Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

Czołem

Jako że dopiero się zarejestrowałem wypada się przedstawić, zwłaszcza tym którzy mnie nie znają. Nazywam się Tomasz "SMOK" Wolski moje fascynacje i życie podzielone są na kilka aspektów fantastykę, RPG... itd, acz dwa główne to SW i XVIIw. Od ponad 20 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą jako opiekun i instruktor, organizując różne imprezy. Robię to z moją żoną Joanną która jest moim osobistym pilotem. Od wielu lat obserwowałem 501 i inne grupy SW, nie angażując się głębiej, acz nie powiem że nęciło mnie by wkroczyć na odpowiednią ścieżkę w stroju. Czas po temu jest już myślę odpowiedni.
tu mój profil n FB:
http://www.facebook.com/tomasz.wolski.777

Żywot 5xl
Jako że moja żonka to taki "Kieszonkowy Demon" to nie mamy problemu z jej wyborem postaci i stroju, w związku z jej postrzeganiem świata i postaci z SW musi być Jawa,sem :). Problem znaczny za to mam ja, ot jako że jestem dużym facetem to niestety moje wymarzone kostiumy nie wchodzą w grę. Kolejnym utrudniającym dopasowanie kostiumu problemem jest to że poruszam się o kulach, co nie eliminuje stroju acz może utrudnić jego odczytanie. Idąc dalej niestety w moim przypadku będzie problem z wysokimi butami ze względu na problemy z nogą, zatem muszę szukać postaci raczej z szerokim płaszczem który zasłoni niedoskonałości ewentualnego stroju.

Wstępne pomysły dla mnie to:
Garindan
Imperialny Pilot

w obu wypadkach poważny problem z butami, acz pomysł pilota bardzo mi się spodobał zwłaszcza że wiem iż na moją dyńkę znajdzie się rozmiar hełmu a jest to struj mało blokujący ruchy tak jak i Garindan. W przypadku tego pierwszego płaszcz mógłby zasłonić ewentualne zmiany w butach.

Chciałbym przeczytać wasze opinie i komentarze.
Pozdrawiam
SMOK
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Falcon »

Witamy na forum ;)

Tak jak rozmawialiśmy pilot byłby najsensowniejszy. Jedynie widoczność w tym hełmie nie jest rewelacyjna. Może być tez AT-ST driver - nie powinno być problemu z rozmiarem, reszta kostiumu podobna.
W oby przypadkach potrzebne saperki, aczkolwiek sądzę że wszycie kliny w cholewkę załatwiłoby problem i nie trzeba by maskować pelerynami/płaszczami.

Z klei "opłaszczowiony" Royal Guard raczej odpada ze względu na dość wąski hełm;/


Co do jawy to uderzajcie do Herat -zjadła zęby na nich ;)
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

Saperki nie wchodzą w grę niestety bo w podbiciu nie da rady trzeba będzie chyba szyć na miarę albo przerabiać jakoś by nie rzucały się w oczy.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: YangObi »

No to można jeszcze pomyśleć o At-At Driverze ma buty takie jak Snow Commander. Czyli miękkie a hełm podobny wielkościowo do pilota :)

Obrazek
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Kraszan
Polish Garrison Retired
Posty: 723
Rejestracja: 18 maja 2009, 12:02
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Kraszan »

cześć Smokowy, miło że wreszcie dotarłes Tu. Moze zapytac warto firmę która robi nam buciki sztyblety.pl cZy nie dała by radę jakiś butów pod specjalne zamówienie zrobic?
Obrazek
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

Kraszan :) z tymi butami na zamówienie to ja już po XVIIw reko mam dość bo mi 8 szewców odmówiło zrobienia papuci po długim ściemnianiu. Boję się pomyśleć co będzie teraz.
Tak się zastanawiam czy u pilota przeszły by szerokie nogawki i krótkie czarne kostkowce, albo jakaś nakładka z plastiku odpowiednio uformowana.

Zaś, co do At-At Drivera to ta szarość mi troszku ni pasuje, acz ostatecznie nie wykluczam.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: ARAKYEL »

Obawiam się ze klatka i plecy pilota czy też AT AT Drivera będą wydawać się śmiesznie małe
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

ARAKYEL - i tu widzisz chyba masz rację niestety może na wymiarek trzeba będzie robić
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: YangObi »

Można jeszcze pomyśleć o Snowtrooperze i Scoutcie. Chyba, że też kolor nie odpowiada.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

W sumie czarny wyszczupla, ale ja biorę także pod uwagę jeszcze jeden aspekt estetyczny - w stroju Stormtrooper'sa wyglądał bym śmiesznie Scouts to dodatkowo jeszcze zwinna jednostka, Śnieżynki to też pierwsza linia. A zdając sobie sprawę z moich gabarytów wiem że to nie tylko wymagało by zrobienia pancerza na wymiar ale i było by estetycznie mocno przesadzone. Co do pilota to akurat pancerza do wymiarowanego dopasowania nie jest za wiele, hełm duży, myślę że mój krawiec da radę z kombinezonem, problem niestety jak mówiłem będzie z butami. Dodatkowo gabaryt pilota jest chyba mniej zauważalny i jeszcze w czarnym :)
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

Czy ktoś w u nas robi hełm i części pilota czy trzeba je sprowadzać ?
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: TI-1415 »

SMOK IMPERIALNY pisze:Czy ktoś w u nas robi hełm i części pilota czy trzeba je sprowadzać ?
Wszystko zależy od tego jakiego pilota byś chciał zrobić ,normalnego czy ze 181 Imperial Fighter Group ?
Do pilota ze 181st chestboxy robię ja :)
http://www.youtube.com/watch?v=kZuCodAB_EE
FlakVest i Kombinezon uszyjesz w Polsce :)
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Jok »

To moze Tusken? Bedzie i pasowal do Jawy i z butami nie bedzie problemu, a plaszcz i tunika zaslonia co trzeba. Helmy robi sie na wymiar, wiec to ze moja maska na Ciebie nie weszla, nie przekresla jeszcze stroju
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

Nie wiem czy w Tuskenie nie za bardzo bym się grzał do hełmu pilota można bez problemu zamontować wentylatorki z kompa. Acz tu rozwiązał by się problem z butami.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Jok »

SMOK IMPERIALNY pisze:Nie wiem czy w Tuskenie nie za bardzo bym się grzał do hełmu pilota można bez problemu zamontować wentylatorki z kompa. Acz tu rozwiązał by się problem z butami.
Do maski tuskena tez mozesz sobie bez problemu zamontowac wentylatorki - np w pysku :) ktory ma te przewage nad helmem storma/pilota ze moze miec dziurki na przeciw ust a nie nosa (grill)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”