Republic Commando

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foos
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, 1:17

Republic Commando

Post autor: Foos »

Witam wszystkich.
Jako że jest to mój pierwszy post na początek chciałbym się przedstawić. Nazywam się Marek mam 25 lat i pochodzę z Jastrzębia-Zdroju. Tyle tytułem wstępu :)

Z początkiem przyszłego roku mam zamiar własnoręcznie zbudować kostium komandosa republiki. Spełnię tym samym swoje marzenie sprzed kilku lat ale jednocześnie chciałbym dołączyć do 501st i brać udział w różnego rodzaju imprezach. Jednak przed rozpoczęciem budowy robię kompletny research na temat RC i Legionu. Jak na chwilę obecną zbudowałem sobie sporą bazę wiedzy na ten temat ale na jedno pytanie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Przeszukiwałem forum szukając czegoś na temat nazwijmy to "swojej postaci". Chodzi mi o to czy Legion dopuszcza stworzenie kostiumu wymyślonego częściowo przez siebie czy musi być to jeden z wymienionych na stronie. Samych komandosów jest dość sporo i w zasadzie wszystkie kostiumy mi się podobają ale chciałbym mieć coś swojego i unikalnego oczywiście z bazą taką jak reszta komandosów. Zmiany miałby dotyczyć niektórych detali hełmu, naramienników i malowania. W galerii 501 znalazłem zdjęcia, które są podpisane jako Republic Commando: Unspecified jak np tutaj. To dało mi informacje że prawdopodobnie można uruchomić własną inwencję twórczą :) Jednak czytając kilka postów na forum zacząłem w to wątpić. Stąd moje pytanie do was czy można wprowadzać własne elementy do strojów czy nie. Jest to w zasadzie kluczowe pytanie do rozpoczęcia budowy dlatego wolałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź niż sugerować się poszczególnymi postami z wcześniejszych wątków.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Commando

Post autor: Nahen »

"Spersonifikowanych" komandosów RC jest około 10 sztuk (stawiam na 9). W skrócie oddziały Delta i Omega plus Gregor. Mogę się mylić ale tak mi się na dziś wydaje.

"Unspecified" to chyba nic innego jak "grunt" czyli z założenia zbroja i sprzęt "szeregowego" komandosa ale nie w sensie szeregowy - stopień wojskowy, ale raczej bezimienny, z jakiegoś nieznanego nam bliżej oddziału. Taki "o zobacz żołnierz". Tak jak w przypadku "zwykłych" klonów masz białe pancerze a znani z "imienia" żołnierze to konkretne zbroje z konkretnymi symbolami, indywidualnym malowaniem itp, taki Cody, Rex czy Gree np.

Jeżeli nie pasuje Ci żaden z bohaterów gry "Republic Commandos" czyli Delta Squad czy żaden z bohaterów książkowych Omega Squad to możesz oczywiście machnąć sobie zbroje bez ich indywidualnych oznaczeń w standardowym białym albo czarnym kolorze i tyle. Natomiast indywidualna radosna twórczość na temat co mógłby mieć taki sobie zwykły komandos napaciane na hełmie/zbroi to lekkie ryzyko w kwestii akceptacji w 501st Żeby zarejestrować "ciuch" musisz dostarczyć go razem z dokumentacją najlepiej z minimum 2 niezależnych źródeł. I tu będzie problem bo o ile wzór zbroi i hełmu będzie git o tyle jakieś indywidualne elementy już nie ;) Ale może da sie to jakoś przepchnąć tu już musiałby się wypowiedzieć któryś z kolegów "po przejściach" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Republic Commando

Post autor: KamelM »

Zgodnie z CRL jest dopuszczonych 9 rodzajów, z tym, że Grunt może być biały lub czarny.
http://www.501st.com/databank/Costuming ... _Commandos

Na pewno przy rejestracji kostium musi być zgodny z tymi wytycznymi, natomiast potem jest już większe pole manewru. Pytanie jak duże zmiany widzisz?

A tak w ogóle to własnoręczna budowa jako zrobienie samemu całej zbroi?
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Awatar użytkownika
Foos
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, 1:17

Re: Republic Commando

Post autor: Foos »

W głównej mierze chodziło mi o zmianę malowania i dodanie np komunikatora ale mniejszego i troche innego niż ma np fixer. No ale po waszych wypowiedziach chyba jednak zrezygnuję ze swojego customa i zrobię sobie fixera. Co do pytania o budowę to tak będę robił ją od 0 samemu. Mam takie możliwości i zdolności manualne przy tym znam się troche na laminowaniu i zabawie z żywicami żelkotami i innymi plastikami więc myślę że podołam :) zapewne problem pojawi się przy dokładnym wymiarowaniu/skalowaniu całego armora ale jestem dobrej myśli ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”