Jaina Solo

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Jaina Solo

Post autor: Taraissu »

Kostium Jedi dla tych co chcieliby być Jedi, ale jakimś konkretnym i do tego są niscy, mają brązowe włosy i brązowe oczy :P
Problemem w przypadku tego kostiumu jest dobór kolorów (odcieni brązu), gdyż poszczególne przedstawiania Jainy różnią się od siebie pod tym względem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wymagania:
1. Tunika: Jasnobrązowa z długimi rękawami sięgającymi nadgarstków (przegubów), długa do połowy uda, schodząca się ciasno z przodu.
2.Tabardy (wiszące pasy materiału a'la szelki) w tym samym kolorze co tunika lub bardzo podobnym (jaśniejszym), mogą być przyszyte na stałe, mogą też być osobno. Z tyłu jednak powinny się raczej okręcać na karku, a nie krzyżować na plecach jak w tradycyjnej tunice Jedi.
3. Chusta na szyi powinna mieć kolor wyraźnie ciemniejszy niż kolor tuniki
4. Pas Obi (pas materiału, którym przepasana jest tunika) powinien być uszyty z dwóch kontarstujących ze sobą kolorów z czego conajmniej jeden musi być widocznie ciemniejszy niż tunika, preferowane oba. Pośrodku pas powienien się krzyzować tworząc kształt trójkąta, brzegi powinny być obszyte jaśniejszym materiałem.
5. Pas: To w rzeczywistości dwa pasy nałożone na siebie. W szerszym pasie osadzony powinien być drugi pas, cieńszy i ciemniejszy, który powinien wystawać (być widoczny) w 3 miejscach.
6. Do pasa powinny być przyczepione conajmniej 2 srebrne sprzączki, przyczepione z przodu i z prawej strony, sprzączki powinny mieć kształt kwadratu i/lub prostokąta.
7. Spodnie: Jasnobrązowe, powinny być jaśniejsze niż tunika.
8. Buty: Brązowe lub jasnobrazowe typu jeździeckiego, siegające kolana, na niskim obcasie lub bez.
9. Guntlety: (rękawice) powiny wystawać spod rękawów i sięgać kłykci (kostek) u dłoni, preferowany kolor ciemniejszy niż tunika.
10.Włosy: Brązowe, proste. Na głowie warkocz wykonany z części włosów, podwójny lub pojedynczy, zaczynający się za jednym uchem i kończący za drugim, okalający głowę, reszta włosów pozostaje rozpuszczona.

Opcjonalnie:
1. Szkła kontaktowe i peruka jeśli nie posiadasz naturalnego koloru oczu i włosów.
2. Miecz o fioletowym ostrzu, rekojeść może bazować na dowolnym wzorze, (Mace Windu Master Replicas jest również akceptowany)

Obrazek

Mój strój Jainy powstał przy okazji tworzenia innego kostiumu. Jest prosty, łatwy w transporcie, wygodny w noszeniu i przede wszystkim niedrogi ;) To dobry pomysł na to by rozpocząć swoją przygodę w tworzenie profesjonalnie wyglądających kostiumów.

Kosztorys:
W moim przypadku praktycznie nie kosztował nic, bo bazowałam na tym co znalazłam w domu. Odpadły też koszty robocizny.
Kostium zamierzam poprawić i wymienić kilka elementów, bo mnie irytują jak patrzę na zdjęcia ;)
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Lucana
Eagle Base Inactive
Posty: 105
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaina Solo

Post autor: Lucana »

Taraissu, Twój kostium jest śliczny :)

Ja przygotowuję dwa kostiumy Jainy (inne niż Twój), ale mam mały problem:

szukam źródeł do stroju Jainy z japońskiej okładki Force Heretic III Reunion (zielona bluzka bez rękawów i spodnie), by strój mógł być formalny potrzebuję w sumie trzy źródła.

Może ktoś pomoże?
"Always wanted to know how a lightsaber worked. Can I take yours apart, Uncle Luke?"
―Jaina Solo
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jaina Solo

Post autor: Taraissu »

Lucana pisze:Taraissu, Twój kostium jest śliczny :)
Ojej..dziękuję bardzo.. :oops: :oops: :oops:
Lucana pisze:Ja przygotowuję dwa kostiumy Jainy (inne niż Twój), ale mam mały problem:

szukam źródeł do stroju Jainy z japońskiej okładki Force Heretic III Reunion (zielona bluzka bez rękawów i spodnie), by strój mógł być formalny potrzebuję w sumie trzy źródła.

Może ktoś pomoże?
W Rebel Legionie jest jeden taki kostium zarejestrowany TUTAJ jako Formalny, ale faktem jest, iż znalezienie trzech źródeł w tym przyapdku stanowi problem...
Być może sprawa jest do wynegocjowania z "górą", ale tu już powinien zabrać głos CO albo BRO czyli ShVagYeR lub YangObi czy da sie coś w tej sprawie zrobić ;)
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Jaina Solo

Post autor: faultfett »

Rozumiem, że mowa o :arrow: TYM stroju?
Czy to nie ten sam, który jest na okładce "Uchodźcy"? http://starwars.wikia.com/wiki/File:Ssi-Ruu_v_Jedi.jpg i (co prawda nawet nie do pasa, ale zawsze) TU und TU?
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Jaina Solo

Post autor: ShVagYeR »

Tak jak Issu zauważyła, ten kostium już jest w RL jako formalny i tym samym jest precedens, którego LCJs muszą się trzymać. :) Więc nie ma się co przejmować - popracuj nad tym strojem, żeby był jak najbardziej wierny obrazkom i po sprawie. Zgłaszamy do rejestracji, w razie oporu się kłócimy i wygramy. ;) Tak samo było w przypadku Sharada Hetta Sizara - też był problem z tymi 3 źródłami, ale jako że był już formalny Sharad w Legionie, musiał zostać przyjęty.

