Strój rycerza Jedi

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
ODPOWIEDZ
Marpat
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2015, 15:41

Strój rycerza Jedi

Post autor: Marpat »

Cześć jestem Nowy na forum. Postanowiłem że wreszcie s tworzę dla siebie strój Z universum Star Wars na pierwszy ogień idzie strój rycerza jedi A potem może imperialnego oficera lub innej postaci (czekam na grudniową premierę). Moja partnerka jest dobrą krawcową więc z uszyciem niema problemu. Mam wydrukowane szablony i opisy. Na początek chcemy zacząć od płaszcza ale nie możemy się zdecydować z jakiego materiału bo uszyć. Poprosimy o sugestię z jakiego materiału uszyć płaszcz aby był zgodny z wymogami? Z pozostałymi szatami co do wybory materiału będzie łatwiej.
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Strój rycerza jedi

Post autor: Astela »

Jeśli chodzi o wymogi Jedi, tutaj jest wszystko zawarte: http://www.rebellegion.com/jedi-costume ... s-generic/

Z materiałów osobiście polecam cienką wełnę :)
Marpat
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2015, 15:41

Re: Strój rycerza jedi

Post autor: Marpat »

Astela pisze:Jeśli chodzi o wymogi Jedi, tutaj jest wszystko zawarte: http://www.rebellegion.com/jedi-costume ... s-generic/

Z materiałów osobiście polecam cienką wełnę :)
Dzięki tak myślała moja partnerka . Mamy jeszcze pytania co do koloru jaki jest akceptowany (czerń i czerwony odpada jak wiem) na rozkładzie na pierwszy ogień idą kolory brązów czy materiał wełniany brązowy który ma z wierzchu odcień ciemny a od spodu jaśniejszy będzie akceptowany (http://www.aukcjoner.pl/gallery/020635664-.html#I7) a drugie pytanie kolor bordowy kolory szare czy w zieleni mogą być ? Bo jak oglądam zdjęcia to w większości kolory płaszczy są ciemno brązowe lub podobne. Chciał bym po prostu zrobić wszystko zgodnie z kanonem mody JEDI (większość pytań od mojej partnerki). Pierwsze szycie płaszcza już rozpoczęte na materiale testowym.
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Strój rycerza Jedi

Post autor: Astela »

"Permitted Colors for Outer Tunics, Inner Tunics, Tabards, Obi, Pants and Robes/Cloaks(capes): Earth tone colors, preferably shades of brown, gray, black and white. Other earth tones are allowed (greens, blues, yellows, violets and reds (where the reds are darker and in the burgundy family), but should be muted. No bright or loud (sharp) colors are allowed (examples would include: red, pink, neon green, etc.). Combinations of red and black are not allowed, as they are considered Sith colors."

Czerń w żadnym wypadku nie odpada, przecież Luke w Powrocie Jedi chodził cały ubrany na czarno :) najważniejsze to nie łączyć tego koloru z czerwienią, bo to zestawienie charakterystyczne dla Sithów. Ja sama przymierzam się do sprawienia sobie czarnego płaszcza Jedi, bo pasuje mi to do pasa i butów. Jestem praktycznie pewna, że wełna jaśniejsza z jednej, ciemniejsza z drugiej strony będzie jak najbardziej w porządku. Materiał, który podesłałeś, zapowiada się bardzo obiecująco ;)
Bordo, szarości i zielenie również są akceptowalne - byleby były w stonowanych barwach. Przyjęło się, że zielone szaty są przynależne do Jedi pochodzących z Corelii.

Kiedy można się spodziewać zdjęć? Chętnie zobaczę Waszą kolekcję jesień/zima Jedi :D
Marpat
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2015, 15:41

Re: Strój rycerza Jedi

Post autor: Marpat »

Wszystko w rękach krawcowej . Chcieliśmy na premierę w grudniu, ale raczej nie wypali. Udzielamy się w klubie sportowym gdzie chodzi nas 5 letni syn a ja jestem kierownikiem najmłodszej sekcji i szykujemy się do imprezy urodzinowej klubu chodząc po firmach i prosząc o fanty na loterię urodzinową. Jak będzie gotowy na pewno podeślę zdjęcia być może mój syn tez będzie ubrany w szaty jedii
Marpat
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2015, 15:41

Re: Strój rycerza Jedi

Post autor: Marpat »

Astela pisze:"Permitted Colors for Outer Tunics, Inner Tunics, Tabards, Obi, Pants and Robes/Cloaks(capes): Earth tone colors, preferably shades of brown, gray, black and white. Other earth tones are allowed (greens, blues, yellows, violets and reds (where the reds are darker and in the burgundy family), but should be muted. No bright or loud (sharp) colors are allowed (examples would include: red, pink, neon green, etc.). Combinations of red and black are not allowed, as they are considered Sith colors."

Czerń w żadnym wypadku nie odpada, przecież Luke w Powrocie Jedi chodził cały ubrany na czarno :) najważniejsze to nie łączyć tego koloru z czerwienią, bo to zestawienie charakterystyczne dla Sithów. Ja sama przymierzam się do sprawienia sobie czarnego płaszcza Jedi, bo pasuje mi to do pasa i butów. Jestem praktycznie pewna, że wełna jaśniejsza z jednej, ciemniejsza z drugiej strony będzie jak najbardziej w porządku. Materiał, który podesłałeś, zapowiada się bardzo obiecująco ;)
Bordo, szarości i zielenie również są akceptowalne - byleby były w stonowanych barwach. Przyjęło się, że zielone szaty są przynależne do Jedi pochodzących z Corelii.

Kiedy można się spodziewać zdjęć? Chętnie zobaczę Waszą kolekcję jesień/zima Jedi :D






Szycie stroju Rycerza Jedii rozpoczęte . Trochę to trwało ale ciężko było mi się zdecydować na kolor i rodzaj materiału.
W końcu postanowione będą dwa stroje rycerza Jedii różniące się kolorem tuniki . Pierwsza będzie tunika ciemno oliwkowy - materiał bawełna - udało nam się kupić materiał w bardzo dobrej cenie jako druga będzie uszyta tunika w brązowego lub ciemno brązowego lnu .
Teraz mam głównie parę problemów do rozwiązanie
Gdzie kupić pas Jedii
jakie buty kupić rozglądam się po oficerkach - czarnych z demobilu produkcji niemieckiej - nie wiem czy takie są akceptowane
http://armyworld.pl/product-pol-3984-Bu ... lny-2.html
http://armyworld.pl/product-pol-1118-Of ... Nowe-.html

oraz czy jest akceptowany druk 3d dla zrobienia kapsułek na żywność czy komunikator
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”