Kostium Jedi

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Kostium Jedi

Post autor: Taraissu »

Witam serdecznie, na poprzednim forum było, ale dopiero teraz może mi się przydać ^^, a chodzi konkretnie o informacje, co kostium Jedi zawierać powinien, a co może opcjonalnie, aby można było w nim wstępować w szeregi RL? ;) Mam w sumie na myśli taki klasyczny, ale wytycznymi dla konkretnych Jedi też nie pogardzę(tu z naciskiem na żeńskie odpowiedniki).
Z góry dzięki za pomoc :)
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
sir Paulus
Eagle Base Inactive
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2009, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: sir Paulus »

Jedi z okresu Starej Republiki:

1. Zewnętrzna tunika w odcieniach ziemi.
2. Pionowe pasy (jak inaczej to nazwać?) tuniki w odcieniach ziemi
3. Pas obi w odcieniach ziemi.
4. Podwójny skórzany pas - cienki na szerokim, z klamrą (sprzączką).
5. Miecz świetlny (rękojeść na pas lub FX do ręki, tak sądzę...)
6. Buty wyższe niż do kostki (polecam do kolan - wyglądają o niebo lepiej)
7. Spodnie lub spódnica.

Dodatkowo dowolne trzy z poniższych:

1. Płaszcz z kapturem w odcieniu ziemi.
2. Kieszonki na pasie.
3. Pełna lub częściowa (widoczne miejsca) tunika wewnętrzna. T-shirty nie są akceptowane.
4. Kapsułki na pasie.
5. Uchwyt na miecz świetlny (patrz link poniżej)

http://www.padawansguide.com - jedna z lepszych stron z materiałami zdjęciowymi dla strojów Jedi. Zajrzyj też do zdjęć naszych członków.

Jeśli masz na myśli konkretną postać z filmu (lub gry/książki), to nie wahaj się wskazać :) (Aayla Secura, Barris Offee, Jocasta Nu, Depa Billaba, Atris, Visas Marr, Ahsoka Tano, Bastila Shan, Juhani). Nie znalazłem tylko Luminary Unduli.

Znalazłem też coś takiego: http://imageevent.com/benaequee/costume ... =1&z=3&l=0

Niemniej jednak polecam stroje z filmów. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: Taraissu »

Czas na moją ulubioną część: pytania :D

- W odcieniach ziemi: czyli gleby? :mrgreen: A co z zielonymi tunikami koreliańskich jedi?
- Czy zarówno tunika, "pasy" i pas muszą być w tym samym odcieniu ( z tego samego materiału) czy zależy to od mojego gustu ?
- no FX do ręki, ciężko nosić go przy pasie, zwłaszcza przy niższym wzroście, pomijając już cenę, a cholerstwo łamliwe jest :twisted:
- IMO Jedi, którzy nie mają ślicznych oficerek do kolan to tanie podróbki :mrgreen:
:lol:
- ....lub spódnica: ? jak to miałoby wyglądać? Jak u Shaak Ti/Luminary ?

- Już mi Yangobi sugerował, że mogę zostać Ahsoką Tano, bo wzrostem do niego pasuję, ale chyba podziękuję :lol:
- Hmm..w takim razie, którzy Jedi są dozwoleni, a którzy nie? Bo np. moim ideałem była swego czasu Jedi Master Fay (i wiem, że jedna pani co najmniej, ma jej kostium, ale jak dla mnie to nie jest jej kostium, choćby dlatego, że Fay nie nosiła pasa ) :D ?
- Co z takimi postaciami jak: Celeste Morne, Marasiah Fel i Zayne Carrick?
- A oto i Luminara w szeregach RL ;)

:)
To ja dziękuję za odpowiedź ogólnie za pierwszą i z góry za drugą oraz następne :D
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
sir Paulus
Eagle Base Inactive
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2009, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: sir Paulus »

