Kostium Jedi

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
skywalker
Polish Garrison
Posty: 2880
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:48
Lokalizacja: Polska /Londyn

Re: Kostium Jedi

Post autor: skywalker »

Hello wszystkim a ja tutaj zapodam taka fajna stronkę którą kolega zapodał na 501st forum

http://www.museumreplicas.com/g-12-comp ... mbles.aspx

Tutaj można zobaczyć metalowe detale i jakość szycia
http://imageevent.com/kay_dee/rebellegi ... =1&l=0&z=9

http://imageevent.com/kay_dee/rebellegi ... .penguin_s

Produkcja rusza od końca 2009 roku
Są to po prostu perfekcyjnie wykonane stroje Jedi i Padme ,Luka skywalkera z ANH i Imperial Officer
Firma ta posiada licencje Lucasa na sprzedaż tych kostiumów więc stąd pewnie takie ceny :roll:
Co nie zmienia faktu ,że kostiumy są naprawdę niewiarygodnie odtworzone ,ba można powiedzieć wyjęte prosto z ekranu.Sam jestem zainteresowany kupnem Oficera ;)
Przykładowe zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Atheas Draco
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 0:07

Re: Kostium Jedi

Post autor: Atheas Draco »

Witam, myślę że mój pierwszy post będzie dobrą okazja żeby się przywitać i zadać kilka pytań które spędzają mi sen z powiek:D

mam do was drodzy entuzjaści SW garść pytań a wszystkie dotyczą jednej rzeczy-tabardu w stroju jedi, oto one:

pytanie 1-Mam pytanie odnośnie kostiumu Jedi(chodzi mi tu o tzw generic jedi, nie o którąś konkretną postać jak Anakin, Obi Wan czy Plo Koon)Żeby być konkretnym chodzi mi o tabardy-czy wersja ze skóry/tworzywa skórę imitującego jest poprawna politycznie tylko w wypadku gdy robimy sobie kostium Anakina z Ep II-III, czy może wręcz przeciwnie ,każdy jedi może zastosować takie rozwiązanie w swoim kostiumie?

pytanie 2-Co sadzicie o pomyśle, aby tabardy miały wszyty wewnątrz pas z jakiegoś ciut sztywniejszego od zwykłego płótna materiału np neoprenu który byłby obszyty warstwa dermy, skaji , skóry czy innego tałatajstwa imitującego skórę. Myślę że takie rozwiązanie mogło by sprawić, że tabardy będą się lepiej układać na ciele, tak mi się przynajmniej wydaje...

pytanie 3-Co sądzicie o pomyśle żeby do tabardu dodać lamowanie w jakimś jaśniejszym odcieniu brązowego, wybijającym się kolorystycznie na tle reszty kostiumu, tzn obszyć brzegi tabardu jaśniejszym(ale nie przesadnie)materiałem.Wydaje mi się ze to dodałoby strojowi nutkę kontrastu, i byłoby przysłowiową wisienką na torcie, tyle że nie mam pojęcia czy takie upiększenie byłoby zgodne z kanonem...

gwoli jasności mam zamiar zrobić sobie wdzianko jedi w całości utrzymane w stonowanych ze sobą i niezbyt krzykliwych odcieniach brązu, zrobię jedynie wyjątek dla wewnętrznej tuniki która będzie w jakimś jaśniejszym odcieniu np naturalnym kolorze lnu, beżowym lub bieli.

Z góry dziękuje za wszystkie porady, odpowiedzi, sugestie dotyczące kostiumu. Oczekuje na konstruktywna krytykę albo wyrazy uznania i aprobaty :D

Niech moc będzie z wami !!!
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Kostium Jedi

Post autor: Vissan »

Wszystko w temacie "kanoniczności" (czyli uznawania przez Rebel Legion) kostiumów generycznych Jedi:

http://www.rebellegion.com/about_standards.php?id=8883 Jedi nowej Republiki

http://www.rebellegion.com/about_standards.php?id=8882 Jedi starej Republiki

Tamże też opisy konkretnych postaci, kostiumy szeregowych Jedi są zwykle w dole listy.

