[EC] projekt grupowy - Wrocław

Żołnierze Rebelii i Republiki: floty, komandosi z Endoru, Panaka, etc.
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Stele »

Finalny krój.
Obrazek Obrazek

Kupiłem też wszystkie napy, taśmy i sprzączki, a po drodze do sklepu dostałem zlecenie na drugą. :D
Znalazłem wreszcie również bluzkę. Tylko rękawic brakuje do kompletu. Jakby ktoś widział gdzieś jakiekolwiek pozbawione nadruku na wierzchu dłoni/znał metodę na jego wybawienie, to proszę o info.
Obrazek

A to mój manekin. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: YangObi »

Zdecydowanie na manekinie wygląda bardzo dobrze. Na początku się obawiałem po pierwszych zdjęciach jednak teraz jest ok. Gratulacje, że znalazłeś koszulkę. Co do rękawic poszukaj w OBI lub Castoramie. Skórzane w tym kolorze są na dziale ogrodniczym lub technicznym, wystarczy odczepić mankiet. Czasami trafiają się bez mankietów.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Delta13 »

Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Stele »

Na manekinie siedzi oryginał Fetta. :P Daj kilka dni by moja mogła wyglądać podobnie. Jak doda się karbowanie i donata to i tak wiele nie będzie widać, ale staram się zachować wierność na ile umiem.

Rękawice spawalnicze odpadają. Za duże, za sztywne i z mankietem. Potrzebuję cienkiej skóry w kolorze musztardowym. Markety budowlane w okolicy nie mają aktualnie nic odpowiedniego na stanie. Sprawdzam regularnie czy czegoś nie rzucą. Internet/bazary oferują kilka znośnych modeli, ale wszystkie mają wielki czarny nadruk producenta na wierzchu dłoni. Widać metki jeszcze nie wynaleziono w tej branży.
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Delta13 »

Taki mankiet można uciąć, ale rozumiem ze inne aspekty je dyskryminują z początku myślałem że są bardziej zamszowe, ale teraz znalazłem zdjęcia na których widać ze to gładka skóra. Jeśli jeszcze nie natkałeś się na tą firmę to poszukaj u nich http://firmakuc.pl/ . Ja sobie bardzo chwalę ich wytwory, aczkolwiek używam ich w cywilu :wink:
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Stele »

Nie widzę tam nic choćby potencjalnie się nadającego. Zresztą to nie mój pułap cenowy. ;) Idzie zima, oferta bazarkowa wzrośnie, może coś dorwę jak żadnych dobrych budowlanek nie znajdę do tej pory.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Falcon »

w sumie drogo nie mają, za rękawice do pilotów (wszak na zamówienie) daliśmy po 250 pln
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Stele »

Zostały tylko uszy, które są "gdzieś" u Krzyśka i karbowanie na czubek za które zaraz się biorę. Potem przepierka i zostaje robota kaletnicza. Dziękuję pani "ale ja tu od niedawna jestem i się nie znam" za sprzedaż kompletu dołów od nap za pół ceny. :) Ścisnąłem bok, bo straszna buła nad uchem powstawała. Zostawiam to na razie, bo nie wiem czy pod ucho nie będzie trzeba jednak popuścić jak gąbki napcham do środka. W kolejnych egzemplarzach penie zmienię krój, by pod donatem nie czaił się niekanoniczny szew.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: YangObi »

Stele zaczyna to bardzo ładnie wyglądać. Natomiast zastanawiam się czy przypadkiem donat nie pójdzie w górę przez zamocowanie uszu na odpowiednim miejscu. Mam nadzieję, że do winobrania dasz radę ;)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Stele »

Oryginalne uszy mają z półtora centymetra gumy i ponad drugie tyle irchy. Nasze są bardziej płaskie a gąbki napcham tylko tyle, by plastik w ucho nie gniótł. Jak pasowałem z jednym uchem jakie mam przy sobie na początku skrawania, wydawało się, że trochę luzu jest. A donat wręcz powinien pójść trochę w górę. Ma być w linii łączenia daszku z bokiem, a teraz go zakrywa.
Taki termin właśnie mam. Prawdziwe wyzwanie to zrobić taką drugą w tym czasie, ale jak uszy się znajdą i żadna klęska żywiołowa nie nadejdzie, powinienem dać radę. Ewentualnie kilku detali skórzanych zabraknie, bo nie wiem co dokładnie mam na składzie.
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: GrafZero »

Jak się przyjrzymy fotką z filmu to donaty mają wycięcie pod uszy.
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Stele »

Donaty Carrie i Marka czy statystów? Bo o ile aktorzy mieli pasowane na miarę pilotki i docinane donaty, to po niektórych panach na dalszym planie widać, że wystawili im karton z magazynu i kazali się ubierać. Wysokość nasunięcia donata i rozmiar pilotki hulają wesoło. ;)
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: GrafZero »

W zasadzie chodzi o to aby nosiło się wygodnie na łbie i do tego wyglądało.
Przy okazji jutro naklejki będą gotowe na donata.
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: Stele »

Natknąłem się na ładne zdjęcie oryginalnych rękawic.
Obrazek
Zdjęcie trochę prześwietlone, bo one jednak były odrobinę bardziej żółte, ale będę rozważał zakup jakiś znoszonych od żula i podłubanie w mankiecie. A jak nic z tego nie wyjdzie, to rozejrzę się za skórą i coś uszyję. :P

Wszystkie elementy czapy już mam, a same pilotki schną po przepierce. Teraz tylko podoszywać detale zrobione w między czasie i ponabijać napy. Jutro powinno być wszystko gotowe Pytanko do decydentów: mogę zrobić skórzaną lamówkę w okół ucha? Nie mam żadnej wystarczająco elastycznej tasiemki, by dała się wygiąć po tak ciasnym okręgu, a skóra ładnie by to opięła i dobrze komponowała się z resztą.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: [EC] projekt grupowy - Wrocław

Post autor: sternik »

Trzeba było zacząć od tego zdjęcia :) To są rękawiczki używane na rancho do pracy i jazdy konnej. Żółta skóra bez podpinki ,zaciągane rzemykiem lub paskiem skórzanym na wysokości nadgarstka .Stary typ bo nowe mają w większości ściągacze z gumki lub pasek na rzep. Kupiłem takie na targach Country&Western w Berlinie chyba z 15 lat temu do tej pory używam ich podczas mazurskich wakacji :) Swoich nie oddam :) ale zobacz np tutaj http://www.kinghorse.pl/index.php?body= ... d_tow=1579
Myślę ze spokojnie możesz zastosować zwykłe żółte/beżowe skórzane rękawice ochronne np
http://www.conrad.pl/R%C4%99kawice-sk%C ... 77_2201510
http://www.glovex.com.pl/Store/p180,rek ... -1151.html
http://www.glovex.com.pl/Store/p186,rek ... igeon.html
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Alliance Infantry Detachment”