WIP: Generic Jedi (red-apache)

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
red_apache
Eagle Base Inactive
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2013, 11:48
Lokalizacja: Warszawa

WIP: Generic Jedi (red-apache)

Post autor: red_apache »

Chcę zrobić kostium Kreii (wersja zielono/brązowa):

Obrazek

W chwili obecnej rozglądam się za materiałami i elementami stroju, a w międzyczasie chciałabym zasięgnąć drugiej (albo trzeciej czy dziesiątej) opinii na temat mojej wizji tego kostiumu.

Moja wizja (z grubsza):

ubrania:
Obrazek

pas:
Obrazek

rękojeść miecza:
Obrazek

Rękojeść sprawia mi najwięcej problemów, ponieważ nie mam dużego i dokładnego screena z rzeczonym elementem. Wydaje mi się, że "czubek" przypomina kształtem ten z górnego rysunku. Wydaje mi się jednak również, że takie elementy są dwa, rozłożone symetrycznie na obwodzie rękojeści, co próbowałam narysować na dolnym szkicu.

Obręcze na włosy - tu udało mi się znaleźć w sieci naprawdę niezłego screena:

Obrazek

Chodzi mi tylko, żeby ktoś rzucił "świeżym okiem" na te obręcze i potwierdził, że wzór jest kwiatowy. Ja sobie obrazek powiększyłam i "okiem zmęczonem" ujrzałam tam malutkich Rycerzy Jedi. :wink:

Materiały, których szukam, oprócz tego, że muszą mieć odpowiednie kolory (w mailu zwrotnym określone jako: bluzka - beżowo-zielony, suknia - "zmutowany brązowy", taki zielono-brązowy, ale lepiej brązowy, niż zielony, płaszcz - brąz), powinny być raczej takie ciężkawe z wyglądu, o wyraźnym splocie, coś w stylu tej tkaniny:

Obrazek

albo jeszcze "cięższej". Kolor oczywiście nie ten. Przy czym w pierwszej kolejności kieruję się odpowiednim kolorem, a nie rodzajem materiału.

Gdyby ktoś z Was miał jakieś rady, opinie - będę za każdą wdzięczna, bo robienie kostiumu, do którego nie ma oficjalnych wymogów tylko według własnej wizji może być przedsięwzięciem ryzykownym. A szkoda mi poświęcić nakładów finansowych i czasowych tylko po to, żeby potem się okazało, że coś źle zinterpretowałam czy zobaczyłam. Tak więc - proszę, piszcie cokolwiek. :)
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Re: KREIA (KOTOR II)

Post autor: Wedge »

Właśnie testujemy produkcję miecza Jainy - jeśli się uda, a powinna, to z przyjemnością doprowadzimy tą samą metodą do powstania miecza Kreii :)

Czekam z niecierpliwością! :D
Obrazek

Star Wars Mastermind

"SW fans are among the most negative, doom-saying whiners I've ever encountered. Count on SW fans to take one statement and turn it into either a lie or a proclamation of disaster"
-- Randy Stradley
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: KREIA (KOTOR II)

Post autor: Jok »

Wedge pisze:Właśnie testujemy produkcję miecza Jainy - jeśli się uda, a powinna, to z przyjemnością doprowadzimy tą samą metodą do powstania miecza Kreii :)
Już się tym zająłem i jestem w kontakcie z tokarzem ;) Trzymam rękę na pulsie ;)
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: KREIA (KOTOR II)

Post autor: Joseph »

Jok pisze:
Wedge pisze:Właśnie testujemy produkcję miecza Jainy - jeśli się uda, a powinna, to z przyjemnością doprowadzimy tą samą metodą do powstania miecza Kreii :)
Już się tym zająłem i jestem w kontakcie z tokarzem ;) Trzymam rękę na pulsie ;)
Trzymaj Joku rękę na pulsie w innej sprawie też, :wink:
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
red_apache
Eagle Base Inactive
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2013, 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: KREIA (KOTOR II)

Post autor: red_apache »

Jok - to nie ten miecz. :P Powyższy to właśnie ten, o którym mówiłam, że jeszcze się muszę zastanowić. Czekam na jakiegoś eksperta od KOTORa, który by powiedział, że moja wizja jest wystarczająco bliska giercowej prawdy... A wydaje mi się, że taka rękojeść byłaby całkiem miła dla oka.
Awatar użytkownika
red_apache
Eagle Base Inactive
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2013, 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: KREIA (KOTOR II)

Post autor: red_apache »

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę edytować poprzedniego.

Pomysł kostiumu Kreii przepadł (na szczęście zanim zainwestowałam jakieś znaczące sumy w jego stworzenie), ale na forum światowym podsunięto mi inne pomysły, co można zrobić, aby wilk był syty, i owca cała. W chwili obecnej projekt kostiumu zmienia się na projekt generic Jedi inspirowany kostiumem Kreii. Jak by mnie kto spytał, to powiem, że jestem sporo młodszą, niż w KOTORze Kreią, z jeszcze czarnymi włosami. :)
Zostaje ogólna idea, ozdoby włosów i miecz, dochodzą: wewnętrzna tunika, tabardy i obi.
Co do miecza (rękojeści, na razie nie będę robiła ostrz) - czy ktoś mi może powiedzieć, czy czegoś brakuje w moim "projekcie"? Czy jeszcze coś muszę poprawić/dodać, żeby przeszedł proces akceptacji?

