Jedi (Generic) - Vissan

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Czołem!

Jak niektórzy już wiedzą, wróciłem na wolność. Ogarnąłem się w miarę i postanowiłem wrócić do kostiumów. RFT sprzedany, Jix czeka aż odrosną włosy i stan konta (zostały w sumie rekawice do uszycia), także bierzemy na tapetę projekt, który pozwoli szybko i umiarkowanym kosztem wrócić na kostiumowe eventy.

Z góry przepraszam za upierdliwe pytania, jestem nieco do tyłu z forum EB jak i RL więc przekopywanie się przez posty zajmie mi trochę czasu.

Szybki szkic.
Obrazek

Projekt prosty - czarne spodnie i tunika, tabardy i obi szare - inspirowane nieco kostiumem Yuna z Jedi Knight.

Butki zachowałem z RFT. Spodnie właściwie mam. Zasadniczą kwestią jest uszycie tuniki zewnętrznej, wewnętrznej, tabardów i płaszcza.

Z tego co wyczytałem akceptowane są teraz "zwyczajne" pasy? Docelowo pewnie zgłoszę się do Yanga po wypasiony, ale póki co zależy mi na szybkim skompletowaniu stroju.

Niespecjalnie przemawia do mnie zaczep typu covertec, więc użyłbym haka, macie coś sprawdzonego?
Customowy hilt miecza mam jeszcze gdzieś w szufladzie z radosnych czasów młodocianego nerdostwa.

Itemki do wyboru z listy formal wezmę następujące:
- Tunika wewnętrzna (kolor tabardów) - z kołnierzem stójką.
- Ładownice
- Płaszcz (styl Luke'a z ROTJ albo, jeśli krawiec nie będzie marudzić, to z rękawami)
- Ewentualnie jeśli z powodów finansowych trzeba będzie odłożyć szycie płaszcza to kapsułki.

Pytania do ekspertów - czy taki kształt tabardów przejdzie?
Czy ktoś korzystał z usług jakiegokolwiek krawca w Poznaniu?
Czy szliście do krawca z jakimś projektem, wykrojem? Kiedy składałem zlecenie na szmatki do Jixa po prostu przyszedłem z obrazkami, ale szyły mi to bardzo ogarnięte panie w Bielsku-Białej a tam raczej do wakacji nie pojadę.
Czy możecie podać koszta szycia Waszych kostiumów Jedi?
Sprawdzony sposób na tabardy?

Z radością przyjmę wszelkie porady, linki, etc.

Zapraszam też do tematu http://rebellegion.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=1004 - zostało mi pare fantów do spieniężenia.
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Nero »

Mnie uszycie tunik, tabardów i pasa wyszło jakieś 200 - 300 zł z materiałem, ale moja krawcowa to szyła prawie za bezcen w Aleksandrowie :P No i moje to są zwykłe pasy na bazie prostokąta, bez żadnych wcięć czy innych udziwnień. Żeby tabardy się nie zsuwały z ramion ja zamontowałam zatrzaski. Sprawdzają się bardzo dobrze. Do krawcowej szłam z rysunkami i większością wymiarów, które sama wymierzyłam.
P.S bardzo ładny szkic :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Hammi »

Czesc Vissan :) Widzielismy sie w akumulatorach wczoraj :)
Na wszystkie pytanie dotyczace tego co wolno, a co nie najlepiej odpowie pewnie YangObi :)
Szycie mojego stroju kosztowalo 1100 zl (plaszcz, tunika, spodnica, halka, dwie bluzki, tabardy i obi).
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: faultfett »

Vicia! :D
A ten powrót to permanentny czy jakaś przepustka? ;)
Rób szybko strój i wracaj do nas!
Coś nam się na wiosnę zaczyna Jedajów namnażać - good, good! :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Snootles
Eagle Base XO
Posty: 475
Rejestracja: 13 wrz 2012, 12:19
Lokalizacja: Ełk

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Snootles »

dobry Jedaj nie jest zły ;) czekamy :)
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Powrót na stałe :)

Dzięki za feedback, czekam na wypowiedź Yanga który orzeknie, czy taki kształt tabardów u dołu jest ok.

Tymczasem zamówiłem ładownice na pasek, jak dojdą wrzucę fotki.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Falcon »

może to głupio zabrzmi, ale się ciesze ;)
Witamy z powrotem wśród żywych ;)
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Xav Kasjel »

Ja również witam :), a jeśli chodzi o tabardy to chcesz żeby one łączyły się na wysokości pasa i przechodziły w jeden wiszący fragment materiału, czy żeby to były dalej dwa oddzielne kawałki tylko ścięte? Z tymi ściętymi raczej nie powinno być problemów. chociaż w sumie z jednym kawałkiem raczej też nie (wśród wielu wątków WIP na forum RL takie wersje też się pojawiają i nie widziałem do nich zastrzeżeń), ale niech się lepiej wypowie osoba kompetentna, bo mogę nie mieć aktualnych informacji.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: YangObi »

Hej,
Poczytałem troszeczkę i teoretycznie nie ma zastrzeżeń co do takiego układu Tabbardów. Może to ciekawie wyglądać. Ewentualnie będzie je można zawsze rozciąć poniżej pasa i zrobić dwa kawałki. Co do pasa to 2 wersje są dostepne, w stylu Ep1-3, lub styl Luke Ep4-6. Jako, że planujesz w odcieniach szarego i czarnego to koszt zrobienia pasa u mnie nie będzie drogi, bo w tym kolorze łatwiej o materiały. Co do kapsułek, to za jakiś czas będę swoje wymieniał więc będą na sprzedaż/oddanie.

Wszystko zapowiada się bardzo fajnie i oby udało się. Mam nadzieję, że będzie to kolejny dobry Jedi w Ossus Temple.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Dogadamy się w takim razie wnet na privie w sprawie pasa.

Tabardy miałyby się pod obi łączyć w jeden kawałek, i wisieć tak jak na obrazku. Jakby nie chcieli przyklepać to zawsze można rozciąć i obszyć.

Prowadzę obecnie pertraktacje ze znaną nam osobą w sprawie ewentualnego szycia tunik i tabardów, jeśli się podejmie to kostium będzie, można powiedzieć, produkcji EB :D

Finansowo na razie kiepsko stoję, więc plan minimum do akceptacji jest z przedmiotów opcjonalnych: ładownice (zamówione), kapsułki i tunika wewnętrzna. Docelowo obowiązkowo chcę dorobić się czarnego płaszcza. Zastanawiam się natomiast, jak jest z płaszczami w stylu Luke'a ROTJ (bez rękawów), czy są akceptowalne i czy w ogóle sensownie by to wyglądało, czy też bardziej epicko jest z rękawami.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: YangObi »

Epicko to klasyczny (tylko wersja brązowa), wersja jak Skywalker ep6 może być brązowa i czarna. Co do tuniki wewnętrzenj polecam robienie jej w całości z wąskimi rękawami i karbowaniami na końcu.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Jok »

Viciu to ze sie ciesze juz mowilem Ci na Pyrkonie.
A niestety o ile mnie pamiec nie myli - masz saperki z RFT, czyli buty moga byc za niskie do Jedi :/
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Xav Kasjel »

Zawsze można wydłużyć tunikę zewnętrzną, tak jak u mnie, albo przedłużyć same buty, co biorąc pod uwagę szkic zdecydowanie bardziej polecam.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: Vissan »

Buty są moim zdaniem git, moje laczki do RFT są wyższe niż saperki, kończą się powyżej łydki.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Vissan

Post autor: YangObi »

Zapodaj jakąś fotkę i będzie super.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”