[EC] projekt grupowy - Wrocław

Żołnierze Rebelii i Republiki: floty, komandosi z Endoru, Panaka, etc.
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2429
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: ShVagYeR »

Przetrzepuję właśnie dział Rebel Troopers na forum RL i natrafiłem na takie coś: http://www.rebellegion.com/forum/viewto ... 7881#27881

Może się przyda. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: YangObi »

Shvagier, rzecz przyznam przydatna i warta użycia. Na jej podstawie można zrobić bez problemu polski tutorial.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Taraissu »

ShVagYeR pisze:Przetrzepuję właśnie dział Rebel Troopers na forum RL i natrafiłem na takie coś: http://www.rebellegion.com/forum/viewto ... 7881#27881

Może się przyda. :)
Genialna rzecz :D Niech Ci Moc w pieniądzach wynagrodzi ;) czy jakiej tam chcesz walucie... :P
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2429
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: ShVagYeR »

To jeszcze wisienka na torcie: Jim (ten sam co od hełmów RFT, kitów do modyfikacji M16) rozpoczął właśnie produkcję odlewów bombek. Takich, co nimi bunkier na Endorze wysadzili.

http://www.rebellegion.com/forum/viewto ... e30ef455f3
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Falcon »

Taka bombkę chętnie bym sobie zamówił... - cena dość przystępna, ciekawe ile shipping

Pytanie w sumie do chętnych na hełmy endorowe - czy będzie zapotrzebowanie na "uszy" ?
W oryginalnych pilotkach są w komplecie , ale jak ktoś szyje od 0 to coś musi zamontować. Może ktoś widział dość zbliżone kształtem ochraniacze dostępne na rynku?
Jak nie, trzeba będzie zrobić formę

Wzór
Obrazek
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Taraissu »

Co do hełmu to poczekam aż ojeciec projektu zabierze głos ;)

Ja z kolei o bucikach rzeknę: buty zostały rozdane i rozjechały się po Polsce :D Czas uruchomić kolejny etap produkcji...czyli nakrycia głowy.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Wedge »

Co do hełmów - prawdopodobnie zamówimy te pilotki:

http://cgi.ebay.com/Star-Wars-Endor-Pil ... 53d54dceaf

Jak widać, nie mają one nauszników, więc trzeba by je faktycznie zrobić.

Zatem pytania do Falcona:

1) Jaki jest ostateczny koszt produkcji jednego "pączka"?
2) Ile mniej więcej wyniósłby koszt jednej pary nauszników?
3) Jak możliwości malowania? Co/kogo byś polecił do tej roboty?

Jakoś na dniach zamawiamy testowy kit do karabinu, granatów i detonatorów, więc się pobawimy i zobaczymy jak wyjdzie.
Obrazek

Star Wars Mastermind

"SW fans are among the most negative, doom-saying whiners I've ever encountered. Count on SW fans to take one statement and turn it into either a lie or a proclamation of disaster"
-- Randy Stradley
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: YangObi »

szczerze średnio polecam ową firmę, jakość ich produktów daje wiele do życzenia.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Falcon »

- kwestie finansowe będę w stanie wyliczyć dokładnie po skończeniu 2 formy i zamówieniu materiału
- same pączki nie wyniosą na pewno więcej niż 10zł / sztukę
- malowanie - tu wydaje mi się, że dacie rade ;) - może być ciężko dostać spray w takim odcieniu - ale można zamówić także z mieszalnika - koszt u mnie na wsi to 40 zł za 500ml - starczy na kilka hełmów na pewno.
Ewentualnei moze Mr.Fett? - zna się na malowaniu plastików i aerografem mógłby polecieć pewnie.

- te pilotki costumebase wyglądają, jakby pączki były doklejone - jak będziecie zamawiać to weźcie bez nich - i tak trzeba będzie zrobić kieszonkę na nowe paczki - jak tutaj http://www.flickr.com/photos/bsmif/1536112188/
w oryginale i ba filmie, materiał opina słuchawki - skóra z napami jest skierowana do przodu a eni całkiem z boku

Może lepiej kupić 1 oryginał i dać krawcowej do zreplikowania?
elementy skórzane + napy to już żaden problem dorobić

