Miecz swietlny

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Miecz swietlny

Post autor: Hammi »

Pytanie pewnie jest z cyklu kretynskie, ale trudno.
Bardzo chcialabym sobie kupic taki miecz, ale cena jest dla mnie na razie nie do przeskoczenia.
http://allegro.pl/miecz-swietlny-star-w ... 09214.html

Czy z takim to wstyd i hanba sie pokazac?
http://allegro.pl/star-wars-miecz-swiet ... 06152.html
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Miecz swietlny

Post autor: Xav Kasjel »

Ultimate FX Hasbro nie zostanie zatwierdzony w RL. Moim zdaniem lepiej uzbierać na porządną replikę niż wydawać w zasadzie połowę tej kasy na coś, co później do niczego się nie przyda.

Jeśli chcesz początkowo obniżyć koszty zrób sobie samą rękojeść. Koszt produkcji powinien się zamknąć w kilkudziesięciu złotych (do 100 zł możesz sobie nawet wstawić nawet diodę). Hilt możesz sobie dowolnie spersonalizować, a gdy już uzbierasz na replikę, nie będzie Ci szkoda wywalonych pieniędzy :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miecz swietlny

Post autor: Hammi »

Dzieki. Ten pierwszy jak rozumiem jest ok?

Obawiam sie, ze zrobienie rekojesci mnie przerasta, czytalam o tym, jak Ty robiles. Czarna magia dla mnie :) Na szczescie Jocasta moze chodzic bez miecza...
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Miecz swietlny

Post autor: Xav Kasjel »

Pierwszy mieczyk jest jak najbardziej OK. Ale o nim się może więcej wypowiedzieć Lucana, jako posiadaczka podrasowanej wersji. Ja mam obecnie wersję Kit Fisto i jestem bardzo zadowolony.

Nie musisz od razu robić grającego i świecącego miecza. Jeśli chcesz, coś mieć przy pasku możesz np kupić kawałek rury, albo nawet jakąś latarkę i odpowiednio ją zmodyfikować :) Tak czy inaczej kupno Ultimate odradzam, bo to plastik i tandeta.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Miecz swietlny

Post autor: sternik »

Mój pierwszy miecz był zrobiony z rurki hydraulicznej i końcówki od kranu :) Co prawda do legionu wtedy jeszcze nie należałem ale z takim mieczem zaliczyłem swoje pierwsze konwenty SW :)
Tu kilka retro fotek :) http://ww.starwars.pl/stuff_tf_miecze_sternik.php
Obrazek
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miecz swietlny

Post autor: Hammi »

Pewne elementy wydaja mi sie znajome rzeczywiscie... ale ogolnie chyle glowe :)

Znajac moje uzdolnienia w tym zakresie, to lepiej poczekam az uzbieram odpowiednia kase :)
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Miecz swietlny

Post autor: Imrageth »

Jak pójdziesz do Obi na dział z rurami, łączeniami, itp to tam za 30zl skompletujesz sobie fajna rekojesc (aczkolwiek ciezka) i nie bedzie zadne klejenie czy spawanie potrzebne bo wszystkie elementy mozna wkrecic w siebie. Nie pamietam konkretnie jakie to byly rury ale na pewno znajdziesz. Jedna gladka rura, kilka laczen, zakretek i masz ladna rekojesc, a wszystko jest kolo siebie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Miecz swietlny

Post autor: Xav Kasjel »

Popieram przedmówców :) Te rury gwintowane bardzo fajnie wyglądają, ale faktycznie są ciężkie. Plusem jest to, że nie musisz mieć jakiejś przesadnie długiej rękojeści, co znacznie zmniejszyłoby ciężar :) przy dobrym pasku i mocowaniu, nie powinnaś nawet tego specjalnie odczuwać.

Jeśli dobrze skojarzyłem Imrageth ma na myśli takie rurki:
http://allegro.pl/rura-czarna-krociec-g ... 53113.html
http://allegro.pl/krociec-stalowy-gwint ... 98351.html
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Miecz swietlny

Post autor: Imrageth »

dokladnie to. Do tego dobiera sie elementy tego typu:
http://allegro.pl/srubunek-mosiezny-1-2 ... 00659.html
Jest ich bardzo duzy wybor i sa tanie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Miecz swietlny

Post autor: sternik »

Panowie - nie tedy droga :) Jedyne części metalowe w moim pierwszym "mieczu" to cztery nakrętki ozdobne do mocowania syfonu i sitko w emiterze :). Rękojeść jest zrobiona z elastycznego syfonu (plastik),emiter to regulowana końcówka na kran (plastik +metalowe sitko) kawałki rurki 40 i nakrętki tez plastik . No doszły jeszcze małe cewki jako guziki ale ilość drutu miedzianego w tych cewkach jest tak minimalna że nie podnosi zbytnio ciężaru :)
Problemem czy raczej ograniczeniami w przypadku postaci Jocasty jest tylko to ze trzeba by było zbudować konkretny kształt takiego miecza. A może pomyśleć o zrobieniu rękojeści takim sposobem ? :)
Obrazek

Ma ktoś znajomego tokarza ? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Miecz swietlny

Post autor: Xav Kasjel »

Wygląda to obiecująco :) Tylko na korniki trzeba uważać. Skoro w przypadku Jocasty miecz jest opcjonalny, to chyba rękojeść nie musi być identyczna z filmową, czy się mylę?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Miecz swietlny

Post autor: faultfett »

Xav Kasjel pisze:Wygląda to obiecująco :) Tylko na korniki trzeba uważać. Skoro w przypadku Jocasty miecz jest opcjonalny, to chyba rękojeść nie musi być identyczna z filmową, czy się mylę?
Zgadzam się, wygląda najs :)
I, owszem, miecz nie musi być zgodny z tym filmowym (aczkolwiek zawsze lepiej zrobić wszystko tip-top IMO :)).
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miecz swietlny

Post autor: Hammi »

Juz sie zastanawialam czy to cos, co ona ma przy pasie, a co przypomina zakonczenie niektorych karniszy, to rekojesc jej broni...
Obrazek

I czy w filmie w ogole widac jaki ona ma miecz? Bo nie sie zdaje, ze nie. Ale moze nie zauwazylam...
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Miecz swietlny

Post autor: Xav Kasjel »

Nie. Z tego co czytałem, do tej pory nie ustalono co to jest (najbardziej prawdopodobna wydaje się wersja mówiąca o jakimś kluczu...) niemniej jednak z całą pewnością nie jest to miecz. Chyba, że Disney wprowadzi jakieś zmiany w tej kwestii :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miecz swietlny

Post autor: Hammi »

Czy w takjim razie w ogole wiadomo jaki ta postac ma miecz? Gdzie sie doczytalam, ze o niebieskim ostrzu. Ale o rekojesci nie wiem nic.
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”