[RFT] Atheas Draco

Żołnierze Rebelii i Republiki: floty, komandosi z Endoru, Panaka, etc.
ODPOWIEDZ
Atheas Draco
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 0:07

[RFT] Atheas Draco

Post autor: Atheas Draco »

Ok, jak obiecałem mam cała serię pytań na temat wdzianka RFT, które kieruje głównie do panów Vissana i Shvagyera, licze na to że w razie czego sprostujecie mi co robie nie tak przy moim kostiumie i podpowiecie co i jak, wiec zacznijmy od:

Mundur-co do munduru to wszystkie częsci poza pasem mam juz zamówione, więc będzie troche kichy jak sie okaze że coś jest nie takie jak trzeba, jednak zdaje mi sie że raczej z niczym nie przegiełem, poniżej zamieszczam linki do koszuli, gaci itp których chce uzyc do kostiumu

Gacie-Szare bojówki BDU MHF z sklepu ArmyDept

http://www.army-dept.com/index.php?prod ... rod_id=207

Koszula-2 jasnoniebieskie koszule BW z demobilu

http://rangershop.pl/product-pol-4521-K ... MOBIL.html

Buty-oficerki Bundeswehry

http://www.allegro.pl/item786754961_nva ... ginal.html

Kamizelka-Bluza BDU ripstop

http://www.allegro.pl/item785151747_blu ... na_xl.html

co do paska to jeszcze szukam czegoś odpowiedniego a co do wszystkich wyżej wymienionych to powinny mi przyjśc pocztą lada dzień i zamierzam odrazu przysiąść i zabrać sie za przeróbki.


Okey, co do hełmu to mam znajomego który pracuje w odlewni i bawi sie stalą na codzien, podjał sie zrobić mi hełm za darmo. Co do samego wykonania to jako bazy użyje w pewnym stopniu przerobionego polskiego hełmu WZ-67, reszte elementów które będa przytwierdzone do dzwonu hełmu zrobi mi z blachy stalowej 1.5-2mm. całośc planuje pomalowac biała emalia w spary'u+zamontuje jakomś ciekawa wyściólke i pasek. Co do szybki z przodu to poniosła mnie ambicja bo przyuważyłem na co niektórych fotach z filmu widac że ową szybke da sie opuścić, więc teraz jako niepoprawny perfekcjonista chce koniecznie mieć tak samo w swoim hełmie, tzn zrobić sobie opuszczalną szybke z plexi.

mam mnóstwo na kompie fotek Rebel trooperów w hełmach jak i samych hełmów, ale bardzo bym prosił o podanie mi linków, zapostowanie lub wysłanie mi na priva jeśli ktos posiada jakieś naprawde przyzwoite,dokłądne foty na których każdy element hełmu byłby rozrysowany oddzielnie i najlepiej z wymiarami do tego. Poprostu chce żeby facet który bedzie mi robic ten hełm wiedział o co w tym biega i żebym mógł spokojnie spać po nocach wiedząc ze za pierwszym razem dostane go w takiej postaci w jakiej powinnien wystepowac :D

jesli chodzi o Blaster to jak wszystko pójdzie dobrze to będe mieć wejście u rusznikarza który za symboliczna kwote zrobi mi replike DH-17 (swoją droga jestem ciekaw czy mozna go zastąpić E-11stką, bo w costiuming standards na stronce RL nic nie znalazłem na ten temat)


Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i sugestie, bede od tej pory na bieżaco meldować postępy w pracy nad moim rebelianckim uniformem i postować foty z produkcji, nie ukrywam że planuje zostać członkiem Eagle outpost'u nr 13 :D

Pozdro
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebel Fleet Trooper - tutorial

Post autor: Vissan »

Well, what do we have here...

Gatki ok, nie powinny się odróżniać bo w sumie ja i Shvagyer mamy i tak w innych odcieniach (najlepsze, że ten sam sklep i ta sama firma) i się nie rzuca w oczy.

Koszula: tu może być kłopot, generalnie większość trooperów na świecie ma koszule w takim http://rangershop.pl/product-pol-4509-K ... IESKA.html , jeśli kolor będzie się tak różnić jak na fotce to w najgorszym wypadku zamówisz nowe, za tą cenę to chyba nie problem. wiem, że ten kolor być może bardziej przypomina filmowy, na pewno na zdjęciu, ale jakoś utarł się bardziej niebieski i komisja za oceanem może brać to pod uwagę przy rekrutacji. Ale, luz, coś się wymyśli.

