Pytanie o kostium o niestandardowych wymiarach :)

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
ODPOWIEDZ
Gronth
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2015, 20:12

Pytanie o kostium o niestandardowych wymiarach :)

Post autor: Gronth »

Czołem

Od razu napiszę, że to mój pierwszy post, ale samo "miejsce" jak i inicjatywa spodobała mi się na tyle, że powróciły pomysły z czasów podstawówki.

Jednak pomysły swoje, życie swoje. W skrócie, przy dość niskim wzroście ważę swoje ;), szczególnie bebech wystaje. Choć w miarę możliwości z tym walczę, idzie powoli, więc pytanie, czy istnieją jakieś ograniczenia w przypadku kostiumów, jeśli chodzi o wymiary? W granicach rozsądku oczywiście, na szturmowca jestem za niski a a większość postaci z bandziochem wyglądałaby dość śmiesznie. Jakieś sugestie i pomysły? Min. na postaci dość korpulentne, bo już nie siedzę w lore tak jak kiedyś i się zapomniało masę rzeczy.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kostium o niestandardowych wymiarach :)

Post autor: Jok »

Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wzrost, rozmiar, płeć czy kolor skóry. Liczy się jednak zdrowy rozsądek. Jeśli wiesz, że wzgelędu na gabaryty jesteś za szeroki na stroma - pomyśl o czyms w czym bedziesz się czuł konfortowo - Pilot Tie, Tusken, Oficer. Jesli faktycznie jestes niski - może jawa - to najekonomiczniejszy strój. Jesli jednak kasa nie gra az takiej roli, pomysł właśnie o czyms takim jak napisałem wyżej, lub np o Scout Trooperze, lub Republic Commando (tu warto byc jednak wysokim). Jesli chodzi o postaci szersze to w filmie mielismy ich kilka : Poganiacz Rancora, Barman Wuher itd. itd.
Gronth
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2015, 20:12

Re: Pytanie o kostium o niestandardowych wymiarach :)

Post autor: Gronth »

Dzięki za szybką odpowiedź, miło :).


Cóż, kasa odgrywa dość dużą jak na razie rolę, i dobrą chwilę będzie odgrywała (studia). No, chyba że po kawałku... latami... :P. Cóż, Scouttrooperzy zawsze wydawali mi się w filmach trochę "nabici" :P. A poganiacz rancora (a on chyba był Malikili, to skądś pamiętam) to trochę pod kostium BDSM podchodzi, nie moje klimaty.Na Jawę jestem za wysoki z kolei, mam coś koło 165-168 cm.
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Pytanie o kostium o niestandardowych wymiarach :)

Post autor: Astela »

To może rzeczywiście spróbuj tuskena zrobić? :) ma wygodne, luźne szaty i hełm. Uszycie jego wdzianka jest proste, buty to kalosze obklejone materiałem i główny wydatek to tak naprawdę ładownice + elementy toczone do hełmu.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kostium o niestandardowych wymiarach :)

Post autor: Jok »

Gronth pisze:Na Jawę jestem za wysoki z kolei, mam coś koło 165-168 cm.
W takim razie zdecydowanie, z autopsji polecam Tuskena lub Pilota Tie. Tusken jest o tyle fajny, że jest luznym kostiumem (No i jest ekonomicznym kostiumem jak na te zabawę ;) )
Gronth
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2015, 20:12

Re: Pytanie o kostium o niestandardowych wymiarach :)

Post autor: Gronth »

Hmmm. Taki Tusken to w sumie niezła myśl. Mam kumpli w rekonstrukcji historycznej, więc nawet materiały takie jak skóra czy metal ( znajomy z miejscowości obok para się kowalstwem, kute Gaffi :D?) miał bym po kosztach.
Podjarałem się, może by nawet udało się coś sklecić do premiery VII epizodu :D.
Ewentualne kostiumy z (byłego) Expanded Universeczy gier też "u was" wchodzą w grę?
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kostium o niestandardowych wymiarach :)

Post autor: Jok »

Gronth pisze: Ewentualne kostiumy z (byłego) Expanded Universeczy gier też "u was" wchodzą w grę?
Nic się u niezmieniło - dalej mozna robic kostiumy z EU i się dobrze bawić.
Co do kutego Gaffi to bym tutaj był ostrozny - na niektóre konwenty mogliby Cię z taką bronią nie wpuścić - pozatym łazić cały dzień z taką buławą ;)

Jednak jeśli Twoi znajomi mieliby odpowiednie bandoliery czy ładownice, to już jesteś do przodu :)
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Pytanie o kostium o niestandardowych wymiarach :)

Post autor: Astela »

Podczas Celebration pokazali niektóre kostiumy z 7 epizodu. Są tam także mieszkańcy planety, możesz się także temu przyjrzeć :) ale ja bym na Twoim miejscu zaczęła od czegoś pewnego i już w pełni znanego - jak tusken. Gaffi zrób sobie lekkie, podczas troopingu i tak się zmęczysz :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”