[RFT] Vissan

Żołnierze Rebelii i Republiki: floty, komandosi z Endoru, Panaka, etc.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

[RFT] Vissan

Post autor: Vissan »

C-kanoniczny szczegół o którym już dawno powiedział mi Shv. W końcu chwyciłem adekwatne obrazki.

Obrazek

Rysunki pochodzą z komiksu Empire: Warrior Princess.

Choć czapka może wydawać się identyczna z czapeczką oficera armii impków, to taka nie jest Kształt jest bardziej zbliżony do klasycznego US patrol cap. Wraz z Shv zdarzało nam się nosić patrolówki w kolorze khaki/olive drab przy zdjętym hełmie i faktycznie wygląda to dobrze i pasuje do reszty uniformu.

Jakkolwiek plany kostiumowe mam już sklarowane a realizację mogę rozpocząć dopiero po powrocie z Portugalii, to o ile zdolności krawieckie mojej wspaniałej mamy okażą się wystarczające, spróbuję z jej pomocą sklecić taką czapeczkę z dwóch patrolówek US army. Przeróbka w sumie jest dość prosta - dodać materiał z tyłu i usztywnione czoło na przedzie, ale jak wiadomo, czapkę szyje się inaczej niż koszulę.

Szacuken jak ktoś zrobi sobie takie nakrycie głowy :)

Obrazek
Bolek
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2009, 18:28

Re: Rebelianckie czapki - patrol cap

Post autor: Bolek »

Taką czapkę nawet łatwiej i taniej załatwić niż hełm. Ale z tego co widzę to hełm jest akceptowany, nie czapka, więc problem pozostaje :P
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebelianckie czapki - patrol cap

Post autor: Vissan »

Nikt nie mówił, że czapka ma być zamiast hełmu :) RFT bez hełmu to nie RFT, czapka by była zakładana gdy hełm idzie weg.

A sprowadzenie zestawu do hełmu, zwłaszcza w dwie, trzy osoby to naprawdę nie jest problem, w tutorialu Shvagra masz wszystkie potrzebne informacje.
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Rebelianckie czapki - patrol cap

Post autor: ShVagYeR »

Czapkę próbujemy przeforsować jako nieformalny element stroju RFT - kanoniczny, ale nie jako zastępstwo hełmu. ;) Aktualnie stanęło na tym, że Legion Costume Judge mówi ok. Czapka docelowo będzie szara pod kolor spodni, a krój będzie zbliżony do czapek hoth trooperów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Vissan »

Shv obczaj to bym miał do pyrkonu wybór któremu dawać do robienia kaburę - temu, czy temu od Rava.

Przy czapce kwestia podstawowa - znaleźć 2 amerykańskie patrolówki w tym kolorze i myślę że można działać.
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: ShVagYeR »

Do Pyrkonu już nie będę w Tomaszowie, więc się nie dowiem. Viciu, jak będziesz miał DH-17, to wtedy będzie można kombinować.

Co do czapki, to imho wystarczy jedna patrolówka i pasujący materiał - i wtedy można kombinować. Ale najpierw kieszeń na plecy i ładownice. Dzisiaj chodząc po sklepach dowiedziałem się, że odpowiednia bawełna kosztuje 20 zeta/metr i trzeba ją sprać, żeby się zgadzała z kamizelką, która jakby nie patrzeć ma ponad 3 lata, ale i tak warto.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Lady Sandman »

ShVagYeR pisze:Dzisiaj chodząc po sklepach dowiedziałem się, że odpowiednia bawełna kosztuje 20 zeta/metr i trzeba ją sprać, żeby się zgadzała z kamizelką, która jakby nie patrzeć ma ponad 3 lata, ale i tak warto.
A nie lepiej nową kamizelkę zrobić?
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: ShVagYeR »

Nowa bluza BDU potrafi kosztować 80-100 zł, czyli tyle, co 4-5 metrów kw. materiału. I nawet wtedy jeśli utnę rękawy i z nich zrobię kieszenie na plecy, to nie styknie już na ładownice, więc tak czy inaczej trzebaby było dokupywać materiał i spierać. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Vissan »

Ziom jakbyś kupował czapke to bierz od razu dwie albo więcej. I vice versa, żeby były jednolite.
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Lady Sandman »

Wątpię żeby metodą spierania udało Ci się uzyskać jednakowy kolor z kamizelką. A może po uszyciu całość ( ładownice + kamizelke) wrzucić do farbowania?
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: ShVagYeR »

To też jest rozwiązanie - zobaczę, co daje pranie i w ostateczności pofarbuję wszystko cuzamen.

Viciu - ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

[REBEL FLEET TROOPER] Vissan

Post autor: Vissan »

Na forum RL pojawiła się taka oto okazja:

http://www.rebellegion.com/forum/viewto ... 476#326476
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: Vissan »

Kaburka o której pisałem na początku czerwca wygląda tak:

Obrazek

Postanowiłem zaryzykować 20 dolców i zamówić, jak się okazuje słusznie. Mam nadzieję, że gość wznowi produkcję i będzie je można regularnie dostać, bo jest bardzo screen accurate.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Rebel Fleet Trooper

Post autor: YangObi »

Vissan wygląda spoko ;) Gratuluje zakupu ;)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: [RFT] Vissan

Post autor: Vissan »

Obrazek

http://i57.tinypic.com/zixagj.jpg

Well, nie sądziłem że tak będzie, ale trochę żałuję, że sprzedałem kostium RFT i chciałbym wrócić do Aldera Squadu. W tym celu powstaje kostium RFT w wersji ANH Celebration Scene.

Dzisiaj dotarła do mnie czapka (na fotce) od Lothara (Jolee Bindo z niemieckiej Yavin Base). Spodnie na szczęście zachowałem, co bardzo mnie cieszy biorąc pod uwagę perypetie Shvagra z szarymi spodniami BDU które okazały się prawie czarne i wymagały wybielania. Udało mi się też ogarnąć w miarę koszerny pasek (taki sam z jakim zarejestrował się Shvagyer) jako pewien ersatz. Po weekendzie kupuję bluzę BDU do przeróbek, potem zostanie kwestia koszuli i wracam do Aldera Squadu :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Alliance Infantry Detachment”