Butki są bardzo ok, chyba Shvagyer ma podobne. Ja osobiście chadzam w gumowcach do jazdy konnej i w końcu będę je musiał zmienić na coś bardziej oddychającego.

Kamizelkę masz dokładnie taką jak ja zamawiałem, z przeróbką nie powinno być za dużo roboty.

Pasek to spory kłopot, jeśli znajdziesz namiar na dobrego rymarza robiącego w przyzwoitych cenach daj znać, taki kontakt się przyda.

Co do hełmu jestem niezmiernie ciekaw efektu, rozumiem, że kask będzie w całości metalowy, oby tylko nie ciążył za bardzo przy noszeniu. Gdyby znajomy nawalił pomęcz Falkona na forum PG, niby miał robić takie hełmy vacuu formingiem, ale nasza perswazja nie podziałała i nadal trzeba ściagać zza oceanu.

Blaster - na ile symboliczna jest kwota? Jak nie da rady to uderzaj do nas po pierwszym listopada być może będziemy zamawiać plastikowe hasbro, po drobnych przeróbkach i przemalowaniu wyglądają bardzo dobrze i nie ciążą w kaburze. E-11 formalnie raczej zastąpić się nie da, ale po przyjęciu nikogo nie interesuje z czym biegasz za pasem, więc wedle gustu. Do przyjęcia kostiumu do RL musisz mieć na fotce albo dh-17 albo pikę taką jak ten RFT na słupie na Yavinie 4, albo rank badge. Co do tego ostatniego to nie wiadomo w sumie jak oficjalnie ma on wyglądać, o ile dobrze pamiętam :)

Plany hełmu - nie wiem czy coś takiego istnieje, możesz zarejestrować się na forum rebel legionu (linki na stronie Eagle Outpost) i poszperać w odpowiednich tematach.

Powodzenia i zaparcia (wyłącznie mentalnego) w pracy.
Atheas Draco
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 0:07

Re: Rebel Fleet Trooper - tutorial

Post autor: Atheas Draco »

Dzięki za info, co do koszuli to co najwyżej coś nowego sobie upoluje w odpowiedniejszej barwie jeśli obecna nieprzejdzie, jakas przeogromna inwestycja to nie bedzie wiec sie nie załamuje :D .

Apropos hełmu, dzisiaj przysiadłem z kumplem z polibudy i po krótkiej burzy mózgów stworzyliśmy wykroje do poszczególnych elementów, nic tylko wyciac je z blachy i odpowiednio wyprofilowac, pomalowac i połaczyc w cąłośc. Mysle ze wyszło nam perfekt teraz tylko musze dopilnować mojego fachowca od żelastwa żeby nic dziwnego przy tym hełmie nie wycudował, nie chce żeby mi zrobił z niego czegos co bedzie przypominac ochrone głowy dla Eldara albo Tau z WH 40k... :lol:

Co do pasa, Jesli chodzi o zrobienie pojemików i klamry do pasa RTF to mam zaprzyjaznionego złotnika który dalby sie namówic na zrobienie kilku kompletów od reki, jesli chodzi o skóre na sam pas to też mam problem z dostepem do rymarza, ale jeśli zdobęde namiar na jakiegos porządnego fachowca to odrazu sie podziele.

P.S
Co do blastera to postaram sie jak najszybciej zorientowac czy wypali ta opcja u ruszniakrza i czy cena będzie mieścic sie w definicji słowa "symboliczna".facet zrobił mojemu starszemu replike brytyjskiego sten guna z drugiej wojny światowej i musze przyznać że odwalił kawał dobrej roboty, więc blaster spod jego reki byłby nieżłym bajerkiem. Jesli cos niewypali to możecie być pewni że dorzuce sie do tego zamówienia na hasbrowskie blastery.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebel Fleet Trooper - tutorial

Post autor: Vissan »

Widzę że kontaktów Ci nie brakuję, świetnie się składa :)

Generalnie w chwili obecnej znamy jeden sklep myśliwski w Tomaszowie mazowieckim który robił pas z kaburą za 60 zeta ale są zawaleni i nie zrobią nic w najbliższych paru miesiącach. Ja mam kontakt w poznaniu, tutejszy rymarz stwierdził że sam pasek zrobi za 70 złotych, bez klamry. Generalnie jakbyś zamawiał klamerki to daj znać, chętnie wezmę ośmioboczną, podejrzewam że Shvagyer też.

