[RFT-cs] ShVagYeR

Żołnierze Rebelii i Republiki: floty, komandosi z Endoru, Panaka, etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

[RFT-cs] ShVagYeR

Post autor: ShVagYeR »

Witojcie!

Jako że klimat na Star Warsy mi zaczął jakiś czas temu wracać, postanowiłem wrócić do aktywności w Rebel Legionie. Zacznijmy od tego, co to w ogóle za kostium. Jest to Rebel Fleet Trooper (celebration scene), czyli wersja z dekoracji medalami na koniec ANH. Scena ta ponoć była ogólną paniką dla działu strojów i rekwizytów, bo nagle trzeba było ubrać masę statystów, więc stąd wzięli się piloci w półbutach, RFT w saperkach z flarami, bo w pośpiechu zajumali pilotom, a także rebelianccy gwardziści w nijak nieprzerobionych mundurach US Marines i Legii Cudzoziemskiej z guzikami na wierzchu - bo pośpiech. :) Wśród tych nietypowych modyfikacji dwóch RFT założyło jasnobeżowe czapki (takie same jak u gwardzistów oraz słynnego aktora Dereka Lyonsa, "ulubieńca" świętej pamięci Ryszarda LeParmentiera, który zasłynął w Gwiezdnych Wojnach tym, że podawał medale z prawej strony). :D Tych dwóch RFT udało się wychwycić dopiero po wydaniu SW na blurayu, gdzie dobra rozdzielczość pozwoliła na ich zauważenie. Widać ich mniej więcej tak długo, jak Willrowa Hooda - Ice Cream Guya w ESB. :D Zaraz potem znalazły się zdjęcia z planu pokazujące tych panów z innego kąta, coby nie było wątpliwości, że to faktycznie RFT w czapkach.

Warto tutaj dodać, że już wcześniej toczył się na forum Rebel Legionu temat o RFT w czapkach, który zaczęliśmy z Viciem po znalezieniu takiej wersji w komiksach starwarsowych. Dyskusja do niczego nie doszła, bo nie udało się znaleźć potrzebnych wówczas 3 oddzielnych źródeł, a i był problem z kolorem. Ożywienie tematu przyniosło właśnie wydanie SW na blurayu. :) Kilka stron tematu później udało się ustalić z grubsza wspólną wersję i zaproponować standardy nowego oddzielnego od tradycyjnego RFT kostiumu. Tym sposobem "czapkowy" RFT trafił oficjalnie do Rebel Legionu. Dodam, że w dużej części była to bratnia inicjatywa polsko-czeska, ponieważ głównymi lobbystami byli Blair, Viciu i ja. :) Jeśli ktoś jest zainteresowany wgłębieniem się (i większą ilością obrazków), to temat znajduje się tutaj i ma dumne 11 stron.

Niedługo po oficjalnym zatwierdzeniu nowych standardów przez Legion Membership Officera pojawiły się dwa żywe przykłady tego kostiumu u weteranów RAIDu i Rebel Legionu ogólnie: Schph Gochi z Nar Shaddaa Base oraz Joleego Bindo z German Base Yavin. Sam zacząłem się nosić z zamiarem zrobienia tego samego, wtedy jeszcze jako modyfikacji mojego ówczesnego RFT. Pomysł czekał, czekał, aż wreszcie poszedł w nicość wraz ze sprzedażą tegoż w październiku 2012.

Odrodził się za to około połowy 2013, kiedy to złapałem kontakt z Joleem Bindo i spytałem, czy mógłbym zamówić taką czapkę. Poprosił tylko o obwód głowy i adres wysyłki i nawet nie skomentował moich pytań o formę i wysokość zapłaty. Jakiś czas później dotarła do mnie przesyłka i tym sposobem czapka była bardzo miłym upominkiem od członka sąsiedniej bazy, za co jestem bardzo wdzięczny. :) Lothar wenn du liest das - Vielen danken. Potem już poszło jakoś z górki, bo Viciu miał na sprzedaż koszulę i pas od swojego dawnego RFT, więc na ostatnim MFK dokonaliśmy transakcji i dalej właściwie było z górki. Przejdę do opisu poszczególnych elementów.

1. Czapka

Obrazek

Opis zdobycia powyżej, więc nie będę się powtarzał. Jest to wzorzec unikatowy - albo uszyty specjalnie na potrzeby ANH, albo bardzo trudno dostępny w dzisiejszych czasach (tęgie głowy nad tym dywagowały w linkowanym wyżej temacie).