Tak naprawdę ta zasada 3 źródeł jest mocno elastyczna i można znaleźć obejście przy odrobinie szczęścia i samozaparcia. ;) Często też ta zasada jest pomijana dla potrzeb marketingowych, np. jak zaczynała się promocja TOR, to przyjmowano jako formalny strój jedi armor, który miał tylko jedno źródło - trailer TORa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucana
Eagle Base Inactive
Posty: 105
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaina Solo

Post autor: Lucana »

Si, faultfett, to jest strój z "Uchodźcy", dziękuję za linki do ilustracji :)
w zasadzie samą główną część, zieloną, mam gotową, muszę jeszcze skończyć pas i zastanawiam się nad butami, ale mam nadzieję, że do końca miesiąca już wszystko skompletuję i wyślę aplikację :)
dziękuję za odpowiedzi :)
"Always wanted to know how a lightsaber worked. Can I take yours apart, Uncle Luke?"
―Jaina Solo
Awatar użytkownika
Lucana
Eagle Base Inactive
Posty: 105
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaina Solo

Post autor: Lucana »

A tak btw czy ma ktoś i czytał książki z serii Legacy of the Force Dziedzictwo Mocy?
w częściach LOTF Betrayal and LOTF Tempest jest podobno opis czarnego kombinezonu Jainy Solo.
Chcę udać się do krawca, ale nie wiem, jak dokładnie ma wygladać stójka pod szyją,

jest tylko to:
http://starwars.wikia.com/wiki/File:Jainanjo.jpg

jeśli chodzi o zarejestrowane jainy na RL to, jak na mój gust, nie mam na czym się wzorować.
"Always wanted to know how a lightsaber worked. Can I take yours apart, Uncle Luke?"
―Jaina Solo
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jaina Solo

Post autor: Vissan »

Czytałem, ale dawno i nie mam ich teraz w Poznaniu ALE spróbuj zagadać na forum bastionu, może ktoś niedawno czytał albo się nudzi.
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Jaina Solo

Post autor: Nero »

Podejrzewam, że Cread to czytał :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Re: Jaina Solo

Post autor: Wedge »

Lucana pisze:A tak btw czy ma ktoś i czytał książki z serii Legacy of the Force Dziedzictwo Mocy?
Ja mam, więc spróbuję Ci wyszukać. Jakbym dziś zapomniał to przypomnij np. jutro :)
Obrazek

Star Wars Mastermind

"SW fans are among the most negative, doom-saying whiners I've ever encountered. Count on SW fans to take one statement and turn it into either a lie or a proclamation of disaster"
-- Randy Stradley
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Jaina Solo

Post autor: YangObi »

Lucana pisze:jeśli chodzi o zarejestrowane jainy na RL to, jak na mój gust, nie mam na czym się wzorować.
A ja uważam, że jest się na kim wzorować.

http://rebellegion.com/forum/costume.ph ... rch+result

http://rebellegion.com/forum/costume.ph ... rch+result

http://rebellegion.com/forum/costume.ph ... rch+result

Może nie są idealne, bo każda ma jakąś niedoróbke ale wzorował bym się na tych zdjęciach.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Re: Jaina Solo

Post autor: Wedge »

Lucana pisze:A tak btw czy ma ktoś i czytał książki z serii Legacy of the Force Dziedzictwo Mocy?
w częściach LOTF Betrayal and LOTF Tempest jest podobno opis czarnego kombinezonu Jainy Solo.
Chcę udać się do krawca, ale nie wiem, jak dokładnie ma wygladać stójka pod szyją,

jest tylko to:
http://starwars.wikia.com/wiki/File:Jainanjo.jpg

jeśli chodzi o zarejestrowane jainy na RL to, jak na mój gust, nie mam na czym się wzorować.
Niestety w "Zdradzie" jest napisane tylko tyle że "miała przylegający do ciała czarny kombinezon", a w "Nawałnicy" tyle, że nie zmieniała go przez tydzień i śmierdziała :P

Obawiam się, że musisz improwizować :D
Obrazek

Star Wars Mastermind

"SW fans are among the most negative, doom-saying whiners I've ever encountered. Count on SW fans to take one statement and turn it into either a lie or a proclamation of disaster"
-- Randy Stradley
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Jaina Solo

Post autor: faultfett »

Lucana pisze:Chcę udać się do krawca, ale nie wiem, jak dokładnie ma wygladać stójka pod szyją
Na grafice widać dosyć dobrze, że to raczej kołnierzyk, niż stójka - tyle, że okalająca szyję część przechodząca w wyłogi jest dosyć wysoka. W sumie wygląda to tak, jakby do stójki dodać właśnie owe kołnierzowe wyłogi :) Taki stójko-kołnierzyk :P
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Lucana
Eagle Base Inactive
Posty: 105
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaina Solo

Post autor: Lucana »

Dzięki za tak liczne odpowiedzi :)
oki, w takim razie stawiam na stójko-kołnierzyk :)
w sumie to zwykły kombinezon, dopasowany do figury, z jednym zamkiem, bez żadnych dodatków czy kieszonek, więc nie powinno być problemu :)
"Always wanted to know how a lightsaber worked. Can I take yours apart, Uncle Luke?"
―Jaina Solo
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Jaina Solo

Post autor: YangObi »

Generalnie powinna być to stójka i kombinezon obcisły tak jak to na fotkach jest.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”