Atris [Taraissu]

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: YangObi »

Materiał na nowych zdjęciach prezentuje się bardzo dobrze. I nie mam co do niego zarzutów. Trzymam kciuki z wyszywaniem :)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Jak dało się zauważyć na Winobraniu, Atris nie "skończyła się", ale walka nadal trwa.
Wrzucam szybki przegląd losowych zdjęć z przygotowania bazy. Aktualnie powstaje już haft właściwy, ale nie został jeszcze udokumentowany na zdjęciach.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Delta13 »

Byłbym w szoku gdyby kot leżał gdzieś indziej :wink: Współczuję pracy i życzę powodzenia.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Niby sprawa oczywista, ale jak widać wcale nie.
NIGDY nie próbujcie haftować na materiale z domieszka czegoś elastycznego. Przenigdy.

Ale spokojnie, kupiłam już sobie nowy materiał, starannie dobrany do tuniki, bez domieszek.
Czas zacząć od nowa, choć jest szansa, że się doczekam w tym tygodniu nowej maszyny, więc być może kwestia haftu rozwiąże się szybciej niż zakładam.

Nowy termin ukończenia to Fantasy Expo.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Hmm...kolejna rada dla przyszłych pokoleń:
Ołówek spiera się ciężko. Im twardszy tym ciężej. Jestem na etapie spierania/szczotkowania/octowania "linii pomocniczych" ;) Miałam nadzieję do końca tygodnia zamknąć w końcu projekt, a tu takie psikusy....
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Hammi »

Kiedys krawcowe uzywaly mydla do rysowania. Widze, ze mialo to gleboki sens.
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
Snootles
Eagle Base XO
Posty: 475
Rejestracja: 13 wrz 2012, 12:19
Lokalizacja: Ełk

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Snootles »

Hammi pisze:Kiedys krawcowe uzywaly mydla do rysowania. Widze, ze mialo to gleboki sens.
Nadal się go używa- są specjalne mydełka które można dostać w pasmanterii. chociaż to zwykłe też się sprawdza ;)
Awatar użytkownika
Klajdek
Polish Garrison Retired
Posty: 62
Rejestracja: 11 lis 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Klajdek »

W przypadku białych materiałów polecam tylko te "specjalistyczne" (z włączeniem Białego Jelenia) mydełka do rysowania- zwykłe pozostawiały lekko żółtawe smugi po wypraniu (co mocno mnie zdziwiło, bo podglądając przez wiele lat pracę mojej babci-krawcowej, ta nigdy nie skarżyła się na coś podobnego).

Na ołówek jest sposób bardzo prosty- do miski z letnią, lub zimną wodą (ok. 0,5 l - gorąca utrwala "malunki" wykonane grafitem) wlej szklankę octu i zanurz w tym wonnym dekokcie to, co trzeba. Można pomoczyć godzinę, a nawet dwie, a w końcowym etapie, przed wypraniem, lekko potrzeć o siebie materiał. Ślady powinny zniknąć bez większego problemu. (:
W razie czego można dodać nawet soku z cytryny- ten ma skłonności wybielające.
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

:)

Heh. Mydełka zacne są przy krojeniu materiału, ale niestety niekoniecznie przy drobnym rysunku jak ten wzorek na tabardach :(
Mam też magiczny pisak znikający, ale czasem bywa tak, że nie znika, więc nie ryzykowałam (bo na białym będzie widać od razu, że jest)
Ten ołówek to taki akt desperacji i z założenia był to dobry pomysł, gdyby nie to, że po wstępnym nakreśleniu wzoru jeszcze go sobie potem przy samym wyszywaniu korygowałam (i wystaje spod wzoru).

Już mniej inwazyjne płukanki były stosowane/moczenie etc. i większość ołówka zniknęła, ale jest kilka miejsc gdzie się mocno trzyma.

A co do octu i jego roztworów, to rzeczywiście zacny sposób, tyle, że wzorki są już wyhaftowane na materiale i obawiam się czy się mulina nie odbarwi.
Dlatego wybrałam sobie opcje pośrednią i traktuję ślady ołówka octem punktowo ;) Metoda pracochłonna, ale dość efektowna, jak się człowiek uzbroi w cierpliwość :D
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Klajdek
Polish Garrison Retired
Posty: 62
Rejestracja: 11 lis 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Klajdek »

