Jedi (Generic) - Vissan

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Prosz, to akurat jest stara fotka z WIP do Jixa :D gdyż tylko taką dysponuję. Strzałki mniej więcej pokazują położenie kolan.

Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: YangObi »

Jak najbardziej spoko. Można do tego dorobić naklakę czarną z paskiem na kostce aby trzymała i będzie dodatkowy efekt. Lub sam pasek na kostce.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Jok »

Faktycznie do nie takie znowu saperki :) No wiec fajnie i ekonomicznie :D
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Mam takowe ładownice belgijskiej policji:

Obrazek

Fotka jest z allegro, jak wrócę po świętach to zrobię jakieś sensowne zdjęcia. Sztuk jest dwie, wyglądają na żywo moim zdaniem bardzo fajnie, jedyna wada - nie zmieści się telefon.

A, poinformowany przez potencjalną krawcową o materiale który akurat ma na stanie rozważam inne schematy kolorystyczne. Bardzo sensowna wydaje mi się opcja z tabardami i wewnętrzną tuniką ciemnozielonymi (na czarnej tunice zewnętrznej). Po świętach wrzucę jakieś szkice.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Pytanko - ile materiału (metrów bieżących?) musieliście zakupić na szycie poszczególnych elementów Waszych kostiumów? Wiem, że krawiec powie, ale kto pamięta, proszę o info.
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Hammi »

U mnie tunika zewnetrzna 2 m,
tunika wewnetrzna 1,7 m
tabardy i obi - 2 m
plaszcz 7 metrow (ale to dlatego, ze material okazal sie mechaty i cos tam nie pasowalo, mialo byc 5 metrow)
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Hammi, wielkie dzięki za info. Zakupiłem materiał na tunikę wewnętrzną i tabardy, a także materiał na pasek.

Wszystko zostało przekazane Issu, która podjęła się wyzwania uszycia tunik i Yangowi który wykona pas.

Zdecydowałem się ostatecznie na następujący wariant kolorystyczny:

Obrazek

Tak więc styl koreliański. Tabardy zgodnie z zaleceniem Yanga będą rozcięte. Tenże namawia mnie też na ciemnozielony płaszcz, ale mam na szczęście jeszcze sporo czasu żeby się zastanowić, bo płaszcz będzie szyty już po rejestracji kostiumu zapewne.
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: RogueThirteen »

O, to można zielony płaszcz? Myślałam, że zwykły Jedi nie może takiego mieć... kuszące... ale osobiście to chyba jednak zdecyduję się na brąz, bo bym wyglądała jak Strażnik Lasu :mrgreen:

Viciu, jak tak sobie przypomnę te różne wersje, co mi pokazałeś na Tatooine, to chyba wybrałeś najładniejszą. Fajnie!
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Taraissu »

RogueThirteen pisze:O, to można zielony płaszcz? Myślałam, że zwykły Jedi nie może takiego mieć... kuszące... ale osobiście to chyba jednak zdecyduję się na brąz, bo bym wyglądała jak Strażnik Lasu :mrgreen:
Chyba Dziad Borowy xD
RogueThirteen pisze: Viciu, jak tak sobie przypomnę te różne wersje, co mi pokazałeś na Tatooine, to chyba wybrałeś najładniejszą. Fajnie!
A mi się najbardziej podobała wersja z czarnym spodem i zielonymi tabardami..ale to pewnie przez ten kolor kredki na obrazku. ;)
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Hej, babcia przyjaciółki współlokatora okazała się krawcową, w związku z tym płaszcz robię na miejscu w Poznaniu. Muszę owej babci coś pokazać, żeby wiedziała jak ma szyć.

Czy ktoś posiada sprawdzone wytyczne, wykroje, rysunki, inne niż w tym tutku?http://www.rebellegion.com/forum/viewtopic.php?t=36267

Wydaje mi się, że efekt jest optymalny.
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Hammi »

Xav moze miec.
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Xav Kasjel »

Ja akurat korzystałem z tych tutoriali Rogera z forum RL. Są całkiem dobre i krawcowa nie miała z nimi żadnego problemu. Była nawet zadowolona, że wystarczy tylko zamienić jednostki miary na te obowiązujące u nas i szyć :) Swoją drogą podtrzymuję to, co mówiłem na Tatooine, że fajnym pomysłem jest płaszcz stylizowany na Anakina AOTC:
http://images5.fanpop.com/image/photos/ ... 51-622.jpg

Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Krawcowa zawyrokowała aby kupić 7 metrów materiału. Kupię pewnie jakiś mix wełny z czymśtam, coby się nie kurczyło nie kosztowało mnie całego majątku. Zobaczymy, ile zostanie i czy rzeczywiście było trzeba tak dużo.
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Taraissu »

Vissan pisze:Krawcowa zawyrokowała aby kupić 7 metrów materiału. Kupię pewnie jakiś mix wełny z czymśtam, coby się nie kurczyło nie kosztowało mnie całego majątku. Zobaczymy, ile zostanie i czy rzeczywiście było trzeba tak dużo.
Coś mi świta, ze u nas schodziło po 5 metrów....ale głowy nie dam.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Ten tutek zakłada duże naddatki i zdaje się szycie dwuwarstwowe (?). Dobrze pamiętam, że szyliście z powiększonych wykrojów na płaszcze dla dzieciaków?

W tutku z RL-a efekty są lepiej niż dobre, więc już poświęcę te 80 złotych więcej (wyznaczam sobie górny limit ceny 40 zł za metr, czyli w grę wchodzą mieszanki wełny z czymś). Czyli planuję wydać max 300 zł na materiał, krawcowa umówiona jest na 60 złotych. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem, ale jeśli dobrze uszyje, to będziemy mieli namiar na kostiumową krawcową w Poznaniu. (Babcia znajomej, szyła już ciuszki przeróżnym nerdom).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”