Budowa Miecza Świetlnego.

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Xav Kasjel »

Całkiem fajny efekt dają śruby. Wiercisz otwory w odpowiednim miejscu i wkręcasz jakieś śruby. Niektóre kształty dosyć fajnie wyglądają i sprawiają, że rękojeść się wyróżnia. No i całość trzyma się dość solidnie.

Na ozdobniki z kolei polecam zakończenia karnisza (do kupienia na sztuki w sklepach typu Castorama itp.) albo wszelkiego rodzaju uchwyty do szafek.
Obrazek Obrazek
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

Jeszcze raz dzięki Kisiel ! ! ! , Dexter Twój miecz naprawdę ładnie wygląda, taki typowo "mroczny" jak dla Sitha v :twisted:
Obrazek
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

Dwa dni temu zacząłem budować pierwszy miecz " Luke Skywalker ROTJ Shared Stunt "
:D
Co prawda jest " troszeczkę" krzywy i paskudny ... ale jak ktoś będzie o niego dbał i go pokocha to wtedy on będzie błyszczący i wspaniały :')

A tak na serio to tylko taki trening przed mieczem Obiego z ANH ;)
Całość jest z rur oraz z spienionego PCV :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Jok »

1) wyprostuj
2) Emiter...
Obrazek
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

Joku ... ja cię błagam, wpisz w goooogle
" Luke Skywalker Lightsaber ROTJ Shared Stunt " :)
Nawet najlepsi mogą się mylić ;)
(taka podpowiedź , w tym emiterze nic nie wystaje) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO NIE JEST WERSJA " HERO " !!!!!!!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Jok »

Jest za to wersją prostą ;P
To jedna rzecz. Dwa - wersja "Hero" to właśnie wersja rekwizytu w zbliżeniu, w którym widać wszystkie detale, a nie wersja do machania na trzecim planie ;] Więc czy budujesz rzecz która ma wyglądać dobrze z daleka, czy z bliska?
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

Z daleka, a co ? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Jok »

Obiwał pisze:Z daleka, a co ? ;)
Kobyle ja..:P
To zrob teraz ładną wersję Hero i nie denerwuj starego Joka bo się nie będzie do Ciebie przyznawał
Awatar użytkownika
Dexter
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 146
Rejestracja: 10 sie 2012, 5:11
Lokalizacja: Lędziny

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Dexter »

Taka mała rada, wes się bardziej przykładaj to tego co robisz bo z takimi rzeczami to daleko nie zajdziesz.
Tak to już jest, żeby zrobić coś porządnie trzeba się do tego bardziej przykładać zamiast robić coś np. 2 dni bardziej się przyłożyć i poświęcić temu więcej czasu a nie ze na odwal sie, tym bardziej ze chcesz wstąpić z tym kostiumem do RL.
Ja np. moje gaffi robiłem 6 dni dziennie po trochu, cały czas poprawiałem by było lepiej a i tak nie jestem zadowolony z efektu końcowego bo mogło być lepiej.
Sory za offtop. :)

A teraz na poważnie, połowa powiedzmy ze wyszła fajnie, ale emiter to porażka tak więc proponuje jeszcze raz od początku. Jeśli ta rękojeść ma sobie tylko dyndać przy plecaku to proponują wizytę z planami u stolarza myślę ze wytoczył by taką z drewna. :)
ObrazekObrazek


2014: 8x
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

A czy taki emiter też naku#$%^wia po oczach czy jak się przymknie oczy i ubierze okulary słoneczne to może być ?
( dla znawców ,to ma być emiter do miecza Obi wana RotS , ANH )
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: gerald »

Nie wiem czy we właściwym temacie ,ale mam pytanko takie,widze że Sizar używa przy Dooku hasbrowskiego miecza,jak jest w przypadku Qui-Gonn Jinna?bo przeszukałem conieco i jedyne miecze Qui gona jakie znalazłem to MR,teleskopówki lub walmartowy miecz z klingą obsadzoną na stałe,wyglądający dość "zabawkowo".
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: YangObi »

gerald pisze:Nie wiem czy we właściwym temacie ,ale mam pytanko takie,widze że Sizar używa przy Dooku hasbrowskiego miecza,jak jest w przypadku Qui-Gonn Jinna?bo przeszukałem conieco i jedyne miecze Qui gona jakie znalazłem to MR,teleskopówki lub walmartowy miecz z klingą obsadzoną na stałe,wyglądający dość "zabawkowo".
Wszystkie miecze na licencji MR są akceptowane. Tak samo Kit Fisto i Dooku z Hasbro sygnaturet ponieważ to był MR, który został przejęty przez Hasbro. Nowe Hasbro to plastiki. Co do Qui-Gonna to albo zamawiany ze stron zajmujących się produkcją mieczy albo robić samemu. Polecam jednak ten pierwszy wariant, chyba, że rękojeść MR.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: gerald »

Rozumiem ,dzięki,tak sobie gryzłem temat "przyszłościowo",zastanawiam się tylko jak tam jest upchana elektronika i baterie bo rękojeść tego miecza przez połowę długości ma dość głębokie nacięcia,chyba eliminujące możliwość upchnięcia tam czegokolwiek.
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Delta13 »

Prawdopodobnie trzeba iść na kompromis. Jak najwierniejsza rękojeść albo świecąca klinga. Chyba że zastosujesz, jeśli już nie są stosowane akumulatorki o odpowiednim rozmiarze.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: sternik »

Elektronika to płytka około 6 cm a pojemnik na baterie można tak zmodyfikować że się powinien zmieścić :) Przy budowie jednego z mieczy miałem rurkę 3,5cm średnicy i 19 cm długą i zmieściłem w niej elektronikę koszyk na baterie i głośnik :)
ObrazekHosted on Fotki
ObrazekHosted on Fotki
ObrazekHosted on Fotki
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”