Mandalorianie

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
Gormer
Posty: 11
Rejestracja: 19 lis 2014, 23:08

Mandalorianie

Post autor: Gormer »

Witam jestem tu nowy. Planuje w najbliższym czasie zrobić kostium ale nie wiem czy byłby on akceptowany w 501st. Interesuje się sporo mandalorianami i najbardziej podoba mi się zbroja mandaloriańskich neo-konkwistadorów ale nie znalazłem nigdzie informacji czy byłaby ona akceptowana. I nie znalazłem też informacji że ktokolwiek taką zrobił.
Z góry dziękuję za pomoc.
Darth Tener
Polish Garrison
Posty: 165
Rejestracja: 17 sie 2007, 9:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Mandalorianie

Post autor: Darth Tener »

Nie jestem specem, ale Neo-Konkwistadora nikt jeszcze chyba nie zarejestrował.
Tutaj są informacje dotyczące rejestracji nowej postaci: http://polish-garrison.pl/forum/viewtop ... f=8&t=4367

A tutaj więcej informacji o Neo-Konkwistadorach http://mercs.firespray.net/forum/index.php?board=85.0
Gormer
Posty: 11
Rejestracja: 19 lis 2014, 23:08

Re: Mandalorianie

Post autor: Gormer »

Mi bardziej chodzi o waszą opinie czy zostałaby zarejestrowana bo choć lubię ich zbroje to nie aż tak żeby miec ładny kostium ale nie należeć do 501st jeśli odrzuciliby wniosek.
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Mandalorianie

Post autor: ShVagYeR »

Jeśli przedstawisz źródło wizualne ukazujące postać z każdej strony i odtworzysz strój tak, że będzie wyglądał w 100% jak w źródle, to nie widzę powodu, dla którego Legion 501. miałby takiego stroju nie zaakceptować. :)
Obrazek
Gormer
Posty: 11
Rejestracja: 19 lis 2014, 23:08

Re: Mandalorianie

Post autor: Gormer »

To ja się jednak powstrzymam z tym projektem jako pierwszym moim kostiumem. Bo nie jestem ekspertem w tym a że nikt tego kostiumu nie zrobił oznacza że nie mam na czym się wzorować.
W każdym razie dziękuję za pomoc.
Link do forum był przydatny bo teraz mam wszystko co miałem w jednym linku a nie na 15.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Mandalorianie

Post autor: Jok »

Tak jak powiedział Shv, możesz zarejestrować kostium, którego jeszcze nie ma w Legionie. Najlepiej by było aby źródła graficzne były ze sobą zgodne i nie pozostawiały watpilowsci typu: jakie ma buty lub co ma na plecach.

Byłoby bardzo dobrze, abyś proces tworzenia, jak i zebrane źródła graficzne przedtsawił tutaj: thebhg.net/forum/

Dla mnie osobiscie to fajny pomysł - jesli faktycznie zrobisz kotstium to bylby to naprawde ciekawy projekt
Gormer
Posty: 11
Rejestracja: 19 lis 2014, 23:08

Re: Mandalorianie

Post autor: Gormer »

Szczerze powiedziawszy potrzebowałbym w tym pomocy no dla mnie to troche skomplikowane.
Na razie jestem w fazie projektowania co i jak zrobię. Z sama zbroją nie mam problemu bo nie jest skomplikowana.
Niestety z hełmem mam problem bo wygląda jak by w części był z materiału :/
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Mandalorianie

Post autor: Jok »

Gormer pisze: Niestety z hełmem mam problem bo wygląda jak by w części był z materiału :/
Kiedyś się im przyglądałem i mam wrażenie, że część "szyjna" wykonana jest z grubej skóry - i w te stronę chybabym kierował myśli
Gormer
Posty: 11
Rejestracja: 19 lis 2014, 23:08

Re: Mandalorianie

Post autor: Gormer »

Nadal pozostaje problem połączenia tej osłony na szyje czy jak to nazwać z samym hełmem żeby było to niewidoczne albo jak najmniej widoczne. Sam hełm musi tylko być porządnie wykonany z przodu bo z tyłu i od góry będzie go zasłaniać ta osłona. I faktycznie skóra może być rozwiązaniem ale musi być najwyższej jakości. Myślałem jeszcze nad czymś w rodzaju kolczugi przykrytej jakimś materiałem ale po namyśle mogłaby to nawet skóra ale juz nie musiałaby być gruba.
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Mandalorianie

