Budowa Miecza Świetlnego.

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

Witam !!!
Tak jak napisałem w tytule chciałbym zbudować miecz świetlny, a raczej jego rękojeść, nie chcę aby miecz posiadał dodatkowe elementy np. świetlne czy dźwiękowe . Czy Macie może tutoriale albo jakieś zdjęcia, jak robiliście wasze miecze.
Liczę na Wasze doświadczenie :!:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Nero »

Odpal google i wpisz "build lightsaber hilt tutorial".
Obrazek
Obrazek
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

Dziękuje :| , ale chodziło mi raczej o rady doświadczonych Mistrzów którzy zbudowali swoje miecze.
Na Internecie widziałęm już chyba wszystkie tutoriale świata ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Nero »

Proponuję zatem przejrzeć dział "Jedi" i "Repliki". Podejrzewam, że to co tam jest nie różni się za bardzo od tego, co jest w necie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Xav Kasjel »

Wszystko zależy od tego, jaki masz warsztat i umiejętności oraz oczywiście możliwości finansowe. Każdy miecz świetlny, a zwłaszcza jego rękojeść powinna odpowiadać indywidualnym cechom twórcy, dlatego to co dla innych będzie wyglądało kiczowato, dla Ciebie może wyglądać świetnie i idealnie pasować do Twojego wyobrażenia rękojeści.

Jeśli dysponujesz jakimś warsztatem, narzędziami i umiejętnościami np w obróbce drewna/metalu możesz pokusić się o jakiś bardziej zaawansowany projekt. Jeśli jednak takich umiejętności nie posiadasz i nadal chcesz sam, bez niczyjej pomocy zbudować rękojeść, proponuję odwiedzić najbliższą Castoramę/Praktikera/Obi/LeroyMerlin (niepotrzebne skreślić) i przejść się po dziale metalowym, dziale z armaturą łazienkową, a nawet z karniszami. Czasami zwykła aluminiowa latarka o odpowiednich proporcjach, po małych modyfikacjach będzie bardzo dobrze wyglądać u paska jako rękojeść miecza świetlnego.

Skoro nie planujesz światła ani dźwięku, masz ułatwione zadanie. Musisz tylko zdecydować się nad rodzajem uchwytu (covertec albo D-ring), który będzie trzeba przymocować do rękojeści.

Poza latarkami, warte uwagi moim zdaniem są m.in. nogi do blatów, karnisze (zwłaszcza ich końcówki), a nawet zwykłe rury do odkurzacza :) Popuść trochę wodze fantazji, a nie powinno być problemu z projektem.
Powodzenia
Obrazek Obrazek
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

Dzięki Kisiel ;) , niebawem wybiorę się do polecanych sklepów
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: sternik »

Gdzieś już to na forum pisałem i umieszczałem .Pierwszy miecz (rekojeść ) z produktów z działu z hydrauliką . http://www.starwars.pl/stuff_tf_miecze_sternik.php
Obrazek
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

Wielkie dzięki Mistrzu Sterniku :o , bardzo ładny, nie masz może zdjęć jak miecz ten był tworzony ???
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: sternik »

Fotki niestety poszły z dymem razem z dyskiem kilka lat temu.
Wykorzystane elementy to cztery nakrętki ozdobne do mocowania syfonu . Rękojeść jest zrobiona z elastycznego syfonu (plastik),emiter to regulowana końcówka na kran (plastik +metalowe sitko) kawałki rurki 40mm i nakrętki od zamknięcia rurki odpływowej (40mm). Małe cewki z jakiegoś układu elektronicznego jako guziki.
A może masz znajomego tokarza ? :)
Obrazek
Obrazek
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

kurczę MIstrzu niestety nie mam, miecze piękne <3, czy widziałeś je kiedyś w realu czy tylko na zdjęiach ? ? ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dexter
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 146
Rejestracja: 10 sie 2012, 5:11
Lokalizacja: Lędziny

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Dexter »

Tu masz opis budowy repliki rękojeści http://www.lightsaber.pl/?p=p_59 :).
Własną rękojeść robisz z czego tylko chcesz dobieraj elementy tak aby fajnie wyglądały i względnie do siebie pasowały ;), wybierz się tak jak już wcześniej pisali do sklepu typu obi albo do sklepu metalowego, elektrycznego itp. Poszukaj a na pewno znajdziesz coś co ci się spodoba ;).
ObrazekObrazek


2014: 8x
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

Dzięki, jesteś NAJLEPSZY !!!
ale coś mi się w mieczu Obi wana nie podoba :? , może jest za wąski albo coś ??
no nie wiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Xav Kasjel »

Ja mimo wszystko polecam różnego rodzaju rury, bo nie trzeba będzie ich malować, a jeśli nie ma się wprawy w malowaniu, to nawet najlepiej wytoczona rękojeść będzie wyglądała komicznie :)
W sumie jeśli w rękojeści ma nie być żadnej elektroniki, to jej złożenie nie jest żadną filozofią. Wystarczy popuścić wodze fantazji :)
Obrazek Obrazek
Supersand
Polish Garrison Retired
Posty: 64
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:04

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Supersand »

A wiecie może przyjaciele jak połączyć osobne elemęty z rurą, tzn. jakkim sposobem najlepiej 8-) ????????????????
Obrazek
Awatar użytkownika
Dexter
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 146
Rejestracja: 10 sie 2012, 5:11
Lokalizacja: Lędziny

Re: Budowa Miecza Świetlnego.

Post autor: Dexter »

Kasjelu w pełni się z tobą zgadzam, ja np moją pierwszą rękojeść zrobiłem z rurki która kiedyś stanowiła część karnisza ;), paska skóry i kilku kawałków plastikowej rury z odkurzacza które pomalowałem na czarno ;) wygląda to tak: Obrazek

Najlepiej elementy mocować jakimś dobrym klejem albo przykręcić ;).
ObrazekObrazek


2014: 8x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”