[Koreliańska Jedi] Rogue13

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

[Koreliańska Jedi] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

W życiu każdego bohatera Rebelii nadchodzi taki moment, w którym nie może on dłużej pozostawać obojętnym na drzemiące w nim dziedzictwo Mocy i zasila szeregi sławnego Zakonu Jedi.
W moim przypadku, ze względów finansowo-czasowych, jest to raczej plan na odleglejszą przyszłość niż projekt do szybkiej realizacji, zacznę więc od wstępnych pytań:
1. Czy akceptowalna byłaby kolorystyka w rodzaju takiej:

Obrazek

2. Czy klamra i nity pasa mogą być miedziane, czy też obowiązkowo muszą być w kolorze srebrnym?

Oczywiście marny to rycerz, który nie posiada świetlnego miecza - i w tym przypadku projekt jest już całkiem konkretny, a prezentuje się mniej więcej tak:

Obrazek

Na razie chcę zrobić samą rękojeść, o świecącym ostrzu pomyśli się potem. Dokładny wygląd i detale zależą w dużej mierze od elementów, jakie będą dostępne w "ulubionym markecie Obi-Wana", ale wymiary są już raczej określone. Wiem, że trochę to długie (zwłaszcza w zestawieniu z moim "typowym wzrostem pilota"), ale przy moim stylu walki krótsza rękojeść jest po prostu... no, za krótka i niewygodnie mi ją trzymać. Co o tym sądzicie?
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Koreliańska Jedi] Rogue13

Post autor: Hammi »

Ty to jestes zdolniacha :D
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: [Koreliańska Jedi] Rogue13

Post autor: sternik »

Kolorystyka zachowana w kolorach ziemi wiec powinno być OK.Ale o tym pewnie więcej powie Yang.
Ja w kwestii miecza :)
Projekt Bardzo ciekawy i nie skomplikowany . Odpowiedniej średnicy rurka aluminiowa załatwi sprawę.
Proponuje tez sprawdzić części do syfonów od umywalek .Są takie modele wykonane z cienkiej niklowanej rurki metalowej ,która jeżeli pasowała by średnicą na główną rurkę aluminiową mogła by posłużyć jako elementy złoto/brązowe z twojego projektu. Wyzwanie to zakończenie emitera .Ten ścięty stożek wymiar 25.jeżeli nie masz dostępu do tokarki to może być problem z dobraniem odpowiedniego gotowego elementu.
Ale najważniejsze !
Aniu nie zostawiaj na potem pomysłu z elektroniką ! Budując rękojeść musisz od razu przewidzieć odpowiednie miejsce na elektronikę a jeżeli jej teraz nie będziesz miała to później może się okazać niemożliwe jej zamontowanie.Proponuje zakupić po prostu Ultimate FX (kids line) Lightsaber - Luke ROTJ http://www.actionfigureinsider.com/gall ... 3112-8.php i z niego wybebeszyć elektronikę i ostrze :) ewentualnie na tej rękojeści (jest plastikowa) po odpowiednim zeszlifowaniu wszystkich elementów zbudować swój miecz .Odpada problem emitera ,wystarczy nadać odpowiedni kształt :)
MTFBWY :D
Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: [Koreliańska Jedi] Rogue13

Post autor: faultfett »

Wow, kolorki super! :) Bardzo podoba mi się takie zestawienie.
Sama w sumie myślę o Jedi, ale coś na podobę tych SWAT-owych z Kongresowej - ze spódnicą i jakiś żywszy kolorek :P
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Obi Wan Kenobi
Posty: 218
Rejestracja: 28 mar 2011, 19:06
Lokalizacja: Paczkowo i Rivendell

Re: [Koreliańska Jedi] Rogue13

Post autor: Obi Wan Kenobi »

Miecz jest super. W jakim programie go robiłaś?
A najgorsi to są młodzi,
świat przez młodych na psy schodzi,
żadnych marzeń, tylko pic.
Syn studiuje medycynę,
martwię się tym moim synem.
Nie osiągnął nic...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: [Koreliańska Jedi] Rogue13

Post autor: Falcon »

znając życie to GIMP ;)

Popieram sternika, albo rób elektronikę teraz albo wcale ;)
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [Koreliańska Jedi] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

A dzięki za słowa uznania :D .
Falcon pisze:znając życie to GIMP ;)
Bingo :lol: Zadziwiające, jak łatwo za pomocą prostych sztuczek stworzyć iluzję rzeczy trójwymiarowej, nie?
Falcon pisze: Popieram sternika, albo rób elektronikę teraz albo wcale ;)
Oj, trochę źle się wyraziłam. Pisząc, że "o świecącym ostrzu pomyśli się później" miałam na myśli, że teraz - głównie ze względów finansowych :( - chcę zrobić samą rękojeść do wiszenia przy pasku i ładnego wyglądania, a DRUGI miecz z ostrzem (i w miarę taką samą rękojeścią) załatwi się w późniejszym terminie. Przy czym myślałam raczej o takiej wersji solidniejszej, jakie ma ekipa z Wrocławia. W 100% się zgadzam, że dorabianie ostrza do gotowej rączki raczej mija się z celem. :mrgreen:
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [Koreliańska Jedi] Rogue13

Post autor: YangObi »

Szybka odpowiedz co na twoje pytanka.

1. Kolorystyka jak najbardziej pasuje. Przejdzie bez najmniejszych problemów.
2. Nity muszą być srebrne. W razie czego mogę się zająć pasem dla Ciebie.
3. Projekt miecza prezentuje się super.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”