BTW, fotkę z wymiarami załączam gdybyś chciał akurat taką elegancką ośmioboczną robić: http://img202.imageshack.us/img202/9689/dbd5b481.jpg

Nadto spróbuję uruchomić kontakty wśród koniarzy - jeśli oni znają jakiegoś rymarza to na pewno porządnego.

I blasterki hasbra: http://www.amazon.com/Star-Wars-Rebel-T ... B000KL1Q52
Tutoriali jak je przemalować jest od groma na stronce RL.
Atheas Draco
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 0:07

Re: Rebel Fleet Trooper - tutorial

Post autor: Atheas Draco »

Okey co do tych klamerek to mi sie zapodany przez ciebie wzór podoba, poza tym dobrze że podałes wymiary odrazu na zdjeciu rozpisane, chociaz móglbys mi jeszcze dać cynk ile to ma miec grubości i z jakiego to ma byc metalu np cyny, srebra?

jakbyscie obydwaj byli zdecydowani na ten wzór to poleciłbym wam coś takiego-poprosze znajomego żeby mi zrobił odrazu trzy sztuki, on mi zawsze robi rozne gadzety na koszt firmy w wolnym czasie po pracy, czasami mu sie przedłuza i troche trzeba sie naczekac, ale mysle ze z tak prostym wzorem to sie upora raz dwa. Tak wogule to, mam na zbyciu pewna ilość srebra, myśle ze spokojnie z tego co mam uda mu się zrobić trzy takie klamerki , jak co to poprosze go o trzy sztuki i podesle wam pocztą , co do kosztów, to wystarczy że postawicie mi browarka i jestesmy kwita :D

Dajcie mi znać najlepiej jak najpredzej czy obydwoje chcecie taki wzorek tej klamry, to podskocze do niego i załątwie sprawe najszybciej jak dam rade.

Z tymi klamerkami to trzeba bedzie sprawe obgadac na privie albo Gg czy coś, co bedziemy tu spamowac w temacie , ja oczywiscie tu i tak bałąganu narobie jeszcze bo bede mieć całą mase pytąń odnośnie stroju...

kurcze tak wogule to ciesze sie że moge sie jakoś przysłuzyc sprawie rebelii i byc przydatnym mimo że nawet członkiem nie jestem ... jeszcze :)
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebel Fleet Trooper - tutorial

Post autor: Vissan »

Ze zwykłej stali, żadnego srebra to przecież żołnierskie akcesorium a nie biżuteria. Wymiary przeliczysz sam na cm? Myślę że w temacie można spamić a tutorial się przeniesie do odpowiedniego działu tutoriali, od tego jest temat RFT żeby w nim dywagować. Dobrze by było gdybyś zapytał znajomego ile by wyszło wydzierganie czegoś takiego ze stali, bądź w ostateczności aluminium bo nie chcemy cię na koszta narażać a na browarka jeszcze będzie okazja . Gdyby nie miał materiału to nie problem, - przejdziemy się na szrocik.
Atheas Draco
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 0:07

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Atheas Draco »

Spokojnie , jak to ma byc ze stali zrobione to tym bardziej naprawde żadnych kosztów tutaj nie ryzykuje i mysle że da sie to szybko załatwic całkowicie za darmo i bezproblemowo, ot żaden powazny kłopot dla mnie :D .z tym srebrem to wyskoczyłem bo wpadła mi za friko spora ilośc srebrnego złomu i nie wiem co z nim zrobic. :) Co do wymiarów to odrazu przeliczyłem z cali na centymetry>znam juz kształt i wymiary tylko przydałoby sie wiedzieć choćby orientacyjnie jakie to grube ma być np czy może być takiej grubości jak klamerka w linku podanym przeze mnie poniżej(zródło:http://www.studiocreations.com/howto/re ... n.html-tam używali takiej klamerki) wydaje mi sie ze ma ona nie więcej jak 1-1.5-mm grubości.


