym musiał to przemyśleć. Zwyczajnie nie chciałbym zarywać konwentów ;)
Jok pisze:Czemu oko Ci schodzi tak nisko? Twoje prawdziwe znaczy sie. nie dopasowales?
Ponieważ trochę grubo materiału dałem na szczyt głowy. Jednak jak ją podciągam trochę do przodu, to wszystko jest OK
Vissan pisze:Przy następnej można by się pokusić o lepsze wygładzenie powierzchni.
A ja właśnie nie chciałem tu tego robić ;P Wolałem właśnie uzyskać trochę bardziej nieregularny kształt.
Vissan pisze:ale resztę "skóry" można by jeszcze domalować, tak samo zęby się o to proszą.
Raczej zostawię to tak, jak jest. Mi właśnie bardzo się podoba ta kolorystyka ;P

A tak w ogóle, to dzięki wszystkim ;)
Do samej maski mam jeszcze zamiar dorobić kołnierz krabowy, żeby nie było widać w niej tych za bardzo uniesionych ramion, które nieco niszczą całą kompozycję, kiedy mam założoną maskę ;)
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Ehhh, trzeba się dokształcać ;D
Puki co jest już w miarę dobrze, ale wiem że moje maski mogą być dużo lepsze. Tylko nie można tego tak zostawić, a ćwiczyć. Tak więc mam zamiar zabrać się za kolejną ;)
Tym razem mam zamiar nie robić jej z silikonu, a na zewnętrzną warstwę dać piankę lateksową. Powinno wyglądać lepiej ;) Do środka za to specjalnie spulchniony silikon. Dzięki temu maska powinna być bardziej elastyczna i lepiej się dopasowywać do twarzy. Ponadto w przeciwieństwie do Yuuzhańskiej powinienem ją móc zakładać przez głowę w całości (Yuuzhanin ma z tyłu rozcięcie, przez co nie mogę zbytnio ruszać głową). Na dodatek zrobię ją na nowym modelu (jak widać na niektórych zdjęciach stary ma niech za wysoko uniesione ramiona (błąd przy jego robieniu). i tutaj pojawia się pytanie do Was. Co proponowalibyście mi zrobić ;) Z góry jeszcze mówię, że jeśli w końcu uda mi się to zrobić tak, aby spełniało wszystkiej kryteria estetyczne, to postaram się i do tego skompletować ewentualną resztę stroju (w końcu ;p)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”