Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: YangObi »

Fault_Fett pisze:Ano, skoro osoby mające problem z kręgosłupem nie muszą (np. w przypadku sandów) nosić plecaka, a osoby mające problem z oczami - kolorowych soczewek, sądzę, że i w tym przypadku dałoby się pójść na odstępstwo :)
Zgodzę się z Anią, warto zapytać "górę". Skoro chcesz taki a nie inny kostium, warto spróbować.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Lady Sandman »

Jeśli mogę coś doradzić :)

Takim obszernym strojem wydaje mi się jeszcze Zuckuss - tylko ciężko powiedzieć na ile maska przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu (może byc trochę ciepło, a myślę, że to akurat trzeba wziąć pod uwagę kompletując kostium dla tęgiej osoby bo wymiana powietrza powinna być niczym nieskrępowana).

W kwestii Tuskena - ten strój też daje naprawdę duże fory jeśli idzie o mankamenty sylwetki, ale nie zapominajmy, że maska ma naprawdę słabą widoczność, a sam kostium kilka warstw szaty, płaszcza. Do tego trzeba targać jakiegoś badyla ;) Ja nie dawałam sobie rady, ale może nie mam krzepy. Wydaje mi się, że to mogłoby być dla Ciebie, Smoku, po prostu męczące.

Z palety kostiumów 501ki doradzałabym coś prostego i z odkrytą twarzą - crewmena czy kogoś w tym guście. Może wizualnie nie zrywa papci z nóg, ale myślę, że to najlepszy wybór patrząc na wygodę, nieskrępowane ruchy. Biorąc pod uwagę informację o tym, że poruszasz się o kulach i masz nadwagę bezpieczeństwo powinno być najważniejsze.

To oczywiście tylko moja sugestia i przemyślenia na temat, jeśli marzy Ci się jakieś inne wdzianko może udałoby się zrobić jakąś jego delikatną wariację akceptowaną przez 'centralę' :)
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Jok »

Lady Sandman pisze:Jeśli mogę coś doradzić :)

Takim obszernym strojem wydaje mi się jeszcze Zuckuss - tylko ciężko powiedzieć na ile maska przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu (może byc trochę ciepło, a myślę, że to akurat trzeba wziąć pod uwagę kompletując kostium dla tęgiej osoby bo wymiana powietrza powinna być niczym nieskrępowana).
Very good points! Jestem za Zuckussem! Bedziemy pasowac do siebie jako łowcy (pal szesc ze Zucckus bedzie wiekszy od Bosska :lol:....bedzie wiekszy od wszystkich). Plaszcz Zuckussa wszystko Ci zakryje, a i buciki ma wygodne :) bo praktycznie ich nie widac, wiec moga byc do kostki. Niestety Zuckuss nie dosc ze cieply to nie jest zbyt ekonomiczny - jedyna opcja to zrobienie maski samemu, lub zakup kitu za kilka ladnych stowek zielonych. No i skoropodobny material na cale ubranko to tez wydatek

Tusken ma i ta wade i te zalete ze musisz miec jakiegos badyla w lapie. Wiem ze chcesz Strzelbe - nie wiem jednak czy bedzie to dla Ciebie ulatwienie (bedziesz sie na niej podpierał) czy utrudnienie (bedziesz musial cos targac)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Falcon »

A ja uważam ze im mniej pancerza tym lepiej - jeśli nie będzie robiony od podstaw to będzie wyglądało dziwnie - niczym dorosły facet na dziecinnym rowerku.
Zuckus niby spoko, al pewnie masakryczne gorąco i nie wiem czy da się w tej jego sukience usiąść.
Zostałbym przy miękkim stroju - technik, at-st driver albo....navy trooper!
Hełm jest duży i będzie dość proporcjonalny do reszty sylwetki.
Ze względów zdrowotnych/bezpieczeństwa zostałbym pewnie przy tradycyjnych kulach - może je tylko trochę udekorować?
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

Szczerze powiedziawszy to ostro myślałem nad Zuckussem wcześniej, ale wyeliminowałem go z dwóch powodów - rękawic które utrudniają chwyt (może niesłusznie) i skórzanego wdzianka (choć już miałem wizję jak mi kumpel szyje całość z prawdziwej skóry i ten zapach :). Co do Tuskena i strzelby to jak kombinuję dało by się ja zrobić w formie "kuli" pachowej gdzie lufa opierała by się o ziemię, a kolba była podporą. Była by co prawda bardzo długa i musiał bym rozwiązać to dobrze konstrukcyjnie na aluminium, acz myślę że dało by radę. Albo opcja przekonwertowania prawdziwej kuli na strzelbę. Jest fota Zuckussa z produkcji siedzącego a gdyby dać cienką skórę i zrobić maskę ze skóry może.
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

