Atris [Taraissu]

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Projekt na już.

Bardzo zależy mi na tym, aby na Winobraniu wystąpić w kostiumie, w którym będę coś widzieć!!!!!!!!!!!!!!!
Ponieważ Admirał Daala natrafiła na kilka przeszkód technologicznych, postanowiłam wykorzystać dostępne środki i spreparować coś co chodziło mi po głowie od dawna.

Jak widać na załączonym obrazku z wymaganych elementów jest już prawie wszystko.

1. Białe włosy związane w kok.

Jeszcze nie ma koka, wig czeka na czesanie.

2. Białe kimono z lekkim z lekkim połyskiem materiału.

Materiał, który kupiłam to gruba satyna z dodatkiem lycry. Jest to tkanina z subtelniejszym połyskiem niż klasyczna satyna, lepiej się też układa niż standardowa.

3. Białe tabardy sięgające do ziemi z geometrycznymi wzorami.
4. Biały pas materiałowy obi/przepaska z tymi samymi wzorami.


Jak widać jeszcze nie ma wzorów (ani pasa i tabardów ;) ), ale w pudełku czekają stosowne farby do malowania na tkaninach (wersja do malowania oraz konturówka), z których być może w ogóle zrezygnuję, iż docelowo chciałabym wzór wyhaftować szarym kordonkiem. Dopuszczam też wersję aby najpierw namalować wzór a potem pokryć go haftem.

5. Niebieski miecz świetlny.

Elegancki, na cywilizowane czasy Force FX Anakina Skywalkera ;)

6. Białe buty.

Na zdjęciu widoczne białe kozaczki (sic!). Wprawdzie w standardach brak sprecyzowania, niemniej uważam, że Jedi powinien mieć buty z wysoką cholewką (patrz Generic) i takie też zakupiłam.

Z inwencji własnej dodałam białe getry - aby w razie pozowania nie wystawiać opalonej nogi oraz biały puder, gdyż Atris miała bardzo jasną cerę i moim zdaniem, kiepsko wyglądają panie z opalonymi buźkami w tym kostiumie. Mam również farbę do pomalowania na biało brwi. Pod spód tuniki przewidziałam widoczny na zdjęciu biały podkoszulek, oczywiście po wcześniejszym "poprawieniu go". Rozważam też opcję szkieł kontaktowych w kolorze niebieskim (ale trochę się lękam gmerania w oku :D )

Przewidywany czas ukończenia to pierwszy tydzień września.
W nadchodzącym tygodniu skroję materiał i uszyję tunikę ze wszystkimi elementami. (W przyszły łykend wrzucę foty z postępów prac). Na deser pozostawiam sobie nanoszenie wzorków.
(No i niech Moc będzie ze mną, bo równocześnie powstaje jeden EC ;) ).
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Hammi »

O, jak milo bedzie miec rozmilowana w wiedzy kolezanke :) Trzymam kciuki!
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Szybkie migawki z postępów (na świeżo, jeszcze bez prasowania i obcinania nitek).
Przepasałam się pasem zastępczym żeby było widać zarys końcowego efektu.
Na zdjęciu uwieczniłam też legendarne już białe kozaczki ;)

Do haftowania i uszycia pozostały tylko tabardy i pas obi.
I peruka do ufryzowania, ale to na deser.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Stele »

Po prawdzie to marnie to wygląda. :/ Satyna błyszczy się jak akkowi jajca i marszczy się na szwach. Dodać kozaczki, perukę i wyglądasz jak laleczka. Inaczej od obecnie zarejestrowanej pani w prześcieradle, ale nie wiem czy lepiej. Pas i tabady z tego samego materiału będą rozumiem? Cała nadzieja, że wzorki to odrobinę skontrastują.

Czekam na raport czapeczkowy, a na dniach cię odwiedzę i pooglądam sobie na żywo, byś nie tłumaczyła się oświetleniem. :P
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Stele pisze:Po prawdzie to marnie to wygląda. :/ Satyna błyszczy się jak akkowi jajca i marszczy się na szwach. Dodać kozaczki, perukę i wyglądasz jak laleczka. Inaczej od obecnie zarejestrowanej pani w prześcieradle, ale nie wiem czy lepiej. Pas i tabady z tego samego materiału będą rozumiem? Cała nadzieja, że wzorki to odrobinę skontrastują.