zdjęcie takiej samej sprzączki jak z definitive rebel fleet trooper how to: http://www.tandyleatherfactory.co.uk/pc ... blank.aspx


mam jeszcze pytanko odnośnie kamizelki, na tej stronce:http://www.studiocreations.com/howto/re ... /main.html
autor pokazuje że filmowi trooperzy maja w swoich kamizelkach tylnia kieszonkę, zreszta widać na jednym foto nawet dośc wyrażnie taka kieszeń, chciałem spytać czy ktoś z was zastosował takie rozwiązanie w swojej kamizelce?
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Vissan »

No ja mam zamiar zastosować takie coś (zostały mi 2 rękawy) tylko nie mam kiedy tego poszyć. No i nie wiem jak to wyjdzie, czy na rękawie jest wystarczająco materiału bez szwów. To nie jest obligatoryjne, w sumie. Tak samo odpruwanie guzików, myśmy sobie obcieli guziole bo w sumie w filmie ich nie widać, ale są rebele którzy je mają.

Jak nie masz co zrobić ze srebrem to trzymaj, ponoć kruszce zwyżkują :P

A co do klamry, nie znam się na technikaliach ale dałbym ze 2 mm żeby się nie gięło.
Atheas Draco
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 0:07

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Atheas Draco »

Apropo pasów to mam cos ciekawego, wpadło mi w oko na allegro, znalazłem aukcje z pasami ze skóry licowej które wyglądaja dość przyzwoicie, troche szczegółów zamieszczam ponizej+link do samej aukcji.

te paski sa zrobione ze 100% skóry licowej, kilka kolorów do wyboru, grubośc 3-4 mm, szerokośc 3.8cm+mozna sobie ustalic jak długi ma być ten pasek, maksymalnie do 115cm, cena to 39,99 zł

http://www.allegro.pl/item790735625_pas ... olory.html

jak myslicie na poziomie są te pasy czy lepiej szukać czegoś lepszego?
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Vissan »

Niby trochę wąski ale za tą cenę można sprawdzić... No i można by spokojnie przylutować klamrę. Kolor to chyba będzie jasny koniak.
Atheas Draco
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 0:07

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Atheas Draco »

Bo dłuzszej przerwie spowodowanej tymczasowym brakiem dostępu do neta powracam i mam pytanie:

Na co najlepiej sie przyczepia klape od koszuli, rzepy jakies z welkry czy coś?? Spodnie, buty i kamizelkę mam z głowy, teraz sie głowie nad ta nieszczesną klapą od koszuli...


Co do sprzączek to odwiedze faceta po 11-stym i zapytam czy znalazł by chwilę żeby zrobić, jestem pewien co do tego że mi je zrobi, tylko odrazu ostrzegam, to może potrwać troche zanim sie za nie zabierze...
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: YangObi »

Klapę najlepije zamontować na rzepy bądź na napy. Nie będzie to widoczne, a bedzie wygodne i szybkie przy ubieraniu się co często jest plusem. Osobiście ja bym ci polecił z jednej strony przyszyć a z drugiej oczywiście montować na rzep.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Vissan »

Więc tak. Ja mam zrobione to w taki sposób, że wycięty trapezoid z pleców jednej koszuli obszyłem maszynowo aby się nie pruł. (No dobra, nie będę ściemniać, że jestem taki zdolny, mama mi obszyła bo ja nie rozgryzłem obsługi maszyny. :mrgreen: ) Potem pozostaje jeden bok przyszyć do drugiej koszuli aby odpowiednio wyglądało, tj. zakrywało wszystkie guziki po zapięciu. Najlepsza opcja to imho rzepy. Wystarczą dwa - trzy małe kawałki przyszyte do klapy i koszuli, można to luzem zrobić ręcznie w parę minut. Zanim zaczniesz szukać w sklepach sprawdź w małych pasmanteriach. Jak tam hełm? Viking dla którego ściągnąłem drugi zestaw podobno się ma wyłamać, także jeśli się nie zdeklaruje, że go będzie chciał to może będę go miał na handelek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Alliance Infantry Detachment”