Post autor: Astela »

Może połącz skórę z hełmem nitami, które potem np. zaszpachlujesz?
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Mandalorianie

Post autor: Jok »

Astela pisze:Może połącz skórę z hełmem nitami, które potem np. zaszpachlujesz?
Można je pozniej spiłowac (glowki) zeby byly prawie na rowno i wtedy zaszpachlować. Zamiast skóry mozesz użyć np dwuteiny - czyli materiału skóropodobnego.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mandalorianie

Post autor: Nahen »

http://farm6.static.flickr.com/5020/549 ... 46b4_b.jpg

Sądząc po tych rysunkach to po prostu rodzaj "kołnierza" z miękkiego materiału jaki jest w zbrojach klonów załatwiłby sprawę. Zamiast kombinować łatwiej zrobić to na takiej właśnie zasadzie. Ewentualnie zrobić kołnierz z "golfem", golf zrobić z jakiegokolwiek konkretnego materiału czy to skóry, czy cordury czy czegokolwiek ciut sztywniejszego od firanki, przyszyć do kołnierza a "górę" przymocować do hełmu. Upierdliwy układ do zakładania się zrobi bo wszystko razem ale to raczej nie jakiś wielki problem. Inna wersja to to samo ale np dół na suwak błyskawiczny albo rzepy mocowany do kołnierza i wtedy zakładasz golf z hełmem i mocujesz do kołnierza.

Nie trzymałbym się skóry zbyt sztywno. tak na prawdę każdy materiał w odpowiednim kolorze będzie OK grunt żeby zasłaniał szyję i "zamykał" hełm.

Inna kwestia:
http://farm6.static.flickr.com/5018/549 ... 2c1f_b.jpg
http://i207.photobucket.com/albums/bb31 ... 204408.jpg

Że to wygląda w tych przypadkach na kombinezon z kapturem/kominiarką na którą jest założony hełm. A to jeszcze prostsze rozwiązanie. Jedynie fragment wystający pod hełmem obszyć luźniejszym materiałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Mandalorianie

Post autor: Jok »

Nahen pisze:p dół na suwak błyskawiczny albo rzepy mocowany do kołnierza i wtedy zakładasz golf z hełmem i mocujesz do kołnierza.

Nie trzymałbym się skóry zbyt sztywno. tak na prawdę każdy materiał w odpowiednim kolorze będzie OK grunt żeby zasłaniał szyję i "zamykał" hełm.
Zacznijmy od tego, że pomyliłeś dwa różne typy zbroi. W tym wypadku, zbroja Rholana ma taki sam kołnierz jak u Boby, czy u szturmowcow (w sensie ze materiałowy).

Druga, wazniejsza rzecz - mówimy o zupełnie innym elemencie, w zupełnie innej zbroi: Gormerowi chodzi o neo-konkwistadorów:
Gormer pisze:najbardziej podoba mi się zbroja mandaloriańskich neo-konkwistadorów .
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb2006 ... nKOTOR.jpg

Obrazek

Jeśli dobrze się przyjrzeć - element hełmu zakrywający szyje - ugina się wraz z obracaniem głowy. Dlatego nie moze byc to materiał sztywny jak np u Gwardzistów Imperialnych - i integralna czesc hełmu.

Wiec takie rozwiazanie: http://www.shadowdalecreations.com/mandalore_1.jpg nie wchodzi w gre.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mandalorianie

Post autor: Nahen »

A to przepraszam faktycznie nie ten hełm miałem na uwadze. W takim układzie albo coś dookoła skóry albo może jakieś arkusze pianki neoprenowej zszyte/sklejone w taki element. Neopren fajnie się obrabia i łączy a taki np 2-3mm jest myślę wystarczająco sztywny jak i giętki ;)
Obrazek
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Mandalorianie

Post autor: Astela »

Problem z tym, że z bliska widać, że to neopren :( skóra wydaje mi się bardziej naturalnym rozwiązaniem, bo można ją poprzeszywać tak, jak to widać na rysunkach. No i tworzy klimat. Ja sama do nightsister mogłam użyć materiału, by zrobić pas, ale postawiłam na cieniutką skórę, żeby dodać autentyczności kostiumowi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”