Jak zbudować wlasny blaster e-11

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Fenomenalne :) Zarzuć jeszcze kilka fotek. Może przy naturalnym świetle, bez flesza itp. Bo czerń na cyfrówkach jest za czarna :P (nie ma waloru).

Swietna robota!
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Post autor: Jok »

Nie ma sprawy: mam nadzieje ze teraz wiecej widac:D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Piękny! :) Wygląda znakomicie, chociaż chciałbym zobaczyć bliżej wylot lufy... No i zdecydowanie bym przemalował na mat, błyszczące lakiery na replikach wyglądają źle i niepotrzebnie podkreślają nierówności, któe w macie by całkowicie zniknęły.

Przy okazji... parę dobrych zdjęć Sterlinga jakby ktoś jeszcze siętego tematu podejmował: http://www.modelguns.co.uk/sterling_L2A3.htm
Han shot first!
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Post autor: Falcon »

Wygląda bardzo OK, tylko zmień koniecznie malowanie (albo maźnij matowym lakierem)
Dodatkowo celownik powinien być inaczej zamocowany.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
LoGo
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2006, 17:18

Post autor: LoGo »

Siemka , Zaczynam budować blaster , i mam trzy pytania , jaka jest długość całkowita blasteru. Jaka jest jego średnica , oraz jaka odległość jest od konca karabinka do rączki. Zgóry dziękuje i Pozdrawiam
Jok z jakiego materiału robiłeś blaster ? i jak przymocowałeś raczke to "rury" , ja robie blaster full metal ;D
ta ta da da da ..... Lord Sith Czesław
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Post autor: Fixer »

Jeśli dobrze mi się wydaje, to wszystkie potrzebne wymiary znajdziesz pod tym adresemhttp://www.imperial-fleet.com/bbcforum/ ... .php?t=104. Tam też znajdziesz do ściągnięcia wzory i "plany" z wymiarami.
maciejz3
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:32
Lokalizacja: Lubin

Post autor: maciejz3 »

fajnie chyba sam sobie zrobie ale ile to moze kosztowac??

Rurki PCV to prosto ale skąd wziąśc inne rzeczy i jak one sie nazywają?? ;/
maciejz3
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:32
Lokalizacja: Lubin

Post autor: maciejz3 »

jaka jest cenabudowy tego e-11 i skad wziasc czesci?? rurka PCV to nie problem a reszta??
If you only knew the power of the Polish Outpost

www.otwieramy.plp=27717
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Przyglądałem się dziś klatka po klatce e-11 w scenie strzelaniny w bloku więziennym w ANH. No proszę, proszę... okazuje się że przy strzale pracuje zamek, a blaster... wyrzuca łuski :D

Oczywiście nie radzę nabywać ostrego Sterlinga, niemniej podtrzymuję tezę że absolutnie naj-naj-najwierniejszą repliką będzie nabycie działającej repliki L2A3 z modelguns.co.uk - nie dajcie sobie wmówić że w filmie były używane odlewy żywiczne, co twierdzą niektórzy ich twórcy :D

Natomiast mając na uwadze że Sterling L2 jest PM-em strzelającym z "otwartego zamka" (zamek przed i po strzale jest w TYLNYM, nie przednim, położeniu), zrobienie repliki z zamkiem cofniętym (i z otwartym oknem wyrzutoweym) lub z ruchomym zamkiem w ogóle jest jak najbardziej uzasadnione.

Cóż, kupuję od Bountyhuntera jego mistrzowski DLT-19, ale repliki E-11 chyba jednak podejmę się sam, ot, dla wyzwania. Oczywiście z ruchomym zamkiem :twisted:
Han shot first!
Awatar użytkownika
LC
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2007, 0:27
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Post autor: LC »

Witam!

Jeżeli E-11 ma być z ruchomym zamkiem to proponuje zerknąć na tutorial na tej stronie: http://pic5.piczo.com/dk-stormtrooper/?g=25476575

Właśnie kończę blaster (z myślą o zbroi sanda) wykonany z rurek pcv, miedzi, żywicy i kilku innych materiałów, które znalazłem w garażu. Kilka fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Zastanawiam się Jok czego użyłeś do wykończenia lufy blastera. Gumy czy cokolwiek to jest wygląda ciekawie.

I niemal ukończony blaster, zostało mi tylko kilka poprawek malowania-coraz bardziej się zastanawiam czy nie przesadziłem z jego zużyciem:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Twoj E-11 wyglada swietnie 8)
Swietna robota, tak 3mac :wink:

A co ze zbroja?
Obrazek
maciejz3
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:32
Lokalizacja: Lubin

Post autor: maciejz3 »

Naprawde ładny. ja też miałem budować ale jakos nie moge się zebrać
If you only knew the power of the Polish Outpost

www.otwieramy.plp=27717
Awatar użytkownika
LC
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2007, 0:27
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Post autor: LC »

lysy pisze:A co ze zbroja?
Aktualnie siedzę nad hełmem ANH Stunt (zestaw z fiberglass zakupiony na ebay-u), kilka elementów kostiumu już jest - wciąż nie mam pełnej zbroi. Pierwszeństwo ma hełm, DLT-19 i backpack...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

LC... czy to jest calkowicie od podstaw budowany blaster? czy uzyles jakis oryginalnych elementow?
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
LC
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2007, 0:27
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Post autor: LC »

BountyHunter pisze:czy uzyles jakis oryginalnych elementow?
Tak - większość zakupiłem na ebay-u od użytkownika 'doopydoos'. Gotowe element następnie skopiowałem (silikonowe formy, odlewy), tak by starczyło mi elementów na kilka sztuk.

Obrazek

Później zacząłem właściwą zabawę... z PCV, kablem elektrycznym 2,5mm, pustymi pojemnikami po gazie do pistoletu na gwoździe i kilkoma innymi materiałami, w tym z 1mm stalową płytą... dzięki której zrezygnowałem z rozkładanej kolby i zastąpiłem ją częściowo odlewem (miałem dość po wycięciu i obróbce kilku elementów... niektóre elementy (w większości śruby) w odlewach zastąpiłem prawdziwymi - tak, by blaster wyglądał bardziej 'realnie'. Wszystko było dla mnie nowe... nigdy wcześniej nie robiłem form, odlewów... itd.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Głównie ze względu na brak czasu (a tak szczerze to, że chciałem jak najszybciej mieć pierwszą sztukę w ręku :) ) z tym blasterem poszedłem na skróty... wczoraj zacząłem kolejny, w którym zrobię ruchomy zamek i rozkładaną kolbę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”