Taraissu pisze: - W odcieniach ziemi: czyli gleby?
wszelkie estetyczne brązy (patrz filmy I-III)
Taraissu pisze: - Czy zarówno tunika, "pasy" i pas muszą być w tym samym odcieniu ( z tego samego materiału) czy zależy to od mojego gustu ?
Niektórzy robią sobie dwukolorowe, mi osobiście wybitnie się one nie podobają i nie są kanoniczne.
Taraissu pisze: - no FX do ręki, ciężko nosić go przy pasie, zwłaszcza przy niższym wzroście, pomijając już cenę, a cholerstwo łamliwe jest
Można wymienić ostrze na trwalsze, ale traci się efekt sekwencyjnego zapalania. Napisałem, ze przy pasie mozna nosić rękojeść (miecz bez ostrza :P), a nie FX. Dla niższych jest yoda :)
Taraissu pisze: - ....lub spódnica: ? jak to miałoby wyglądać? Jak u Shaak Ti/Luminary ?
Wygląda dobrze, zajrzyj do naszych zdjęć, Duran ma strój ze spódniczką :)
Taraissu pisze: - Hmm..w takim razie, którzy Jedi są dozwoleni, a którzy nie? Bo np. moim ideałem była swego czasu Jedi Master Fay (i wiem, że jedna pani co najmniej, ma jej kostium, ale jak dla mnie to nie jest jej kostium, choćby dlatego, że Fay nie nosiła pasa ) :D ?
Nawet nie wiem co to za jedna. Jestem wyznawcą zasady "tylko z filmów" ;] Teoretycznie wszyscy są dozwoleni... niestety :)
Taraissu pisze: - Co z takimi postaciami jak: Celeste Morne, Marasiah Fel i Zayne Carrick?
Patrz punkt wyżej.
Taraissu pisze: - A oto i Luminara w szeregach RL ;)
Wiem, mi chodziło o to, że nie znalazłem standardów.
Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: ShVagYeR »

Kilka wyjaśnień.

Earth colors czy też earth tones, to nie tylko brązy: http://www.radonseal.com/color-sealer/i ... colors.jpg
Taraissu pisze:Co z takimi postaciami jak: Celeste Morne, Marasiah Fel i Zayne Carrick?
Na dzień dzisiejszy nie istnieją standardy ich strojów, ale zapewne zostałyby przyjęte jako nieformalne. Co oznacza, że nie można z nimi zdobyć członkostwa w RL. :) Natomiast są to bardzo fajne stroje do zrobienia sobie później, tak samo zresztą jak Fay, chociaż u tej byłby proble ze spiczastymi uszami. ;) Sam przymierzam się do pewnej postaci z EU. Takie stroje to rzadkość w RL, więc od razu +50 pkt lansu. :D No chyba że bardzo kiepsko dobierze się strój do siebie i efekt jest taki, jak u tego Starkillera z bastionowego newsa. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lord Crimson
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:22

Re: Kostium Jedi

Post autor: Lord Crimson »

Czy kostium jedi może mieć czarny(cały kostium czarny) kolor?
Awatar użytkownika
Lord Crimson
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:22

Re: Kostium Jedi

Post autor: Lord Crimson »

Taiyou pisze:Tak, na przykład taki Anakin Skywalker ep3.
ale on chyba nie jest w całości czarny..
Awatar użytkownika
Lord Crimson
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:22

Re: Kostium Jedi

Post autor: Lord Crimson »

a ile mniej więcej by kosztowało uszycie takiego kostiumu ewentualnie zakupienie?
Awatar użytkownika
Mirax
Eagle Base
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: Mirax »

Zakupienie to głównie na e-bayu, a żeby taki kostium dostać w całości, to ktoś z naszych musiałby sprzedawać swój stary strój. Bo reszta to takie stroje na Halloween.
Najlepiej uszyć samemu albo znaleźć dobrego krawca, który Ci to zrobi.

A co do kolorów, to kilka postów wyżej było http://www.radonseal.com/color-sealer/i ... colors.jpg
Obrazek
Duran
Eagle Base Inactive
Posty: 268
Rejestracja: 20 wrz 2006, 9:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: Duran »

Polecam również: www.padawansguide.com

Bardzo dobra stronka! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lord Crimson
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:22

Re: Kostium Jedi

Post autor: Lord Crimson »

Dzieki za wasze odpowiedzi :)
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Kostium Jedi

Post autor: Fixer »

Zacząłem prace nad szatą Jedi. Póki zrobiłem tyle, ile widać na zdjęciu poniżej.

Obrazek

Co o niej myślicie? Wiem, że potrzebuję jeszcze pasa i butów, ale póki co jeszcze ich nie mam. Zdaję się na wasze doświadczenie, więc zapytam się, co byście w niej zmienili (jest jeszcze na etapie, na którym takowych przeróbek mogę dokonać). W najbliższym czasie mam jeszcze zamiar dorobić płaszcz i kupić do tego lateksową maskę.
Awatar użytkownika
Mirax
Eagle Base
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: Mirax »

Powiedziałabym, że tabbardy za duże i za długie, ale nie jestem specjalistą od strojów Jedi, więc mogę się mylić.
Obrazek
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Re: Kostium Jedi

Post autor: Fixer »

Rozumiem, że tabbardy, to pionowe pasy materiału przerzucone przez ramiona? Mam zamiar je trochę jeszcze skrócić.
Awatar użytkownika
Mirax
Eagle Base
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: Mirax »

Fixer pisze:Rozumiem, że tabbardy, to pionowe pasy materiału przerzucone przez ramiona? Mam zamiar je trochę jeszcze skrócić.
I zwęzić też by się przydało.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”