MY MG-15

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

MY MG-15

Post autor: BountyHunter »

Gdzies mi caly wpost wcielo wiec zakladam powtornie. urzeczony swietna praca Gibbona wracam do tematu mojej wersji rt-97c :

https://picasaweb.google.com/DROZENMASTER/MYMG15#

prace nad dlt 19 sa na ukonczeniu wiec pewnie powroce do tematu.
Na dniach dokonalem odkrycia na miare Kopernika : tajemnicza luneta zwana potocznie 'snooper scope" ma swoja nazwe i typ : TABBY MONOSCOPE MODEL F"... swietne odkrycie, zwlaszcza po tylu latach dociekan przez fanow :) uparlem sie aby ja odnalezc i jej rysunki, lecz aby szukac rysunkow ( nie licze planow wizzardoflight) tzreba znac nazwe-stad poszukiwania. udalo sie na chwale Imperium :)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY MG-15

Post autor: BountyHunter »

Od tygodnia prace trwaja w najlepsze. Siedze, dlubie i wyglada to coraz lepiej :) jak sie naladuje aparat-umieszcze nastepne fotki.Poprzedni model pocialem, poszlifowalem, poprzerabialem i wyglada prawie jak oryginal. I jak zwykle pojawiaja sie problemy: co z zamkiem? niby go nie ma a na filmie widac zarysy obcietego uchwytu przeladowania... gdzie podpiac wezyk od lunety? ne jednym egz. wezyk wchodzi centralnie w korpus (jak u Gibbona) a na drugim 'zawiniety' pod lunete... Same dylematy scratchbuildera ;) tak samo jak z trommlem- mam trzy rozne wersje wymiarow- i ktora jest prawdziwa?(moj pierwszy trommel to calkowita fikcja pod wzgledem wymiarow) ;) Na lufe znalazlem swietny material, wymiary jak w oryginale.Mocny , solidny, niemechcacy sie plastik- po wycieciu otworow lufa nadal jest 'mocna". Rekojesc robie juz trzeci raz, caly czas mi sie cos w niej niepodoba. W kazdym razie prace trwaja, chociaz od soboty wracam do e-jedenstek- trwa amok przed CE ;)
raport wkrotce.
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: MY MG-15

Post autor: Falcon »

Gibon ci trommela zwymiaruje - ma oryginał ;]
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY MG-15

Post autor: BountyHunter »

a nie pomalowal go do swojego RT? :D Gibbon jesli laska, chociaz podstawowe wymiary- dlugosc, szerokosc, wysokosc, reszta to pikus:)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: MY MG-15

Post autor: Gibbon »

Tak jak mówi FLC, mam oryginał. ;)
Tak jak rękojeść.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY MG-15

Post autor: BountyHunter »

zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY MG-15

Post autor: BountyHunter »

prace trwaja, raz szybciej, raz wolniej ale juz widac end :) koncze duza lunete, pozostanie jeszcze mala z mocowaniem i pare szczegolow.. reszta gotowa pod silikon haa :)

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... 5oUXpQRmlR


BH

p.s. zdjecia wiekszosci jak znajde czas
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: MY MG-15

Post autor: SID »

Super praca , szacunek dla ludzi rzeźbiarzy .
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY MG-15

Post autor: BountyHunter »

Uff.... prace nad prototypem zakonczone :) Jestem bardzo zadowolony z efektow, zwlaszcza nad trommlem, tydzien rzezbienia i wyglada jak oryginal, pokrywa i paseczki daly mi popalic :) teraz tylko tona silikonu i zywicy i sezon na rt97c czas zaczac :) Fotki gotowych elementow prototypu wkrotce.


BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY MG-15

Post autor: BountyHunter »

hej

Wlasnie ukonczylem pierwszy egzemplarz RT-97c... nameczylem sie z odpowiednim 'polaczeniem' elementow. Sporo pracy, sporo kombinowania, laczenie roznych materialow ; plastik/zywica/metal.... Calosc oczywiscie dzielona na 4 czesci- lufa/body/trommel/wezyk od celownikow... szkliste elementy w lunetach,calosc delikatnie podcieniowana i zbrazowiona gdzie trzeba. Calosc wyglada oblednie :) Na poczatek zdjecia trommla ktorego rzezbilem dwa tygodnie... z malymi popraweczkami przy montazu nastepnego bedzie super :) Zdjecia reszty nieco pozniej, musze ogarnac czas i miejsce :)

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... 5oUXpQRmlR


p.s. calosc oczywiscie wlasnej roboty, zadnych gotowych elementow z sieci czy drukarek 3d :)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY MG-15

Post autor: BountyHunter »

hej
pare fotek wiecej :)

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY MG-15

Post autor: BountyHunter »

Hej
Tak wiec liste najfajnieszych zabawek dla zolnierzy Imperium mam prawie zamknieta :) Jest w czym wybierac :) Mam wlasnie na tapecie chyba ostatnia zabawke z tej serii - no chyba ze wezme sie za scouta ew blaster oficerski... Projekt jeszcze starszy niz RT 97c ( kto w 2006 znal te nazwe ;) ) i mam ochote go wykonac. Moglbym oczywiscie uzyc gotowych replik dostepnych na rynku , ale.. to nie po mojemu . Zdjecia sa,rysunki sie robia - czesc elementow pochodzi z innych broni wiec bedzie prosciej. A co pozniej? Chyba wroce do mando, mam wciaz ochote na blastery Fett'a, gauntlety i w ogole modernizacje i odswiezenie 'mojego dresiku" :) Tym bardziej ze Mando wracaja na ekrany i znow mnie bedzie robak modelarstwa gryzc :) Tyle wypocin , czas wykorzystac reszte urlopu :)

Powodzenia.

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”