Kyle Katarn

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: YangObi »

Nareszcie udało mi się dostać na spokojnie do forum i netu. Co do miecza to sprawę już ładnie wyjaśniła FF. Może być to dowolny miecz (nie zabawka) z ostrzem zielonym lub żółtym. Idealnie by było gdyby był to miecz z rękojeścią Kyle'a. Nie jest to jednak wymagane. Widzę, że wzorujesz się na jednym z najlepszych posiadaczy tego kostiumu. Bardzo dobrze. Co do butów, to myślę, że te buty mogą być, jednak poszukał bym jeszcze bardziej podobnych do Kyle'a i oczywiście dołożył charakterystyczne paski. Jeżeli chodzi o karwasze to nie są za dobre. Zauważ, że te zaprezentowane przez ciebie mają zaokrąglenia, przy kostiumie który chcesz robić są one ścięte prosto. Zobacz w ofercie czy mają taki rodzaj, jeżeli nie to zawsze można spróbować przerobić. Co do wymogów na naszym forum, są one aktualne, do końca tygodnia powinienem mieć czas i w razie czego je zmodyfikować. Blaster natomiast polecam zrobić, jest to jak już wspomniał Falcon jeden z ważniejszych atrybutów tego bohatera. Życzę powodzenia w tworzeniu kostiumu i czekam na zdjęcia, pytania i progres :)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Kyle Katarn

Post autor: faultfett »

Joseph pisze:Na razie znalazłem takie koszule,
Obrazek
a może ta będzie lepsza ?
http://www.denley.pl/product-pol-4323-A ... BIALY.html
obie chyba trochę za jasne :?
Ta druga Boże broń! :shock:
Tak Mocą a prawdą, polecałabym uszycie od zera, a to głównie ze względu na materiał, z którego powinna być owa koszula wykonana, a który to nazywa się calcutta cloth (nie wiem, jaką to ma nazwę po polsku - może by pokazać komuś z branży i spytać?) i wygląda tak:Obrazek

To jest taka marszczona bawełna, ciuchy z niej uszyte można często spotkać w sklepach indyjskich (jak sama nazwa wskazuje ;)).
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Dziękuje Wam bardzo za sugestie. Będę szukał dalej.
Może taki ?
Obrazek
inne buty,
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 15:26 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: YangObi »

Co do koszuli to uważam, że lepiej szyć niż kupować. Z tych zaprezentowanych to druga się nie nadaje, a pierwsza wymagała by przeróbek z kołnierzem i nie tylko.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Kyle Katarn

Post autor: Falcon »

Co do karwaszy - imho najszybciej, najlepiej i najtaniej byłoby zrobić samemu:
Do uniwersum sw raczej nie pasują wiązane rzemieniem - raczej zrobiłbym łączone krawędzi na wąski rzep lub na napy.

1. Robimy szablon z papieru.
2. Kupujemy odpowiednią ilość skóry na allegro 3mm powinna być ok, można kupić dowolne formatki (wielokrotności kwadratu o boku 10 cm)
3. Według szablonu wycinamy skórę nożem tapicerskim
4. namaczamy, następnie zawijamy na rurę pcv o średnicy zbliżonej do własnej ręki - jak wyschnie będzie z grubsza trzymała kształt
5. mocujemy zapięcie/mocowanie

mocowanie coś w tym stylu z dodatkowym paskiem skóry - żeby krawędzie karwasza się ładnie schodziły: (niebieskie to klej, czerwone to rzep lub na odwrót;p)
Obrazek
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kyle Katarn

Post autor: Nero »

Te brązowe buty co pokazałeś w rzeczywistości wyglądają zupełnie inaczej. Są dużo jaśniejsze a i krój taki se. Poza tym są zrobione z czegoś plastikopodobnego.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: sternik »

Bryar'a można by było pokombinować ze strzelb ASG
Chwyt http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/ ... 71018.html
Pompka jako górny element Bryar'a osłaniający lufę http://www.militaria.pl/gfc/strzelba_asg_8870_p6676.xml

Ciekawostka z Wookieepedii
The Bryar pistol is likely based on the cut-down .44-40 caliber 1892 Winchester rifle from the series 'Wanted: Dead or Alive' named by the main character, Steve McQueen as the 'Mare's Leg'.
:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Po kolei. Może i na pistolet przyjdzie czas. Dzisiaj spędziłem od rana czas w poszukiwaniu krawca. W Lublinie jest to poważny problem. W końcu udało mi się znaleźć krawca, który szyje stroje np. historyczne ale...w Poznaniu. Wysłałem pocztą elektroniczną prośbę o uszycie koszuli Kyle'a. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Widziałem u niej na stronce informację że wykonała na zamówienie ciemnobrązowy płaszcz Jedi więc z taką koszulą może sobie da radę. Chcę jeszcze poszukać namiar na kaletnika-pas skórzany...może Wy mi kogoś polecicie.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Kyle Katarn

Post autor: faultfett »

Hm, szycie na odległość to nie jest chyba dobry pomysł :/ Zresztą sądzę, że to wcale nie musi być krawiec od strojów historycznych - ta koszula to żadna filozofia, więc spokojnie możesz iść z tym (najlepiej z wydrukami grafik albo płytką) do zwykłego krawca (tym bardziej, że pewnie taki "od historycznych" zaśpiewa sobie ciut więcej niż zwykły, dobry :/). Jeśli chodzi o pas - tu też radzę poszukać na miejscu, pokazać co i jak... Mieliśmy dobre źródło pasów w łódzkim Polskórze, ale... hm, zepsuło się, powiedzmy :]
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: ShVagYeR »

faultfett pisze:łódzkim Polskórze
Um... where? :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Kyle Katarn

Post autor: faultfett »

Oj no wiesz, no :mrgreen: tomaszowskim, sorry :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: ShVagYeR »

Bo mi się czasoprzestrzeń zakrzywiła... skoro Polskór jest łódzki, to czemu ja do Łodzi płacę 11 zł za busa, skoro to tutaj? :D Ok kończę offtop. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

faultfett pisze:Hm, szycie na odległość to nie jest chyba dobry pomysł :/ Zresztą sądzę, że to wcale nie musi być krawiec od strojów historycznych - ta koszula to żadna filozofia, więc spokojnie możesz iść z tym (najlepiej z wydrukami grafik albo płytką) do zwykłego krawca (tym bardziej, że pewnie taki "od historycznych" zaśpiewa sobie ciut więcej niż zwykły, dobry :/). Jeśli chodzi o pas - tu też radzę poszukać na miejscu, pokazać co i jak... Mieliśmy dobre źródło pasów w łódzkim Polskórze, ale... hm, zepsuło się, powiedzmy :]
Może i żadna filozofia. W Lublinie w tej chwili nie udało mi się nikogo znaleźć. Z tych osób które udało mi się namierzyć nikt się tego nie chce podjąć. Zresztą i tak Pani z Poznania dała mi do zrozumienia że zrobi taką koszule za ok 2,5 lub 3-m-ce i zażyczyła sobie za nią ok 300 złotych.
Kaletnik chce za pas ok 200 zł a za karwasze ok. 150 zł.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rav
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 232
Rejestracja: 20 kwie 2008, 19:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Rav »

300zł za tą koszulę to IMO kradzież w biały dzień.
Obrazek
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Kyle Katarn

Post autor: Joseph »

Rav pisze:300zł za tą koszulę to IMO kradzież w biały dzień.
Tak też uważam.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”