Pokazy walki na miecze

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Pokazy walki na miecze

Post autor: Xav Kasjel »

Mam pytanie, czy byłby w EB ktoś zainteresowany przygotowaniem polskiego odpowiednika tego:
http://www.youtube.com/watch?v=Mdv65g5h68k
http://forceclash.com

Czy w ramach RL możemy w ogóle takie rzeczy robić? Ci ludzie do pokazów używają zwykłych FXów i nie wychodzi im to źle. Oczywiście trzeba odpowiednio zadawać ciosy, żeby nic nie połamać, ale jeśli znalazłoby się parę osób chętnych, może udałoby nam się w ramach EB przygotować jakąś ciekawą choreografię? Jak to wygląda od strony formalnej, bo ktoś kiedyś pisał, że w RL nie robimy takich walk...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: faultfett »

Mnie osobiście "machanie kijkami" nie jara, ale w W-wie (i Krakowie) działa taka http://www.facebook.com/SaberRakes?ref=ts ekipa. może z nimi coś zakombinować?
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Nero »

Kiedy jeszcze byłam piękna i młoda to trochę ćwiczyłam. Jednak do wyuczonych pokazów się absolutnie nie nadaję.
Obrazek
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Falcon »

2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Xav Kasjel »

Czyli jednak można:) Gdzie się podziały tamte prywatki...

Aż dziw bierze, że w całym EB nie ma chętnych na takie akcje :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Jok »

Ja byłbym chętny bo kiedyś w bractwie rycerskim tranowałem traktaty...ale no nie z Lukiem wiesniakiem ;)
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: YangObi »

Ja długo machałem mieczem i nawet coś wychodziło :) Teraz jednak bardziej bym się sprawdził w roli mini scenek niż walki, bo chyba nie pamiętam wszystkich bajerów mieczem ;P
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Xav Kasjel »

Wszystko można sobie przypomnieć, a mini scenki i walka mogą iść w parze :) Chodzi mi o to, żeby oprócz samego pozowania do zdjęć czymś jeszcze uatrakcyjnić nasze "występy" :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Jok »

Była we Wrocławiu taka grupa: "Kompania Boromira". Rekonstruowali pewne fragmenty z prozy Tolkiena. W każdym była jakaś walka. Głos leciał z playbacku by nie podpinać mikrofonó itd. Można by w takie własnie mini-scenki uderzyc ;)
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: RogueThirteen »

Jok pisze:Ja byłbym chętny bo kiedyś w bractwie rycerskim tranowałem traktaty...ale no nie z Lukiem wiesniakiem ;)
Otóż to! Ja swego czasu trenowałam trochę iaido, trochę fechtunek szablą i "podstawy podstaw" kendo, a poza tym lubię takie akcje :mrgreen: . Ale pilotowi chyba "nie przystoi", no i żadna z broni, które posiadam, nie świeci...
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Xav Kasjel »

Problem świecących broni można szybko rozwiązać :) Na potrzeby takich pokazów można byłoby zrobić parę pokazowych świecidełek. Jeśli byśmy nie pchali tam dźwięku, koszt byłby niewielki. Z tym wiąże się inna moja koncepcja, ale to przy okazji opiszę szerzej. Z grubsza chodzi o to, że można robić pokazy FXami, ale zawsze jest to ryzyko. Można też samemu zrobić miecze, po kilku moich nieudolnych próbach wiem już co, gdzie i jak powinno być zrobione, a które materiały można do tego wykorzystać. Ostatnio np widziałem fajne poliwęglanowe rurki od razu barwione na jakiś kolor. Plus jest taki, że można to podświetlić zwykłą białą diodą (ew. każdą lepszą latarką), a w dzień ostrze ma i tak konkretny kolor nawet przy zgaszonym źródle światła. Fajnie to wygląda na zdjęciach i widziałem, że amerykanie zaczynają już to stosować u siebie. Przy zamówieniu jednego ostrza koszt jest średnio opłacalny, ale jeśli robilibyśmy kilka, wtedy już nie byłoby problemu.

Jeśli chodzi o walczących pilotów to hmmm, Luke przecież też był w swoim czasie pilotem i biegał z lightsaberem :) Poza tym, dla niektórych byłaby to zachęta, żeby dołączyć w szeregi Jedi i uszyć sobie jakiś wygodny, ciepły i miły w dotyku płaszcz :) A swoją drogą takie pokazy można byłoby robić w zaciemnionych pomieszczeniach, tak żeby więcej uwagi skupiało się na mieczach niż na strojach :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Taraissu »

Ja swego czasu brałam udział w układanych walkach na miecze - pokazowo ;) Jeśli miałoby to ręce i nogi (i byłaby sposobność) mogłabym podjąć temat.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Xav Kasjel »

No i super. Wreszcie jakieś poruszenie :) Myślę, że nad tematem warto się zastanowić i przy najbliższym spotkaniu po prostu obgadać, zebrać pomysły i wziąć się do roboty.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Nero »

Pokazów fxami robić nie można jeśli się nie ma perfekcyjnego refleksu i wyczucia. Ile razy były takie robione, to jakiś był uszkadzany. Co do mieczy pokazowych... my ledwo jesteśmy w stanie uzbierać na stronę (i to kilka osób dosłownie) czy ulotki a co dopiero na budowę takich mieczy.. Rozumiem chęci i zapał, ale szczerze to nie wierzę, że to się uda.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Taraissu »

popieram przedmówczynię, FXy nie. Nawet przy super wyuczonym układzie zdarzają się lekkie potknięcia i miecze pękają. My walczyliśmy na spreparowanych przez naszego lokalnego zbrojmistrza i każdy miał jakieś utłuczenia itp. Pomijając aspekt "czym", to ja bym się tutaj zastanowiła nad kwestią "jak". Układanie takiego układu czy chociażby wyuczenie się go i zgranie z partnerem zajmuje trochę czasu. A czas to jest zawsze towar deficytowy. Ja nie widzę możliwości żeby przyjechać na event wcześniej i przyswajać układ przed. Wchodzi w grę co najwyżej jakieś osobne spotkanie, ale do tego trzeba wolnego czasu/miejsca. Pomysł zacny, ale logistycznie skomplikowany ;)
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”