*hełmy wymysłał twórca zrroi scouta:
The design for the Endor helmets came from Nilo Rodis-Jamero : "I used to go to a surplus store, and I had seen a lot of helmets that were made out of cloth. So I bought some of them and adapted them to a new original design."
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: MrFett »

Ja helmy chetnie pomaluje - bez problemu czy to sprayem czy aerografem - kolor sprayu moge miec w kazdym odcieniu , tylko trzeba kupowac w lakierniczych hurtowniach (mam dwie na miejscu)

Co do czapki - costumebase odpada - dlugo studiowalem i porownywalem oryginal i costumebase i naprawde nie ma sensu tego kupowac. Ja pilotke na pewno kupie oryginal w ciagu dwoch miesiecy jakis wiec jakby cos wzor dla krawcowej bedzie.

Jestem z mojej strony jeszcze chetny do zrobienia kilku plecakow (tych podwojnych)
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Falcon »

potrzebne drobne poprawki 2 formy, ale ogólny kształt już osiągnięty
Obrazek
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Wedge »

MrFett pisze:Ja helmy chetnie pomaluje - bez problemu czy to sprayem czy aerografem - kolor sprayu moge miec w kazdym odcieniu , tylko trzeba kupowac w lakierniczych hurtowniach (mam dwie na miejscu)

Co do czapki - costumebase odpada - dlugo studiowalem i porownywalem oryginal i costumebase i naprawde nie ma sensu tego kupowac. Ja pilotke na pewno kupie oryginal w ciagu dwoch miesiecy jakis wiec jakby cos wzor dla krawcowej bedzie.

Jestem z mojej strony jeszcze chetny do zrobienia kilku plecakow (tych podwojnych)
Myślę, że pomysł z wzięciem jednej pilotki do krawcowej i skopiowania to dobry pomysł. Posłucham też opinii piszących tu specjalistów i zrezygnujemy z singapurskiej pilotki. Pytanie w takim razie drogi Fettcie, czy moglibyśmy sprawę pilotko-hełmów zrzucić na Ciebie? To znaczy gdy dostaniesz oryginał to czy mógłbyś zamówić u krawcowej 20 sztuk w określonych (kasę oczywiście pozbieramy i Ci wpłacimy na konto), a potem byś to zmontował z odlewami Falcona i pomalował? Jeśli byś się zgodził to ja bym się teraz zabrał za inne elementy wyposażenia, przede wszystkim za mundury i karabiny :)

A plecaki to jak najbardziej, tyle że na końcu, trzeba będzie pozbierać listę chętnych :) Na razie hełmy to priorytet :D
Obrazek

Star Wars Mastermind

"SW fans are among the most negative, doom-saying whiners I've ever encountered. Count on SW fans to take one statement and turn it into either a lie or a proclamation of disaster"
-- Randy Stradley
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Falcon »

jak dobrze pójdzie, forma dolna będzie gotowa za 2-3 h
zrobiłem wyliczenia i wyszło mi za kit 130 zł +/- 10 zł w zależności od faktycznych cen materiału - posiłkuję się cennikiem na www
Kit to dolna i górna połówka hełmu + 2 szt nauszników
elementy wstępnie wycięte - w zależności od rozmiaru głowy trzeba będzie dopasować górny/dolny otwór

Pytanie czy uszy są potrzebne już teraz , czy mogą poczekać na pilotkę Fetta - chodzi o to czy robić formę na nie ze screenshotów, czy lepiej pomierzyć oryginał?
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Wedge »

Falcon pisze:Pytanie czy uszy są potrzebne już teraz , czy mogą poczekać na pilotkę Fetta - chodzi o to czy robić formę na nie ze screenshotów, czy lepiej pomierzyć oryginał?
Pomierzyć oryginał :) Czyli jak rozumiem w to 130 +/- zł wchodzi także cena nauszników, si? I w takim razie czy zacząć już od ludzi zbierać kasę na hełmy? Jeśli tak to co, 130 zł może być?
Obrazek

Star Wars Mastermind

"SW fans are among the most negative, doom-saying whiners I've ever encountered. Count on SW fans to take one statement and turn it into either a lie or a proclamation of disaster"
-- Randy Stradley
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Komandosi z Endoru

Post autor: Falcon »

tak, to cena z nausznikami
można zacząć zbierać - jak kupię materiał i zobaczę ile strat to się doliczymy w jedną lub drugą stronę
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Alliance Infantry Detachment”