Falcon pisze:A ja uważam ze im mniej pancerza tym lepiej - jeśli nie będzie robiony od podstaw to będzie wyglądało dziwnie - niczym dorosły facet na dziecinnym rowerku.
Też wychodzę z tego założenia :)
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: ARAKYEL »

Tak na dobrą sprawę długie buty można nałożyć jedynie do zdjęć by spełnić kanon w 501st i Detachmentcie. ;)A później tropowac w czym jest wygodnie. Mam nadzieje ze władze PG nie będą miały problemu z takim ustępstwem.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Jok »

Kwestia taka : Smoku chcesz miec kostium z odkryta twarza czy zaslonieta. Bo jesli to drugie (ja np lepiej sie czuje z zakryta) to wtedy zaden z kostiumow ktore wymienil Falcon nie wchodzi w rachubę. Nie mniej technik czarny to dobre rozwiazanie bo mozesz szybciutko sie upgrejtować na Pilota, Navy...albo Gunnera - bez problemu wejdziesz w ten garnek :) Przy navy martwilbym sie jak kaptur ułoży się na karku (Smoku ma szerokie barki), a Gunnera kaptur idzie bardziej do tylu wiec moze...?

BTW ja zadnej repliki nie przerabialbym na kule. Zrob tak jak mowia koledzy - replike do zdjec, a troopuj normalnie z kulami - to nie jest zaden problem i tu wladze nie maja nic do gadania.

Co do Zucckusa - trzy palczasta rekawica nie powinna byc utrudnieniem. A zamiast prawdziwej skory mozesz użyć przecież oddychajacego syntetyku imitujacego skore :) Do helmu bez problemu wejdzie Ci kilka wiatraczkow (2 -3 dadza rade)
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

Bardziej mi się podobają opcje z zakrytymi twarzami Gunner bardzo fajny jeżeli by się dało rozwinąć z technika potem pilota albo gunnera było by fajnie. Ale czy tu nie ma różnicy w mundurze bo technik ma zapinany na prawo klapa a pilot kombinezon raczej zapinany prosto chyba że się mylę.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Falcon »

kombinezon jest ten sam, to oficerowie maja klapę
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Jok »

SMOK IMPERIALNY pisze:Bardziej mi się podobają opcje z zakrytymi twarzami Gunner bardzo fajny jeżeli by się dało rozwinąć z technika potem pilota albo gunnera było by fajnie. Ale czy tu nie ma różnicy w mundurze bo technik ma zapinany na prawo klapa a pilot kombinezon raczej zapinany prosto chyba że się mylę.
Są dwa rodzaje Navy: Trooper i Officer (dawniej comannder). Ci pierwsi maja takie same kombinezony jak Crew, Gunner i Pilot, Ci drudzy mundur oficerów. Obu widać tutaj:

Obrazek
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: Sizar »

BountyHunter pisze: wlasnie Sizar - gdzie moj tusken?
A na CE 2013 zasilisz obóz Tuskenów? Wiem ze tak :) Tunika gotowa . Maska w lutym. A zrobisz mi armor Obi -Wana z Clone Wars ? :) Taki barter :) I tak zadzwonię :)
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
SMOK IMPERIALNY
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:58

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: SMOK IMPERIALNY »

Czyli szycie na czarno jest coraz bliżej :)
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: MrFett »

ARAKYEL pisze:Tak na dobrą sprawę długie buty można nałożyć jedynie do zdjęć by spełnić kanon w 501st i Detachmentcie. ;)A później tropowac w czym jest wygodnie. Mam nadzieje ze władze PG nie będą miały problemu z takim ustępstwem.
Wladze niestety bede mialy problem z takim ustepstwem. Od tego jestesmy zeby ladnie przeforsowac wszystjo na legalu na gorze, a nie robic kombinacje :) mysle ze na przyklad ladnie dopasowane opinacze by przeszly i nie byloby problemu. Gora jest otwarta w takich sprawach.

Zdecydujmu sie tylko ostatecznie na kostium, zeby nie meczyc LMO 10 razy :)
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem stroju 5XL czyli dwie skrajnoci.

Post autor: TI-1415 »

Smoku Imperialny - Rób Pilota :D

Ps: Jeśli i chodzi o chestbox to na pewno byśmy się dogadali :wink:
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”