Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Radek »

Od dłuższego czasu przymierzam się do stworzenia swojego pierwszego kostiumu SW. Wybrałem Generic New Republic Jedi głownie z racji tego, że chyba tylko w tym standardzie szata jak i pas mogą być w całości czarne. Ogólnie wyobrażam to sobie jako szatę Kenobiego z IIIE z czarną tunika zewnętrzną i szarą wewnętrzną oraz czarny płaszcz Anakina z EII, do tego standardowo pas plus czarna kabura wiem ze najlepiej pasował by tu DL-44 ale jakoś wydaje mi się zbyt duży obecnie myślę nad Waltherem PPS lub P99 wiem ze to mało starwarsowa broń ale po prostu lubię te pistolety a z tego co mi wiadomo nie ma jakichś konkretnych wytycznych zrucających wygląd broni.
W tym momencie mam kilka pytań:
1.Gdzie mógłbym znaleźć wykroje szaty Obi-Wana z EIII

2.Przeglądając wymagania podstawowe odnośnie pasa natchnąłem się na coś takiego Utility Belt with D-ring i szczerze mówiąc nie mam zbytnio pojęcia co to takiego jest ten D-ring

3.Czy zaczep do miecza musi być w stylu OT czyli haczyk czy może być użyty zaczep covertec

4.Szukając materiału na zewnetrzną tunikę natknąłem się an bardzo fajny materiał w odpowiednim kolorze i fakturze, ale nieco odstraszy al mnie cena tego materiału wynosząca ok. 150 zl za metr, ile tak przeciętnie kosztuje materiał z którego szyje się szaty?

5.I czy ktoś mógłby polecić jakiegoś krawca lub zakład z okolic Katowic lub Krakowa

Ogólnie rzecz biorąc chciał bym osiągnąć mniej więcj taki efekt
Awatar użytkownika
Alkern
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: New Republic Jedi

Post autor: Alkern »

Radek pisze:5.I czy ktoś mógłby polecić jakiegoś krawca lub zakład z okolic Katowic lub Krakowa
Ja mogę polecić (a Sven mnie poprze) pracownię krawiecką w Krakowie: http://cielecka.pl/
Będę tam szył mój strój Zayne'a Carricka, a dziewczyna Svena ma stamtąd strój Mary Jade (opisany TU).
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: New Republic Jedi

Post autor: Falcon »

D-ring to po prostu sprzączka w kształcie litery D ;)
Obrazek
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

Radek pisze:1.Gdzie mógłbym znaleźć wykroje szaty Obi-Wana z EIII

2.Przeglądając wymagania podstawowe odnośnie pasa natchnąłem się na coś takiego Utility Belt with D-ring i szczerze mówiąc nie mam zbytnio pojęcia co to takiego jest ten D-ring

3.Czy zaczep do miecza musi być w stylu OT czyli haczyk czy może być użyty zaczep covertec

4.Szukając materiału na zewnetrzną tunikę natknąłem się an bardzo fajny materiał w odpowiednim kolorze i fakturze, ale nieco odstraszy al mnie cena tego materiału wynosząca ok. 150 zl za metr, ile tak przeciętnie kosztuje materiał z którego szyje się szaty?
1. To są sandardowe szaty Jedi z OT, ale proponuje http://www.crazyoldwizards.com.ar/www/cow/boards/

2. To już Falcon wyjaśnił, chodzi tu o klamrę, a jeżeli jesteś zainteresowany pasem to pisz na PM do mnie.

3. Zaczep może być albo OT albo Convert Clip

4. Cena w sumie normalna, zależy też jaki szeroki jest ten materiał.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: Jok »

Alkern pisze:
Radek pisze:5.I czy ktoś mógłby polecić jakiegoś krawca lub zakład z okolic Katowic lub Krakowa
Ja mogę polecić (a Sven mnie poprze) pracownię krawiecką w Krakowie: http://cielecka.pl/
Będę tam szył mój strój Zayne'a Carricka, a dziewczyna Svena ma stamtąd strój Mary Jade (opisany TU).
Zgadza sie w zupelnosci :) Zreszta juz z Radkiem rozmawialismy. Tak wiec polecam. A material na szate mysle ze najlepiej dobierze Ci w/w krawcowa oceniajac po zdjeciach ;) tzn wybierze i zakupi bo jednak krawiec ma lepsze dojscia hehe ;)
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

