Hasbro FX

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Hasbro FX

Post autor: Radek »

mam takie pytanie czy ktoś się orientuje czy w FX da się wymienić diody w ostrzu?
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Hasbro FX

Post autor: Nero »

Powiem tak, jeśli ci zależy na tym, żeby Fx działał to nie radzę przy nim grzebać. Ponoć da się tam coś wymieniać, ale z doświadczenia wiem, że rozkręcenie rękojeści jest praktycznie niemożliwe bez jej uszkodzenia.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Hasbro FX

Post autor: Radek »

bardziej mi chodziło o te nowe z odłączanymi ostrzami, bo zastanawiam sie czy jest możliwa samodzielna zmiana diod na inny kolor
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Hasbro FX

Post autor: Nero »

Z konstrukcji ostrza wnioskuję, że nie ma takiej możliwości.
http://www.thinkgeek.com/images/product ... _embed.jpg
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Hasbro FX

Post autor: sternik »

Wszystko jest możliwe :) swój miecz zbudowałem z dwóch mieczy FX a w mieczu dla Carmen wykorzystałem elektronikę z FX'a i wszystko działa .W mieczu Carmen usunąłem kilka Led żeby skrócić ostrze i też nie ma problemu. Jest gdzieś w sieci stronka, na której są dokładne instrukcje w jaki sposób rozkręcać FX'y.
edit
o tutaj np: :)
http://www.saberproject.de/hasbro/tutorials.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Hasbro FX

Post autor: Nero »

Jak się ktoś na tym zna to i owszem. Jednak nie polecałabym tego osobom, które nigdy nie miały do czynienia z elektroniką. Ja bym na bank zdupczyła w ten sposób Fx'a :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Hasbro FX

Post autor: Radek »

Rozumiem, po prostu zastanawiałem się czy w tym nowym fx’sie Vedera z odłączanym ostrzem dałoby się wymienić diody z czerwonych na zielone. Heh, czemu Hasbro nie zrobiło tych ostrzy wymiennych a nie tak ze każdy miecz mam inna nakładkę i nie da ich się zamienić. Najlepiej jak by sprzedawali rękojeści i ostrza oddzielnie wtedy każdy mógłby sobie wybrać jaki chce kolor klingi.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Hasbro FX

Post autor: sternik »

No raczej nie bardzo z tym wybieraniem :) Miecze produkowane przez Hasbro to "replki" mieczy należących do konkretnej postaci więc możliwość wymiany koloru ostrza mijała by się z prawdą filmową . Vader z zielonym mieczem to jakaś abstrakcja :) Jeżeli zależy ci na zielonym ostrzu to kup miecz Yody albo Luka ,ale jeżeli upierasz się przy mieczu DV na zielono to poszukaj takiego zestawu http://www.simplytoys.org/2007/08/previ ... ce-fx.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Anakin Skywalker
Posty: 204
Rejestracja: 01 mar 2005, 21:57
Lokalizacja: Kielce

Re: Hasbro FX

Post autor: Anakin Skywalker »

Nie chcę zakładać specjalnie oddzielnego tematu ale mam pytanie do znawców którzy orientują się w Lightsaberach czy Hasbro wypuściło bądź też ma zamiar wypuścić Fx Anakina z AOTC,wiem że Mr jako pierwszy miecz właśnie wyprodukowało ten model,później pamiętam jeszcze że gość od Parks Sabers sprzedawał ten model i na tym się moja wiedza kończy,a nie ukrywam że właśnie wyglądowo najbardziej mi przypadł do gustu :)
Obrazek
Marvin
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2013, 20:29

Re: Hasbro FX

Post autor: Marvin »

Witam serdecznie!
Jestem nowym uzytkownikiem forum, ale zgłaszam sie do Was z jednym pytaniem - mianowicie planuję zakup miecza Kenobiego, z wyjmowanym ostrzem - rzecz w tym, że na ebay'u są dostępne za +/- 200$ z przesyłą plus ewentualne cło czyli koniec koncow wyjdzie to jakies 600 zł +100/200 zł = od 700 do 800 zł za sztukę z USA a z UK to 160EUR czyli bardzo podobnie, ok. 680 zł.

