Akceptacja zbroi Szturmowca.

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
Awatar użytkownika
KRISCLON13
Polish Garrison
Posty: 445
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:33
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
TKID: 64531

Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: KRISCLON13 »

Witam serdecznie Szanownych Kolegów .
Zakupiłem niedawno armor od znajomego, który niestety nie był wstanie powiedzieć źródło jego pochodzenia. Razem z nim otrzymałem kombinezon, kołnierz , blaster E-11, rękawice. Chełm jest w formie odlewu, jako jedna całość . Armor jest wykonany z plastiku tupu ABS , uda armoru są zamocowane na paskach parcianych do górnej części piersiowej zbroi . Taka konfiguracja przymocowania ud raczej nie sprzyja w poruszaniu się w tym. Wnętrze elementów zakładanych na przedramiona oraz na biceps wklejona jest gąbka utrzymująca elementy na właściwym miejscu, elementy zakładane na golenie posiadają rzepy w tylniej części na połączeniu elementów. ( obecnie zaklejone żółtą taśmą). Blaster E-11 wykonany z żywicy wymaga podklejenie celownika do szyny metalowej. Już otrzymałem zamówione sztyblety białe, może mi podpowiecie jak połączyć elementy zbroi by można w niej swobodnie poruszać. I najważniejsze pytanie czy ten armor będzie zaakceptowany przez 501 ? Dołączam fotki mojego zakupu ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KRISCLON13 TK/TD/IS 64531
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: Jok »

Napewno musisz poprawic pasek - mam wrazenie ze Ci odłazi z tylu. Poprostu wszyj mocniejszy rzep. Chyba ze to zapiecie od detonatora. Wtedy proponuje je zmniejszyc, aby nie wystawało z pod pasa

Wydaje mi sie ze chyba masz zbroje efxa, ale nie jestem w 100% pewny. Jesli tak to wiem ze wymaga ona drobnych poprawek - tu napewno koledzy "po fachu" dobrze Ci doradza :)

Co do hełmu: Proponuje za jakis czas wymienic go na jeden z polskich modeli ;) Jednak po 1) sa ladniejsze 2) sa lżejsze

Co do mocowania zbroi. Są dwa patenty: jeden to wszycie pasków do brzucha, ale to wymaga zalorzenia pierw brzucha a potem nog, drugi to zrobienie sobie paska z zaczepami: cos ala podwiązki. Wtedy nakladasz uda jako pierwsze, potem łydki a na koncu buty. A dopiero potem cala reszta zbroi.

Wypróbowałem oba i uwazam drugi sposob za o wiele lepszy.

Jeśli sztyblety dojda w tygodniu, to moze wpadniesz na Grojkon do Bielska ? ;) Swoją droga ciesze się ze południowa czesc Polski sie rozwija :)
Awatar użytkownika
KRISCLON13
Polish Garrison
Posty: 445
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:33
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
TKID: 64531

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: KRISCLON13 »

po kolei " jesteś za niski jak na Szturmowca" - Księżniczka Lea do Luka. i ze mną tez tak jest. Pasek muszę skrócić i na nowo zanitować do pasa, jest po prostu za długi oraz skrócić paski do części piersiowej i pleców. Co do mocowania ud to wykorzystam sposób nr 2. Dzięki JOK za rade. Hełm na razie zostawię ten co mam, teraz poluje na DLT-19 DT-0000 ma do sprzedania ale muszę poczekać do połowy maja co z tego będzie. Sztyblety już mam i zabieram się ładownice "norweskie". Planuje w najbliższym czasie zakupić pagon.
KRISCLON13 TK/TD/IS 64531
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: TI-12303 »

DLT-19 chcesz kupić od DT czy TD-0000? :wink:
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Awatar użytkownika
Kraszan
Polish Garrison Retired
Posty: 723
Rejestracja: 18 maja 2009, 12:02
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: Kraszan »

to bedzie stormtrooper czy sand trooper?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: Jok »

Bardzo bym prosił zebys pisał z interpunkcja, jakąkolwiek. Bo ciezko sie czyta, co masz na mysli.
Druga rzecz. To jest zbroja Stormtroopera. Na co chcesz ja malowac? Ona sie na sanda nie nadaje. I nie zrozum mnie zle, ze jej cos brakuje czy jest zla jakosciowo. Poporstu zbroja sanda i storma rozni sie paroma dosc istotnymi szczegolami: malowaniem helmu, drobnymi elementami zbroi takimi jak nakolannik czy guziki na brzuchu, detonatorem, drop-boxami i cala reszta innych detali:
http://www.looksirdroids.com/replica_sand-storm.htm
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: YangObi »

KRISCLON13 pisze:Planuje w najbliższym czasie zakupić pagon.
Ja się odniosę do tego. Po pierwsze musisz się zdecydować czy chcesz sanda czy storma. Storm nie może nosić pauldronu, nie ma tego nawet jako akcesoria opcjonalne. Jedynymi Stormami którzy mogą je nosić to Stormtrooper, Heavy Weapons Trooper (ale wymagany jest również plecak), oraz Incinerator Trooper (tu wymagane jest czerwone malowanie). Powtarzam, nie ma opcji zwykłego storma z pauldronem.