Dziękuję wszystkim za odpowiedz a z YangObim jak już będę miał szatę na pewno się skontaktuję. Po sesji planuje wybrać się do Krakowa i odwiedzić tą pracownię, jak już będę miał coś gotowego to na pewno wrzucę tutaj zdjęcia.
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

no to kolejny krok za mną dzisiaj byłem u krawcowej, jak dobrze pójdzie to za 2-3 tygodnie będzie pierwsza przymiarka bo jeszcze Krawcowa ma poszukać odpowiedniego materiału w hurtowniach
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

No i jestem już po pierwszej przymiarce tuniki, na razie bez zdjęć, bo była to bardzo wstępna przymiarka, jedynie zaznaczenia długości tuniki i rękawów. Następnym razem całość powinna być już praktycznie gotowa. Początkowo sceptycznie byłem nastawiony do materiału wybranego przez Panią Cielecką, ale muszę przyznać ze dość ładnie się układa i nie świeci się tak jak myślałem.

Nieco też zmieniłem koncepcje, co do blastera na jednak coś bardziej w klimatach ST mój wybór padł na Rugera MK I takiego jak na zdjęciu, po kilku rozmowach ze znajomymi chyba nawet nie będę go jakoś zbytnio przerabiać.
Obrazek

W przyszłym tygodniu o ile do tego czasu uporam się ze swoim licencjatem planuje iść do kaletnika w sprawie pasa, kabury i ładownic.

Mam jeszcze jedno pytanie apropo butów, czy buty do jazdy konnej są akceptowane w RL? Kwestia tego ze mają one z tyłu widoczny zamek i nie wiem czy będzie trzeba je przerabiać czy mogą zostać takie zostać.

Mam nadzieje, że na tegoroczny Star Force uda mi się już ze wszystkim wyrobić.
Obi Wan Kenobi
Posty: 218
Rejestracja: 28 mar 2011, 19:06
Lokalizacja: Paczkowo i Rivendell

Re: New Republic Jedi

Post autor: Obi Wan Kenobi »

Wydaje mi się, że buty do jazdy konnej będą dobre, ale Jedi mają trochę udziwnione te fasony. Masz na myśli strój konkretnego Jedi czy poprostu ma to być strój Jedi? May the force by with you.
A najgorsi to są młodzi,
świat przez młodych na psy schodzi,
żadnych marzeń, tylko pic.
Syn studiuje medycynę,
martwię się tym moim synem.
Nie osiągnął nic...
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: New Republic Jedi

Post autor: Nero »

Ja bym szukała butów bez zamka.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: New Republic Jedi

Post autor: Vissan »

Kup sobie jakieś oficerki z demobilu bundeswehry, poszukaj w sklepach internetowych z militariami, np: http://wojsko.com.pl/buty-wojskowe-c-2.html
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

No to tak, po pierwsze gratuluje, że projekt idzie do przodu. Dobrze będzie mieć kolejnego Jedi w Eagle Base i potem w Ossus Temple. Co do twojego pytania o buty. Przy kostiumie New Republic Jedi nie ma problemu aby byty były czarne, co jest już dużym ułatwieniem. Dlatego również o wiele łatwiej jest znaleźć buty bez suwaka i polecam oficerki. Dodatkowo potem zachęcam do ich lekkiego przerobienia a mianowicie, doczepienia (rzepy, klej, napy) pasków 1-2 w okolicach kostki lub na górze buta wokół łydki, urozmaici to buty i stworzy ciekawy efekt. Tak jak pisał Vissan poszukaj w sklepach internetowych militarnych, ten link co podał bez problemu oficerki niemieckie spełniają wymogi.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Drauger
Eagle Base Inactive
Posty: 154
Rejestracja: 10 wrz 2012, 1:12

Re: New Republic Jedi

Post autor: Drauger »

Witam asy.
Czy do Generic Jedi, z nowej republiki jako Outer Tunic może być użyte kimono dokładnie góra od kimona. A jeszcze dokładnie coś takiego?? http://allegro.pl/okazja-biale-kimono-d ... 77678.html
Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

a i jeszcze jedna rzecz na tym i tak tabardy będą.
Obrazek
Prezes TSFSW Ackbar

We can't run from who we are. Our destiny chooses us.

Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: New Republic Jedi

Post autor: Nero »

Z tego co wiem to czasami się do tego sapią, chyba dokładnie do tego obszycia przy szyi schodzącego w dół.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

Dokładnie tak ja Nero już napisała. Sapią. Dlatego kimono odpada, osoby w kimonach nie są przyjmowane. Dlatego nasza nowa rekrutka musi modyfikować swoje ponieważ to jest problemem akceptacji.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”