Lateksowe maski

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Lateksowe maski

Post autor: Taraissu »

Fixer pisze:Wziąłem to trochę przemalowałem, bo ten kolor aż w oczy raził.
Może i wciąż nie jest idealnie i na strój się nie nadaje, ale i tak wygląda dużo lepiej niż poprzednio.
http://fixer.art.pl/29-12-2010/nikto-5
Hihi ;)
Maska wygląda fajnie. Nie jest idealna, ale postępy są wiodczne i efekt naprawdę niezły.
Jak rzekł kiedyś Qui-Gon Jinn w jednej z młodzieżówek : "Zmniejsz oczekiwania, aby zmniejszyć uczucie zawodu"
Jestes baardzo krytyczny w stosunku do siebie :P ja pierwszy kostium Jedi robiłam kilka lat i w końcu go nie skończyłam. Przypadek sprawił, że przy okazji zrobiłam Jainę i zarejestrowałam z marszu zanim znalazłam czas na doszukiwanie się minusów. Teraz widzę wprawdzie same defekty w kostiumie, ale na ten moment to musztarda po obiedzie.

Podziwiam Cię za dążenie do perfekcji i trzymam kciuki za zadowalające efekty :!:
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Lateksowe maski

Post autor: Falcon »

Fixer, zrób rączki do kompletu - zdobędziesz trochę doświadczenia przed następnym projektem.
Następny komplet pewnie będziesz mógł "wypuscić" na rynek :D
Taraissu pisze:Teraz widzę wprawdzie same defekty w kostiumie, ale na ten moment to musztarda po obiedzie.
Jaka musztarda?
Pierwsze słyszę że praca nad strojem kończy się w momencie akceptacji ;)
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Lateksowe maski

Post autor: Taraissu »

Falcon pisze: Pierwsze słyszę że praca nad strojem kończy się w momencie akceptacji ;)
Nikt tego nie powiedział ;)
Ale jakże przyjemniej dopracowuje się poszczególne elementy już zaakceptowanego.
Praca nad kostiumem nigdy się nie kończy i to jest ta najfajniejsza część tej zabawy :mrgreen:
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Może część z Was widziała, zacząłem robić nową maskę. Tym razem będzie to przedstawiciel rasy Yevetha. Raczej random, niż konkretna postać. Oto, jak puki co wygląda model:
Obrazek
PS Dałoby się zrobić coś z tym ucinaniem zdjęć? ;P
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Lateksowe maski

Post autor: Vissan »

Tak, wrzucać na imageshacka i wklejać miniaturki.

Rzeźba jest póki co wpytke, plus <3 za użycie rasy z genialnego Kryzysu czarnej floty.
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Dobra, model wygląda tak (wrzucę lepiej po prostu linki :P)
https://lh5.googleusercontent.com/_UE0Q ... G_0926.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/_UE0Q ... G_0927.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/_UE0Q ... G_0928.JPG
Jakieś sugestie zmian/popraw co do niego, nim nie nałożę na jego powierzchnię jakiejś faktury?
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

W końcu skończyłem model:
http://fixer.art.pl/10-04-2011/yevetha-6
Liczę na wsze uwagi ;)
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2430
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Lateksowe maski

Post autor: ShVagYeR »

Wypas. :D Powstanie z tego cały kostium? Bo byłby to z całą pewnością pierwszy Yevetha na świecie. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Lateksowe maski

Post autor: Vissan »

Gdyby nie to, że wyrosłem, to sfapałbym do tego. Mam nadzieję, że odlewy dobrze wyjdą i malowanie. Każda kolejna maska Twojego autorstwa jest lepsza, i to najważniejsze.
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Dzięki ;)
ShVagYeR pisze:Wypas. :D Powstanie z tego cały kostium? Bo byłby to z całą pewnością pierwszy Yevetha na świecie. :)
To, tak jak przy poprzednich razach, zależy od tego, jak ta maska wyjdzie. Jestem jednak bardzo dobrej myśli i szykuję się z zamiarem robienia całości ;) W tym odpowiednie lateksowe rękawice ;>
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Sporo czasu zwlekałem ze względu a szkołę, ale w końcu znowu biorę się do roboty. Niestety nie mam jeszcze formy, gdyż podczas jej robienie uległe zniszczeniu, a i model nie uszedł bez szwanku. Tak więc musiałem go wpierw odbudować. Tak więc w tym momencie wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać, porównując ze starszymi zdjęciami, popracowałem też trochę nad wyglądem oczu i zarysem nosa. Mam nadzieję, że te zmiany wyszły na dobre. Teraz staram się nałożyć na to jak najnaturalniejszą fakturę (w przeciwieństwie do tego, co robiłem z modelem przed jego zniszczeniem). Mam nadzieję, że wam się podoba ;)
http://fixer.art.pl/14-05-2011/yevetha-8
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

A tutaj coś dalej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oczywiście nie obyło się bez incydentów, bo popękała mi forma, co niestety też będzie miało wpływ na efekt końcowy.
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

Że tak pozwolę sobie zacytować wpis z mojego blogu: ;)

Pomalowałem już maskę. Oczywiście nie dokończyłem jeszcze tego etapu, ale już można to sobie wizualizować. Wygląda to teraz tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może efekt nie jest piorunujący, ale jak wiadomo dopiero się uczę i od razu mistrzem malowania masek nie będę (nawet to dobieranie kolorów, czy cieniowanie nie jest takie łatwe). Ale ogólnie to myślę, że w porównaniu do maski Nikta chyba widać jakiś postęp ;) Puki co powierzchnia jest matowa, ale to jeszcze poprawię poprzez nałożenie na nią cieniutkiej warstwy lateksu. Nie powinno to w żadnym wypadku zakryć detali, a myślę, że poprawi jeszcze trochę efekt (jak wiadomo skóra nie jest tak na prawdę matowa, a w filmach jeśli chodzi o obcych, to jest to jeszcze bardziej podkreślane). Zanim to zrobię muszę jednak jeszcze pomalować rogi, myślę że na czarno. Po tych zabiegach dodam jeszcze oczy, których technologię robienia właśnie testuję, oraz jakieś zęby. Mam nadzieję, że się podoba.
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Lateksowe maski

Post autor: Fixer »

I tutaj kolejna aktualizacja:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://fixer.art.pl/11-06-2011/yevetha-14
Brakuje jeszcze tylko ząbków. Myślicie, że powinienem tym razem zrobić i resztę stroju? W sumie maska wyszła dość znośnie, tylko znowu nieco mi poszła forma na krawędziach, co widać na jednym ze zdjęć. Liczę na wasze komentarze ;) Jak coś, to wezmę maskę na DF'y.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Lateksowe maski

Post autor: Vissan »

Myślę, że powinieneś robić resztę stroju :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”