Kyle Katarn

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Kyle Katarn

Post autor: Falcon »

Jutro będę się widział z naszym CO PG (z Lublina) i podpytam czy zna kogoś sensownego
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Falcon pisze:Jutro będę się widział z naszym CO PG (z Lublina) i podpytam czy zna kogoś sensownego
Dzięki. Chwilowo projekt odłożyłem. Chcę do niego wrócić troszkę później. Gdyby się udało to taka osoba która zna się na szyciu tu na miejscu w Lublinie byłaby dla mnie dużym ułatwieniem...

Wrzucam link o tym jak zrobić blaster Kyle'a,
http://zprops.blogspot.com/2012/08/kyle ... ol-v2.html

Chyba drgnęło w sprawie koszuli. Po dłuższych rozmowach z człowiekiem z "Płaszcz i suknia" mają mi podesłać dzisiaj fotki materiału do koszuli. Jak tylko dostanę na emaila to podrzucę tutaj aby zasięgnąć w tej sprawie Waszej opinii.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Nie mam chyba szczęścia niestety. Już myśłałem że będzie ok. Wysyłałem im zdjęcia postaci Kyle'a odtwarzanej przez Kodę Vonnora (troszkę tych zdjęć udało mi się zgromadzić, więc nie było problemu)- im tzn "Płaszcz i suknia", obiecali mi próbkę materiału, napisałem jaka bedzie potrzebna na koszulę i czekałem tak od stycznia tego roku. W końcu ich przycisnąłem wczoraj bo ile można czekać na próbke materiału który już podobno mają a oni mi takie fotki przysyłają. Ręce mi opadły, a prosiłem tylko o próbkę materiału. Tłumaczyłem, że chcę komuś w Rebel Legionie pokazać aby można było zatwierdzić czy jest materiał ok na koszulę. Chyba na nic się to wszystko zdało. A to taka fajna postać jest. Tym bardziej że namierzyłem już kogoś kto może mi zrobić pas z kaburą oraz blaster plus droid caller. Nie pozostaje mi nic innego jak się nie zrażać i szukać dalej :D
Dowiedziałem się że maja byc na Pyrkonie. Problem w tym że mnie nie będzie. A może ktoś z Was zerknie na Pyrkonie na próbki materiałów które obiecali że zabiorą ze sobą i oceni je czy są przydatne ? Proszę,
521513_475022602560232_1926485844_n.jpg
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Kyle Katarn

Post autor: faultfett »

Looks nice, ale czy to rzeczywiście jest wymagana tzw "calcutta"? Rany, coś mi się plącze po bani, że ktoś od nas - albo z PG - doszedł ostatnio, jak to się nazywa po naszemu... (nie Kalkuta :/). Na Pyrkonie będzie Hammi, Jok, YangObi - ale u kogo mają zczaić ten materiał?
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Wracam do tematu stroju z zapytaniem. W CRL-u stoi ze miecz powinien miec zolte lub zielone ostrze (może być dowolny nie Katarna). Miecz Katarna jest opcjonalny. Jak go bede mial ale sama rekojesc a nie jakikolwiek inny dowolny z zielonym lub zoltym ostrzem to będzie ok ?
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Kyle Katarn

Post autor: Vissan »

Zawsze przy strojach było tak, że wystarczała rekojeść więc myślę że dobrze to interpretujesz
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Vissan pisze:Zawsze przy strojach było tak, że wystarczała rekojeść więc myślę że dobrze to interpretujesz
To dobrze. Tak mi się wydawało ale nie byłem pewien :D
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ATAT
Eagle Base
Posty: 205
Rejestracja: 28 paź 2013, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: ATAT »

Tkanina której szukasz (nadal? ) na koszulę, to chyba potocznie zwana borka bawełniana, czyli krepon bawełniany. Mieli tego w hurtowniach sporo jakieś 4 lata temu, ale przez ostatnie 2 sezony letnie nie spotkałam, modne były lejące się, kwieciste wiskozy i mało kto ściągał tego typu bawełny (akurat sporo ich używam, dlatego cierpiałam). Może w tym sezonie coś się ruszy, trzeba poczekać aż wiosnę zwiozą.

Też uważam, że 300zł to bardzo wygórowana cena, jeśli przyjąć przeciętną i zawyżoną cenę tkaniny bawełnianej 20zł i (nie wiem jaki duży jesteś) policzyć na koszulę nawet 2,5 metra, to koszt samej tkaniny wyniesie ok. 50zł (no chyba że by trzeba np. z taobao ściągać). Taką koszulę wprawiony w męskiej odzieży krawiec uszyje w 3 godziny, jeśli nie w 2. Jaką masz figurę? Jesteś dość 'standardowo-tabelkowy'?
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Jestem chudy ponieważ mam w pasie ok 82 cm przy wzroscie 182 cm i wadze 66 kg. jezeli chodzi o sam kostium plus stuff do niego to wszystko oprocz koszuli na razie mam dograne. Reszta to poprawki ew. w trakcie realziacji poszczególnych elementów składajacych sie na cały kostium - tak mysle. Pas z kabura plus karwasze - realizacja w trakcie mozna rzec. Miecz świetlny Kyle'a w marcu, mam nadzieję. Podkoszulkę i spodnie czarne BDU - mam. Sztylpy i sztyblety, będę miał niedługo. Blaster też niedługo będzie się robił. Teraz jestem dobrej myśli. :D
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Obrazek

Znalazłem coś innego ale czy będzie pasować taki materiał ? Jak myślicie ?
http://www.tkaniny.net/68-poso-b14-058_ ... sey-5.html
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Kyle Katarn

Post autor: faultfett »

Hm, teoretycznie w standardach nie ma uściślenia, że tkanina na bluzę powinna być marszczona/kreszowana, ale to z linku ma bardziej prążki niż fakturę jak oryginał. Tj. nadać pewnie się i nada, ale ja bym poszukała czegoś w :arrow: tym guście (tylko akurat ten materiał chyba ciut za mało marszczony i cienkawy :/).
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

faultfett pisze:Hm, teoretycznie w standardach nie ma uściślenia, że tkanina na bluzę powinna być marszczona/kreszowana, ale to z linku ma bardziej prążki niż fakturę jak oryginał. Tj. nadać pewnie się i nada, ale ja bym poszukała czegoś w :arrow: tym guście (tylko akurat ten materiał chyba ciut za mało marszczony i cienkawy :/).
Rozumiem. Dziękuje Aniu. Czyli krepon bawełniany. Ok.
Znalazłem na Allegro coś takiego;
http://allegro.pl/tkanina-krepon-polies ... 98072.html
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Dobra - buty Katarna. Oficerki mam ale podoba mi się też zestaw sztylpy plus sztyblety, np. taki,
Obrazek
lub taki,
Obrazek
Co o tym myślicie ?
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Jok »

Moja opinie znasz. uważam , że to połaczenie po drobnych modyfikacjach będzie najbliższe oryginałowi. wybrałbym czapsy z klamrami
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: sternik »

Joku, czapsy to są ochraniacze na całe nogi Obrazek a Josephowi chodzi o sztylpy :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”