Co do zbroi to kilka poprawek i będzie można składać aplikacje. Jedynie martwi mnie hełm, bo FX to nie jest.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Goro
Polish Garrison
Posty: 434
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: Goro »

Zbroja którą posiadasz to FX (sam mam taką), bardzo wytrzymała lecz niestety nie tak ładna jak późniejsze wersje. Z tego co widzę ze zdjęć brakuje Ci jednej gumki łączącej suspensor z tyłkiem (żeby tak nie odstawał). Pisałeś że chcesz przerabiać pas - nie polecam Ci rozwiercania nitów a potem nitowania na nowo (to psuje zbroję) łatwiej jest przeszyć rzep na pasie w inne miejsce i zostawić jego gługość taką jaka jest. Podobnie z innymi paskami - jeśli są za długie można je zawsze zeszyć "na zakładkę". Co do sanda - musiałbyś przerobić całą część z guzikami (tym te zbroje się różnią) no i oczywiście ją pomalować - jest to trochę roboty... Na początek proponowałbym Ci pochodzić w stoormie i sprawdzić czy aby na pewno Ci się to podoba zanim zaczniesz inwestować następną kasę - znam kilka osób które kupiły zbroje spełniając swoje marzenia a po kilku dłuższych troopingach (np. 10h) stwierdziły że robią sobie strój "szmaciany" bo mają dość plastiku. Do storma niewiele Ci brakuje (chyba tylko hełm z tego co mówił Yang) a na sanda zawsze później możesz go przerobić...
TK 9353
Awatar użytkownika
KRISCLON13
Polish Garrison
Posty: 445
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:33
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
TKID: 64531

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: KRISCLON13 »

TD - 0000 pisze:DLT-19 chcesz kupić od DT czy TD-0000? :wink:
Przepraszam za błąd w pisowni oczywiście chodzi o TD-0000
KRISCLON13 TK/TD/IS 64531
Awatar użytkownika
KRISCLON13
Polish Garrison
Posty: 445
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:33
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
TKID: 64531

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: KRISCLON13 »

Panowie mam ogromna prośbę, chciałbym pogłębić moja wiedzę na temat Szturmowców i Sandów rodzaje broni, zbroi, jednostek. Możecie Panowie zaproponować mi jakąś lekturę ?.
Podoba mi się ten Incinerator Trooper , ma miecz świetlny. Widzę że są Stormy którzy dysponują mieczami świetlnymi.
KRISCLON13 TK/TD/IS 64531
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: TI-12303 »

Proponuję dokładnie przeczytać całe nasze forum a potem zadawać pytania.
Na pewno na każde z nich dostaniesz wyczerpującą odpowiedź. :)
Czlonkowie PG to elita wśród fanów SW!
Dodatkowo polecam rejestarację na:
FISD - http://www.whitearmor.net/forum/
MEPD - http://forum.mepd.net/
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: Jok »

Mysle ze lektura detachmentów powinna narazie Ci wystarczyc, bo CRLe juz znasz.
Co do mieczy swietlnych - osobiscie odradzam. Stormy z mieczami pochodza glownie z prac koncepcycjnych i wiem ze niby gdzies tam w kanonie sie pojawiały ale...;/
Miecz swietlny = sith/jedi . Stormtrooperzy używają blasterów. Amen

Edit: teraz zwrocilem uwage, ze masz srebrny nit na pasku - powinines go pomalowac na biało.
Awatar użytkownika
KRISCLON13
Polish Garrison
Posty: 445
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:33
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
TKID: 64531

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: KRISCLON13 »

Wiem że PG to elita fanów SW dla tego na "stare lata" postanowiłem się zaciągnąć. Przez 8 lat byłem "współorganizatorem" w stowarzyszeniu organizującym imprezy o tematyce SW. Teraz postanowiłem nieco odpocząć.
KRISCLON13 TK/TD/IS 64531
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: MrFett »

Miecz swietlny jest wlasnie u tego z czerwonymi pasami dozwolony- nie jest to szkic koncepcyjny, a trooper z force unleashed.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Akceptacja zbroi Szturmowca.

Post autor: Jok »

MrFett pisze:Miecz swietlny jest wlasnie u tego z czerwonymi pasami dozwolony- nie jest to szkic koncepcyjny, a trooper z force unleashed.
Ja miałem na mysli normalnych stormow. Chociaz i ci gdzies ponoc pomykali z mieczami. Chociaz ...to juz przesada jak dla mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”