Projekt - Detonator termiczny

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foos
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, 1:17

Projekt - Detonator termiczny

Post autor: Foos »

Cześć!
Parę dni temu naszła mnie wizja wyprodukowania kilku sztuk DT. Trochę poszperałem w necie i wziąłem się za projektowanie. Pierwsze wyniki są w miarę zadowalające biorąc pod uwagę że wczoraj pierwszy raz w życiu korzystałem z Inventora :) Zamierzam zlecić druk 3d a następnie zrobić formy z prototypu i odlać kilka/kilkanaście sztuk.
Obrazek

Obrazek

Jak widzicie skorupka już jest. Teraz muszę się zabrać za wnętrze. DT składa się z 3 głównych części i muszę zaprojektować wygodne łączenia do tego cały mechanizm "włącznika" i miejsce na płytkę PCB. Najgorsza będzie elektronika ponieważ nie mogę znaleźć osoby która mogłaby zaprojektować cały układ (sekwencji led i dzwięku) ale i do tego dojdę. Podzielcie się swoją opinią i dajcie znać czy coś można by było zmienić/dodać.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Projekt - Detonator termiczny

Post autor: Jok »

ja bym sie pokusil o wydruk jednego egzemplarza - zrobienie form negatywowych i odlewania z zywicy.

Ciekaw jestem jak Ci wyjdzie :) Powodzenia!
Awatar użytkownika
Foos
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, 1:17

Re: Projekt - Detonator termiczny

Post autor: Foos »

Jok właśnie taki mam plan :) Boje się jednak, że koszty elektroniki mogą być zbyt wysokie i nie uda mi się zrobić większej ilości sztuk. Jak na razie odmówiły mi 3 osoby jeśli chodzi o projekt układu elektronicznego (myślę że zbyt prosty projekt układu, który pochłonie ludziom zbyt dużo czasu) i obawiam się, że bez usług jakiejś firmy się nie obejdzie. Wówczas koszty wzrosną...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Projekt - Detonator termiczny

Post autor: Falcon »

Ja się piszę nawet na sam odlew, bez elektroniki. (oczywiście wszytko zależy od wyglądu finalnego i ceny ;))
Btw - jaka jest średnica całości? gdzieś znalazłem że powinien mieć 6cm, ale to wychodzi maleństwo.
Zamiast drukować detale lepiej zrobić osobno - cięzko je będzie szlifować po druku.

Analizowałeś koszty? bo zleceni wydruku, jak nie masz znajomości to pewnie ze 2-3 stówki wyjdzie. Do tego żywica i elektronika...
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Projekt - Detonator termiczny

Post autor: fezz »

Na Thingiverse jest model detonatora. Nie wiem o jakiej technologi druku myślałeś, ale jak nie trudno zauważyć, w przypadku drukarek filamentowych potrzebne będzie wygładzanie powierzchni. Nie wiem jak jest w przypadku wydruku w technologiach spajania warstw materiału. Podejrzewam, że też trzeba będzie lekko wygładzić.
Awatar użytkownika
Foos
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, 1:17

Re: Projekt - Detonator termiczny

Post autor: Foos »

Przyjąłem średnicę 6,3cm. Szukając wymiarów znalazłem kilka różnych wersji wielkościowych od 6-6,5cm dlatego wolałem pozostać po środku. Kula o średnicy 6cm to nie jest wcale takie maleństwo :D chyba że masz wielką dłoń to rzeczywiście może się tak wydawać :)

Ogólnie na pierwszy prototyp, materiały do form i odlewów chce zainwestować +/- 1000zł (jeśli zajdzie taka potrzeba nawet więcej). Jeszcze nie wysyłałem modelu do wyceny bo chcę skończyć go w całości. Muszę skończyć całe wnetrze (łączenia elementów, miejsce na pcb i inne elementy). Chciałbym wydruk najwyższej jakości, żeby szlifowania było jak najmniej albo wcale go nie było choć jest to pewnie nieuniknione (nie wiem jeszcze w jakiej technologii to będę ustalał z konsultantem przy zlecaniu). Na wydruk liczę około 400-500zł. Wczoraj wysłałem maila do firmy projektującej elektronikę z prośbą o wycenę układziku i ewentualną produkcję kilkunastu sztuk. Dokładne koszta całości myślę że poznam pod koniec miesiąca :)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Projekt - Detonator termiczny

Post autor: Falcon »

imho nacięcia (południki) są zbyt duże, powinny mieć max. 0,5 mm szerokości, u Ciebie wyglądają na ok 2mm.
Obrazek

"Oczodoły" na diody też chyba za duże obudowy mają:
http://airandspace.si.edu/exhibitions/s ... hermad.jpg

I kwestia 3d: Czerwony przycisk u Ciebie nie jest okrągły :wink: - > w obiekcie pojechałaś w dól a nie prostopadle do płaszczyzny (do środka detonatora)
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”