Czy znacie może jakieś inne sklepy bądź źródła skąd mógłbym sprowadzić miecz?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Hasbro FX

Post autor: Joseph »

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Marvin
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2013, 20:29

Re: Hasbro FX

Post autor: Marvin »

Edit: sorry, poprzedni post oczywiście moj.

"...nie rozumiem, do jakiej lektury? Prosiłem o pomoc ws. Miecza swietlnego i nie, nie chodzi o to by byl "niebieski"."
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Hasbro FX

Post autor: Joseph »

Marvin pisze:Edit: sorry, poprzedni post oczywiście moj.

"...nie rozumiem, do jakiej lektury? Prosiłem o pomoc ws. Miecza swietlnego i nie, nie chodzi o to by byl "niebieski"."
A co tu jest do rozumienia. Napisałeś że chodzi o miecz Kenobiego więc dostałeś link do sklepu w którym taki miecz można kupić.
Gdybyś przeczytał to co podlinkowałem to może byś sie dowiedział że ostrze miecza Kenobiego jest właśnie w tym kolorze.
http://starwars.wikia.com/wiki/Obi-Wan_ ... lightsaber
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Marvin
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2013, 20:29

Re: Hasbro FX

Post autor: Marvin »

Kilka slow wyjasnienia, ktorych byc moze zabraklo w moim pierwszym poscie - od dziecinstwa jestem fanem Gwiezdnych Wojen (i mowie tu o czasach OT a nie NT), tym samym przychodzac tutaj doskonale wiem ze miecz Kenobiego jest niebieski, znam różnice pomiedzy mieczami Anakina a Kenobiego, wiem takze kim jest Obi-Wan Kenobi, kim sa Jedi, a nawet (!) Sith, a fakt ze zadalem sobie trud wyszukania miecza Kenobiego na internecie chyba sugeruje ze choc w minimalny sposob zaznajomilem sie z tematem - stad tez moja konsternacja po przeczytaniu Twojej odpowiedzi.
Sklep toys4boys oczywiscie znam lecz jak widac na ich stronie, nie maja juz w swojej ofercie miecza, który szukam, a po obejrzeniu jednego czy dwoch obrazkow ze swiata SW w swoim zyciu, wiem ze miecz Anakina to jednak nie to samo co miecz Kenobiego. Dziekuje Ci jednak za pomoc.
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Hasbro FX

Post autor: Joseph »

Marvin pisze:Kilka slow wyjasnienia, ktorych byc moze zabraklo w moim pierwszym poscie - od dziecinstwa jestem fanem Gwiezdnych Wojen (i mowie tu o czasach OT a nie NT), tym samym przychodzac tutaj doskonale wiem ze miecz Kenobiego jest niebieski, znam różnice pomiedzy mieczami Anakina a Kenobiego, wiem takze kim jest Obi-Wan Kenobi, kim sa Jedi, a nawet (!) Sith, a fakt ze zadalem sobie trud wyszukania miecza Kenobiego na internecie chyba sugeruje ze choc w minimalny sposob zaznajomilem sie z tematem - stad tez moja konsternacja po przeczytaniu Twojej odpowiedzi.
Sklep toys4boys oczywiscie znam lecz jak widac na ich stronie, nie maja juz w swojej ofercie miecza, który szukam, a po obejrzeniu jednego czy dwoch obrazkow ze swiata SW w swoim zyciu, wiem ze miecz Anakina to jednak nie to samo co miecz Kenobiego. Dziekuje Ci jednak za pomoc.
Słuchaj. Nie jestem telepatą abym się musiał domyślać o co Ci chodzi. Napisałeś że szukasz miecza Kenobiego więc w najlepszej wieże podlinkowałem Ci sklep w którym można taki kupić. Wystarczy po prosu napisać dokładnie o co chodzi jezeli oczekujesz dokładnej podpowiedzi. Jeżeli piszesz że nie chodzi Ci o "niebieski" to w takim razie o jaki ? Wiesz co zdecyduj się. Potrzebujesz pomocy w znalezieniu sklepu w którym mozna taki miecz kupic czy nie ?
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”