DL-44 Jawa ratlook

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

DL-44 Jawa ratlook

Post autor: RogueThirteen »

Oto blaster, ktory moja pilotka dostala w prezencie od zaprzyjaznionych Jawow. Trafia z niego muche z odleglosci 100 metrow (pomimo iz zasieg maksymalny tej broni jest mniejszy, a luneta jest nierownolegla do lufy ;) )
http://www.astrouw.edu.pl/~aciechan/str ... 4_bigg.jpg
Obrazek

Ta grozna armata to moje tworcze rozwiniecie konstrukcji, zapoczatkowanej przez brata, jaka kieedys pokazalam w watku o pilotach. Poniewaz brak mi jeszcze umiejetnosci i doswiadczenia, aby zrobic blaster "prosto z fabryki", postanowilam zbudowac cos, co wyglada na nielegalnie zlozne z czesci znalezionych na smietniku ;)) Poza tym DL-44 ma ta zalete, ze co egzemplarz, to inna modyfikacja (oczywiscie rowniez nielegalna).
Podstawa konstrukcji jest, jak zapewne widac, mauser M32 na kulki (funkcja strzelania nadal zachowana). Poza tym uzylam 1mm HIPSu oraz roznych smieci: lunetki, co sie kiedys odlamala od ktorejs zabawkowej giwery brata, opakowania po tabletkach musujacych, rurki PCV niewiadmego pochodzenia, kawalku plastiku z butelki, zakretek od flakonikow z olejkiem rumowym do ciasta...
Na zdjeciach nie do konca to chyba wyszlo, ale powierzchnia calej spluwy jest w podobnym "stanie", jak na fragmentach pokazanych w najwiekszym zblizeniu.

Jak oceniacie moje pierwsze dzielo?

P.S. Unizenie przepraszam, lecz moja obecna konfiguracja system+przegladarka nie pozwala mi na uzycie tutaj polskich fontow (nikt nie wie, dlaczego) :(
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: Falcon »

wygląda bardzo fajnie, malowanie ładne. :)
Wymieniłbym tylko końcówkę lufy - tu widać bardzo cienki materiał i wątpię żeby to przetrwało transport na event nieuszkodzone
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: RogueThirteen »

To jest wlasnie ten kawalek zrobiony z butelki po oranzadzie (wtedy jeszcze nie mielismy innych materialow ani rozeznania na ich temat ;)). Mnie tez sie nie do konca podoba, bo wyglada zbyt... plastikowo ;), ale sadze, ze zrobiony z grubszego materialu bedzie sie prezentowal lepiej.
Tylko czy HIPS 0.5mm da sie bez problemu (czyt. na zimno) zwinac w taka "trabke"?

A, zapomnialam napisac, ze cala srebrna czesc lufy jest zdejmowalna, co wyszlo nam nie do konca celowo, ale na pewno ulatwi spakowanie.
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: Jok »

mam metalowy kielonek ktory sie nada - moge Ci dac na DF :)
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: RogueThirteen »

O, fajnie, bardzo prosze!
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: RogueThirteen »

Przy okazji naprawy odłamanej w akcji lunetki (jakiś pan niechcący zawadził) wymieniłam "trąbę" na nową, zrobioną ze zwiniętego HIPS-u 0.25 mm (cztery warstwy). Kieliszek od Joka okazał się niestety troszkę za szeroki - nie chce się zmieścić w kaburze. Teraz wygląda to tak:
Obrazek
Lepiej, niż poprzednio, choć mogłoby być jeszcze lepiej. Ale jak na podejrzaną broń, złożoną przez szemranych typów z tego, co mieli pod ręką, chyba może być :mrgreen:

Do tego odpowiednia, ludowo-jarmarczna kabura, uszyta z torebki z ciuchlandu (skóra sztuczna, ale bardzo przypominająca prawdziwą):
Obrazek


Na dokładkę - zestawienie olejków do ciasta różnych firm pod kątem przydatności konstrukcyjnej zakrętek od buteleczek. Kolor zakrętki zależy od firmy i zapachu. A same flaszeczki byłyby świetne na eliksiry :mrgreen:
Obrazek
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: GrafZero »

Przedstawiam ostatnią pracę DL 44 . Przegiąłem trochę z brudzeniem i wygląda jakby przeleżał
na gdzieś na bagnach ( muszę poprawić) . Końcówkę lufy należałoby przepuścić przez radełko aby nadać charakterystyczne nacięcia. To chyba tyle.
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: RogueThirteen »

GrafZero pisze:Przegiąłem trochę z brudzeniem i wygląda jakby przeleżał
na gdzieś na bagnach
Ej, wcale nie. Szczególnie biorąc pod uwagę błyszczącą końcówkę :mrgreen:
Btw. może warto zrobić z tego osobny temat? "Jawa ratlook" odnosi się do mojej nieudolnej pierwszej w życiu próby rusznikarskiej, a Twój wygląda jak z fabryki :D
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: GrafZero »

Nie przesadzaj nie widziałaś na żywo .Fakt końcówka jakby prosto z fabryki.
Obi Wan Kenobi
Posty: 218
Rejestracja: 28 mar 2011, 19:06
Lokalizacja: Paczkowo i Rivendell

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: Obi Wan Kenobi »

A tę końcówkę tokarz zrobił?
A najgorsi to są młodzi,
świat przez młodych na psy schodzi,
żadnych marzeń, tylko pic.
Syn studiuje medycynę,
martwię się tym moim synem.
Nie osiągnął nic...
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: GrafZero »

Tak tokarz tyle że radełka nie miał i muszę albo komuś dać do zrobienia albo się pomęczyć i na frezarkę wrzucić przekładając co kila stopni. Po namyśle dam jednak komuś :mrgreen:
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: Falcon »

dobra, pytanie ile za sztuke końcowki lufy?
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: GrafZero »

35 zł + przesyłka i to ostatnia sztuka.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: DL-44 Jawa ratlook

Post autor: Falcon »

poproszę nr konta na pm
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”