Co do technikaliów - nie siedzę w temacie Jedi więc się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
Mirax
Eagle Base
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: Mirax »

Atheas Draco pisze:Żeby być konkretnym chodzi mi o tabardy-czy wersja ze skóry/tworzywa skórę imitującego jest poprawna politycznie tylko w wypadku gdy robimy sobie kostium Anakina z Ep II-III, czy może wręcz przeciwnie ,każdy jedi może zastosować takie rozwiązanie w swoim kostiumie?
Wydaje mi się, że każdy, Duran miał takie tabbardy i go przyjęli ;)
Co sadzicie o pomyśle, aby tabardy miały wszyty wewnątrz pas z jakiegoś ciut sztywniejszego od zwykłego płótna materiału np neoprenu który byłby obszyty warstwa dermy, skaji , skóry czy innego tałatajstwa imitującego skórę. Myślę że takie rozwiązanie mogło by sprawić, że tabardy będą się lepiej układać na ciele, tak mi się przynajmniej wydaje...
Jeśli się od tego rzeczywiście lepiej ułożą, to ja jestem za :)
Co sądzicie o pomyśle żeby do tabardu dodać lamowanie w jakimś jaśniejszym odcieniu brązowego, wybijającym się kolorystycznie na tle reszty kostiumu, tzn obszyć brzegi tabardu jaśniejszym(ale nie przesadnie)materiałem.
Ja jestem na nie, strój Jedi ma emanować prostotą, a nie mieć jakieś lamówki w innym kolorze :P
gwoli jasności mam zamiar zrobić sobie wdzianko jedi w całości utrzymane w stonowanych ze sobą i niezbyt krzykliwych odcieniach brązu, zrobię jedynie wyjątek dla wewnętrznej tuniki która będzie w jakimś jaśniejszym odcieniu np naturalnym kolorze lnu, beżowym lub bieli.
I będziesz wyglądał jak kawowa czekoladka xD Wg mnie tabbardy powinny być w tym samym kolorze, co tunika, albo bardzo zbliżonym, kontrasty w ogóle mi się nie podobają (ale są akceptowalne w RL, więć ja Cię nie powstrzymam ;)).
Obrazek
Atheas Draco
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 0:07

Re: Kostium Jedi

Post autor: Atheas Draco »

wow

Dzięki za wszystkie porady na temat jedi-uniformu, napewno je wezme pod uwage

Jednak musze sie przyznać bez bicia, przejrzałem sobie tutorial na waszej stronce, ten o robieniu stroju Rebel Fleet Troopera.nie bede ukrywac że mnie zainspirował co nieco. Taki Rebel trooper ma swój klimat-zwykły żołnierz walczacy o słuszną sprawe itd itd... :)

Póki co jestem na etapie łowcy-zbieracza czyli poszukiwania i zbierania materiałów na strój.Więc chyba jednak skusze się na Troopera- strój, prosty w wykonaniu i dośc efektowny, Ok, nie będe tu bałaganu robic w temacie o jedi i wszelkie pytania odnośnie wdzianka troopera będe postować w odpowiendnim temacie(możecie sie juz przygotować na to że bedzię ich sporo :D )
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Kostium Jedi

Post autor: Vissan »

Kurde faja szkoda że nie zdecydowałeś się wcześniej bo bym wziął 3 hełmy a nie dwa. No niemniej, w tutorialu masz namiary na gostka z USA co robi odpowiednie kaski do RFT, tylko najlepiej zacznij już szukać kogoś do zamówienia wspólnego bo przesyłka kosztuje drugie tyle co helmet. Gacie polecam z rangershopu, choć jak przekonaliśmy się ze Shvagrem możesz dostać z tej samej firmy spodnie w różnych odcieniach, tak samo koszule z rangershopa, jakkolwiek drobna różnica odcieni nie powinna przeszkadzać (u mnie się chyba nie rzuca w oczy). W sprawie kamizelki i butów pogadamy w odpowiednim temacie jak będziesz miał pytania.
axel1919
Polish Garrison Retired
Posty: 281
Rejestracja: 19 mar 2010, 19:22