Czekam na raport czapeczkowy, a na dniach cię odwiedzę i pooglądam sobie na żywo, byś nie tłumaczyła się oświetleniem. :P
cytat ze standardów:

"2. Białe kimono z lekkim połyskiem materiału. "

W moim domu nawet Visas na zdjęciach się błyszczy, choć matowa ;)
O szwy się nie bój, po prasowaniu jest elegancko.

i obczaj inne:
http://rebellegion.com/member_search.ph ... =c&b=0&i=0

;)
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Stele »

No i o ile są odprasowane, prześcieradła wyglądają lepiej bez wyjątku. Standardy, standardami, ale estetyka też się liczy. Zresztą nie wiem zresztą skąd to wytrzasneli, bo model w kotorze nie miał żadnych tandetnych shaderów nałożonych z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: YangObi »

Progres widzę jak najbardziej na plus. Co do materiału wg mnie wygląda jak alba. Trochę za duży połysk, jednak mam nadzieję, że jak dojdą malowania to stonują one troszeczkę biel. Polecam do malowania farby do materiału, kupić je można w sklepie dla plastyków za galerią dominikańską. 5,70 za 50 mililitrów. Dwa takie powinny bez problemu wystarczyć, potem się to przeprasowuje dzięki czemu się to utwardza, jednak nie jest to konieczne. Tak mam zrobione znaki zapytania na marynarce do Riddlera.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: RogueThirteen »

YangObi pisze:potem się to przeprasowuje dzięki czemu się to utwardza, jednak nie jest to konieczne.
JEST konieczne. Inaczej w pierwszym praniu diametralnie zmieni wygląd (pigment się wypłukuje).
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Stele »

Yang, Iza dwa tygodnie temu napisała, że farbki ma. Doświadczenie w malowaniu zresztą też. Czytaj pierwszy post i się nie zamartwiaj. :P
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: YangObi »

Stele pisze:Yang, Iza dwa tygodnie temu napisała, że farbki ma. Doświadczenie w malowaniu zresztą też. Czytaj pierwszy post i się nie zamartwiaj. :P
Ale czy ja się zamartwia? Czasem lepiej skorzystać ze sprawdzonej metody i czytaj ze zrozumieniem posty.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Jok »

YangObi pisze: Polecam do malowania farby do materiału, kupić je można w sklepie dla plastyków za galerią dominikańską. 5,70 za 50 mililitrów. Dwa takie powinny bez problemu wystarczyć, potem się to przeprasowuje dzięki czemu się to utwardza, jednak nie jest to konieczne.
Nie wiem co prawda jakie farbki ma Issu, ale osobiście polecam firmy "Lukas Deco. Textilia" - używam wielokrotnie we własnoręcznie robionych koszulkach i już od 6 lat się nie spierają. Nie mają też grudek co o wiele ułatwia malowanie. Prasować radzę pierw przez jakiś siatkowy materiał.
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Tak wysoki połysk jest efektem lampy błyskowej i super ciemnego pomieszczenia. Jak dam radę dzisiaj, to cyknę fotki w lepszym oświetleniu, bo na żywo materiał prezentuje się o niebo lepiej i ma słabszy połysk niż np. klasyczny atłas (na zdjęciach bez lampy praktycznie nie ma połysku)

Nie mam teraz dostępu do farbek (a nie pamiętam nazwy ;( ), ale zamierzam najpierw dokonać testów przed malowaniem ostatecznym. Pamiętam tyle, że do utrwalenia konieczne jest przeprasowanie żelazkiem.

Mimo wszystko celuję jednak w haft (btw, przyznawać się kto wykupił zapas popielatego kordonka we Wrocławiu :D ?), farby są planem B.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Jok »

A mozesz zrobic dwie wersje w tym samym oswietleniu? Z lampa i bez ? Sam wiem ze aparaty czesto nie oddaja stanu rzeczywistego
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

W świetle dziennym. Z lampą i bez lampy, ale nie mam pewności, które jest które.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Haftowane wzorki. (Beze mnie, jako skali, wydają się monstrualne :D )
Na każdym obrazku inaczej, każda z zarejestrowanych w RL Atris, też ma inaczej...
Ubolewam nad tym faktem, wyciągnęłam więc średnią.

Pas obi w zarysie (naniosłam kształt wg którego mniej więcej będzie szedł haft), teraz czas na tabardy.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”