Taraissu pisze::
A co do octu i jego roztworów, to rzeczywiście zacny sposób, tyle, że wzorki są już wyhaftowane na materiale i obawiam się czy się mulina nie odbarwi.
Dlatego wybrałam sobie opcje pośrednią i traktuję ślady ołówka octem punktowo ;) Metoda pracochłonna, ale dość efektowna, jak się człowiek uzbroi w cierpliwość :D
Nie sądzę, by ocet odbarwiał- używam go jako utrwalacza zaraz po pofarbowaniu ubrań barwnikami, albo do ochrony przed puszczaniem pigmentu (szczególnie w kwestii czerwonego przyodziewku), jednak nie chcę namawiać do złego. Chyba miałabym zbyt duże wyrzuty sumienia, gdyby coś się jednak stało :D
Pomysł ze ścieraniem punktowym wydaje się najrozsądniejszy i sama raczej bym na to nie wpadła. (: Powodzenia w walce z ołówkiem!
Obrazek
Awatar użytkownika
Snootles
Eagle Base XO
Posty: 475
Rejestracja: 13 wrz 2012, 12:19
Lokalizacja: Ełk

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Snootles »

Klajdek pisze:Nie sądzę, by ocet odbarwiał- używam go jako utrwalacza zaraz po pofarbowaniu ubrań barwnikami, albo do ochrony przed puszczaniem pigmentu (szczególnie w kwestii czerwonego przyodziewku), jednak nie chcę namawiać do złego. Chyba miałabym zbyt duże wyrzuty sumienia, gdyby coś się jednak stało :D
Pomysł ze ścieraniem punktowym wydaje się najrozsądniejszy i sama raczej bym na to nie wpadła. (: Powodzenia w walce z ołówkiem!
Ja używam octu do puszczania farby właśnie tzn. kiedy jakiś materiał farbuje robię mu płukankę z octu żeby pozbył się nadmiaru pigmentu właśnie :)
trubal
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:07

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: trubal »

Spróbuj odplamiacza w sprayu z Amway, mała butelka kosztuje 25 zł a działa dobrze i nie niszczy materiału
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Klajdek pisze: Nie sądzę, by ocet odbarwiał- używam go jako utrwalacza zaraz po pofarbowaniu ubrań barwnikami, albo do ochrony przed puszczaniem pigmentu (szczególnie w kwestii czerwonego przyodziewku), jednak nie chcę namawiać do złego. Chyba miałabym zbyt duże wyrzuty sumienia, gdyby coś się jednak stało :D
No właśnie ja też utrwalam barwnik octem przy farbowaniu w garze ;)
Ale z drugiej strony spotkałam się właśnie z poradami do usuwania grafitu z białego materiału przy pomocy octu lub kwasku cytrynowego (polecają hafciarki ;) ). Generalnie to nie mam na razie czasu żeby się w końcu ponownie za to zabrać, więc jeszcze zbieram dane ;) Wiec jestem bardzo wdzięczna za wszystkie pomysły!
Klajdek pisze: (...)
Pomysł ze ścieraniem punktowym wydaje się najrozsądniejszy i sama raczej bym na to nie wpadła. (: Powodzenia w walce z ołówkiem!
Ja jestem taka nienormalna, że połowę rzeczy "na piechotę". Bardzo relaksujące. Przed moim ślubem wszyscy się dziwili, że taka jestem wyluzowana, a mój sekret polegał na tym, że od rana do wieczora przez ponad tydzień dziergałam bukiety z tkanin i piór i kokardki i kotyliony i milion innych rzeczy ;) Taki rodzaj terapii, polecam!
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: Taraissu »

Wymieniłam wszystko. Meble, maszynę, wykrój, materiał i haft.
Został wig do uczesania, prasowanie i foty rekrutacyjne.

Szybka wrzuta z komórki, więc sorry za jakość, ale tak to mniej więcej teraz wygląda. Niestety Krystyna ma trochę inne wymiary niż ja :( więc np. na mnie tabardy są ciut dłuższe.
Najbardziej zadowolona jestem z funkcjonalności kostiumu. Widzę w nim! Mogę się bez skrępowania poruszać, nic nie odpada i się nie przesuwa (tabardy na guziki ! :D ).

Materiał jest znacznie sztywniejszy niż poprzedni, ma lekki połysk nadający tkaninie szlachetność, ale się nie świeci (na normalnym aparacie będzie widać ten efekt)
Wzorki starłam się odwzorować jak najdokładniej (z gry), ale w pewnych miejscach "uciekły mi linie". Niemniej itak są najbliżej oryginału ze wszystkich zarejestrowanych Atris w RL. Zrobiłam również kokardę jak oryginale!
Jak się uda to zrobimy foty w weekend.
:D
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Atris [Taraissu]

Post autor: sternik »

O! na trzeciej półce jest książka której mi brakuje :D Żarcik :D
Powiem krótko -Zajebistość :)
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie upgrade mojego wysłużonego Jedi ,i jak tak patrzę na nowości w naszych szeregach to chyba trzeba się za to jak najszybciej zabrać :)
A jak z mieczykiem ?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”