2. Kamizelka

Obrazek Obrazek

Czarna kamizelka w kanonie teoretycznie absorbująca część energii pochodzącej z broni energetycznej wroga. :D Wykonana z czarnej bluzy mundurowej BDU: usunąłem rękawy, kołnierz i guziki; z dostępnego w ten sposób materiału wykonałem na plecach dużą kieszeń na górze oraz cztery mniejsze na dole. Jako że nie ogarnąłem obsługi maszyny do szycia, było to robione tradycyjnie igłą i nitką, ale efekt jest dobry, a kieszenie równe. Do pełnej kanoniczności brakuje tylko przeszycia przednich górnych kieszeni (jedna ma być szeroka i niska, druga wąska i wysoka). Niemniej jednak jest to postęp w kierunku do poprzedniej mojej kamizelki, w przypadku której ucięte rękawy momentalnie zgubiłem i z tego powodu nic nie waloryzowałem. :P

3. Koszula

Obrazek

Tak jak pisałem wyżej, zakupiona od Vicia. Przednia klapa ma lekko inny odcień niebieskiego niż reszta koszuli, ale po założeniu kamizelki jest to niemal niezauważalne - jeśli wątpicie, przypomnijcie sobie troopującego Vicia i czy kiedykolwiek u niego to zauważyliście. :) Ze swojej strony rozprułem mankiety z guzikami i z uzyskanego w ten sposób materiału uszyłem zwykłe proste zakończenia rękawów, żeby było bardziej kanonicznie.

4. Spodnie

Obrazek

Szare spodnie BDU bez żadnych modyfikacji... prawie. Ze spodniami była akcja, która prawie mnie zniechęciła do robienia tego stroju. Po iluś miesiącach lurkowania na Allegro znalazłem wreszcie spodnie o odpowiednim kroju, rozmiarze, kolorze i atrakcyjnej cenie (raptem 35 zł + przesyłka). Kiedy już do mnie przyszły, okazało się, że zdjęcie do aukcji było chyba robione w kabinie solarium albo na środku Sahary w południe, bo ten kolor zdecydowanie szary nie był - był grafitowy, prawie czarny. Tu nastąpiła pierwsza załamka, ale z pomocą przyszły internety zalecające wypranie w automacie z dolaniem niewielkiej ilości rozcieńczonego ACE. Tak zatem zrobiłem. Spodnie rozjaśniły się bardzo równomiernie, bardzo estetycznie... i wyszły k***a jasnopiaskowe. Miałem załamać ręce i odłożyć projekt na przysłowiowe później, ale Klajdek stwierdziła, że to przecież można ufarbować. Pokierowała mnie do sklepu z barwnikami, potem jej to wszystko dostarczyłem wraz z fotkami poglądowymi docelowego odcienia - i dostałem spodnie o kolorze niemalże idealnie takim samym jak moje poprzednie. Duże podziękowania dla naszej łódzkiej Darth Talon. :) Chronologicznie był to ostatni element, którego potrzebowałem do złożenia aplikacji w RL.

5. Pasek

Obrazek

Prosty pasek skórzany z prostokątną metalową klamrą (standardy przewidują prostokątną, owalną, albo ośmiokątną). Zakupiony wraz z koszulą od Vicia. Za jakiś czas pasek dostanie koleżankę kaburę i kolegę blastera. :)

6. Buty

Obrazek

To te same radziecki oficerki ze świńskiej skóry, które miałem przy poprzednim RFT, a nie były częścią transakcji, gdy sprzedawałem kostium Sizarowi, ponieważ miał własne. Jedyna modyfikacja jest taka, że od czasu robienia pierwszego stroju (2006) łydka mi się zwęziła (ogólnie cały się zwęziłem :P), więc buty poszły do pana szewca, który adekwatnie przerobił cholewkę. Obecnie leżą na nodze bardzo dobrze i nie dają efektu gumofilców.


I w gruncie rzeczy to tyle. RFT mówi na poniższym zdjęciu czeeeeść. :)

Obrazek

Tak prezentuje się na mnie:

Obrazek

A to robota na najbliższy czas (produkt Falcona):

Obrazek

Kostium został zaaprobowany przez LCJów w przeciągu niecałej doby, więc generalnie chyba jest nieźle. :) Tym samym mam przyjemność zostać ponownie aktywnym członkiem Rebel Legionu po blisko półtorarocznej przerwie.

Obrazek


Dzięki za lekturę i do zobaczenia na konwentach. :)

Mała notka na koniec: jest moment w ANH, gdzie dwóch RFT biegnie bez żadnego nakrycia głowy, więc taka wersja też powinna być uznawana za stuprocentowo kanoniczną. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: [RFT-cs] ShVagYeR

Post autor: sternik »

....Za jakiś czas pasek dostanie koleżankę kaburę....
Poszukaj tej mojej która leży u ciebie już ..........hmmm bardzo długo :) i możemy pohandlować :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: [RFT-cs] ShVagYeR

Post autor: ShVagYeR »

sternik pisze:Poszukaj tej mojej która leży u ciebie
Przy okazji świąt zrobiłem remanent wszystkich moich rzeczy i tej kabury po prostu nie mam. Mam worek foliowy po niej (i innych kaburach, które wtedy były zamawiane), w którym trzymam gips i szpachlę, ale samej kabury niet. Albo komuś dałem z zamiarem przekazania Tobie, albo przepadła w inny sposób.
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: [RFT-cs] ShVagYeR

Post autor: sternik »

Miał ją odebrać FLC ale mówi że nie odebrał :( No trudno poszła się j.. :)
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: [RFT-cs] ShVagYeR

Post autor: Falcon »

Potwierdzam nie dostałam jej ;/
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Alliance Infantry Detachment”