Re: Kostium Jedi

Post autor: axel1919 »

Witam wszystkich, mam pytanie i prosbe jednoczesnie, czy ktos mogłby mi doradzic gdzie i za ile mogłbym kupic dobry strój Qui-Gon Jinna?? Nie moge nigdzie znaleźć tez miecza FX z odpowiednia raczką tej postaci:D prosze was o pomoc jeśli ktoś coś wie niech napisze:D jezeli uda mi sie wszystko dostac to byc moze rebel legion wzbogaci sie o wielkiego mistrza JEDI:D
Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: YangObi »

Co do kostiumu Qui-Gona


To tak, aby dołaczyć to trzeba posiadać:

- tunike wewnetrzna
- tunike zewnętrzna
- ciemnobrązowe spodnie
- Buty (gui-gona) (można je spokojnie zrobić samemu)
- Pas skórzany (jest do zamówienia bez problemu na ebyu i zmienić klamre)
- jedi clips (http://cgi.ebay.com/STAR-WARS-LIGHTSABE ... 500wt_1154)
- rękojeśc miecza lub miecz z ostrzem
- Długie włosy i broda

A tu link który może pomóc zarówno w szyciu, jak i w innych elementach http://www.padawansguide.com/quigon.shtml
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Kostium Jedi

Post autor: Falcon »

axel1919 pisze:Witam wszystkich, mam pytanie i prosbe jednoczesnie, czy ktos mogłby mi doradzic gdzie i za ile mogłbym kupic dobry strój Qui-Gon Jinna?? Nie moge nigdzie znaleźć tez miecza FX z odpowiednia raczką tej postaci:D prosze was o pomoc jeśli ktoś coś wie niech napisze:D jezeli uda mi sie wszystko dostac to byc moze rebel legion wzbogaci sie o wielkiego mistrza JEDI:D
Na PG pisałeś że to nie dla Ciebie strój - chyba sensownie, aby zainteresowany zarejestrował się sam tutaj - łatwiej będzie się komunikować.

Sam też myślałem o kostiumie Qui gona - brodę, długie włosy i duży nos już mam :D
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jedi

Post autor: Sizar »

Falcon pisze:
Sam też myślałem o kostiumie Qui gona - brodę, długie włosy i duży nos już mam :D
Kurde , a ja sie wciąz zastanawialem gdzie cie widziałem :P
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
axel1919
Polish Garrison Retired
Posty: 281
Rejestracja: 19 mar 2010, 19:22

Re: Kostium Jedi

Post autor: axel1919 »

Ten kostium ma byc dla mojego ojca:D tylko on jest zielony jezeli chodzi o SW ale bardzo go interesuje uczestnictwo w akcjach z nami:D obiecał ze nadrobi zaległosci co do podstawowej wiedzy o SW ale prosił mnie żebym to ja kontaktował sie ze wszystkimi sprawami zwiazanymi ze zrobieniem stroju i dołączenia do eagle base:D
Obrazek
Erudar
Posty: 5
Rejestracja: 01 cze 2012, 14:48

Re: Kostium Jedi

Post autor: Erudar »

Jaki materiał polecacie do zewnętrznej tuniki dla Generic Jedi? Kiedyś na jakichś stronach czytałem o jakimś materiale, który chyba był wykorzystany do strojów z filmu, ale nie mogę tego teraz znaleźć, ani przypomnieć sobie nazwy, ale nazwa tego materiału brzmiała dosyć egzotycznie. :)
I po drugie: tabardy. Czy tabardy akceptowalne w legionie to taki materiał w kształcie litery Y, czy dwa osobne paski?
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kostium Jedi

Post autor: Nero »

ja mam dwa osobne paski
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”