I czy ja mogę zmienić tytuł tematu? Czy dla nowego kostiumu (generic Jedi) mam zacząć zupełnie nowy wątek?
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: KREIA (KOTOR II)

Post autor: faultfett »

Yup, zawsze dochodzi opcja GJ, którą potem można modyfikować :)
Trzymam kciuki za nowy strój!

(edycja postów jest do 7 minut, z pewnych względów :/ Jeśli chcesz zmienić tytuł wątku, daj znać, na jaki [np. na PM] - zajmiemy się tym :) )
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: WIP: Generic Jedi (red-apache)

Post autor: sternik »

Ostrze zawsze można dorobić na zdjęciu :)
ObrazekHosted on Fotki
Obrazek
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Re: WIP: Generic Jedi (red-apache)

Post autor: Wedge »

Jeśli ma to być miecz do Generic Jedi, to starczy żeby wyglądem przypominał miecz ;) 100% dowolności w zakresie projektu. Np. Vissan ma radziecką latarkę :D
Obrazek

Star Wars Mastermind

"SW fans are among the most negative, doom-saying whiners I've ever encountered. Count on SW fans to take one statement and turn it into either a lie or a proclamation of disaster"
-- Randy Stradley
Awatar użytkownika
red_apache
Eagle Base Inactive
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2013, 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIP: Generic Jedi (red-apache)

Post autor: red_apache »

Sternik: dzięki za radę. Z ostrzem na pewno będzie wyglądało lepiej. :D Ale w zgłoszeniu zaznacza się, że jest tylko rękojeść?
Wedge pisze:Jeśli ma to być miecz do Generic Jedi, to starczy żeby wyglądem przypominał miecz ;) 100% dowolności w zakresie projektu. Np. Vissan ma radziecką latarkę :D
:D W życiu bym nie zgadła. Moja pewnie będzie po prostu z aluminiowego pręta, ale przyznam że gdyby wyglądała tak, jak to sobie wyobrażam, nie było by mi smutno.

A mam jeszcze pytanie o buty. Czy takie: http://allegro.pl/tc-bershka-nowe-klasy ... 01223.html mogłyby być? Są za łydkę, przed kolano, bez suwaków. Tylko nie z prawdziwej skóry. No i u mnie by tak nie odstawały cholewki. :wink:

Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jestem żółtodziobem i wolę się skonsultować, skoro są tu sporo mądrzejsi ode mnie. No i niedługo skończy się pula sensownych pytań. :)
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Re: WIP: Generic Jedi (red-apache)

Post autor: Wedge »

Buty approved. Wyglądają jak skóra, nie mają zamków błyskawicznych na wierzchu. Brałbym :)
Obrazek

Star Wars Mastermind

"SW fans are among the most negative, doom-saying whiners I've ever encountered. Count on SW fans to take one statement and turn it into either a lie or a proclamation of disaster"
-- Randy Stradley
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: WIP: Generic Jedi (red-apache)

Post autor: Taraissu »

Ha! Czyli dobrze mi świtało, że coś z Kreią chyba było nie tak, dlatego dopytywałam o to z kim rozmawiałaś z RL, teraz już wszystko jasne :)

Trochę mi smutno, że nie będzie kogoś do kompletu z KOTORa :( ale za to bardzo mnie cieszą inne rzeczy. To, że decydujesz się na Generic Jedi w stylu Kreii oraz to, że dyskutujesz o kostiumie na światowym.

Ten projekt ma duży potencjał, bo pozwoli na dość kreatywne podejście do definicji "GJ". Aktualnie standardy do GJ są bardzo szerokie i smuci mnie, iż w Polsce ludzie nie lubią eksperymentować i wybierają najbardziej klasyczną wersję stroju Jedi.

Co do tkanin to odradzam te w 100% naturalne, bo się parszywie gniotą i płowieją często w praniu. Da się z powodzeniem znaleźć beżowo-oliwkowe mieszańce z taką workowatą strukturą.
A buty super. I nie mają zamków błyskawicznych!
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: WIP: Generic Jedi (red-apache)

Post autor: Xav Kasjel »

Ja mam tunikę zewnętrzną z takiego mieszańca. Teoretycznie to len z domieszką produkcji włoskiej, który miał się gnieść mniej niż naturalny w 100%. Efekt jest taki, że prasowanie tego to istna męka, bo to się wiecznie gniecie :P może gdyby procentowa zawartość domieszki była większa byłoby lepiej, ale na wszelki wypadek przed zakupem materiału radzę poprosić o próbkę.

P.S.
Ostatnio w Ikei, Leroy i Castoramie widziałem jakieś tkaniny obiciowe, które strukturą i fakturą mogłyby się nadać. Pozostaje tylko kwestia, czy nie byłoby to zbyt sztywne.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: WIP: Generic Jedi (red-apache)

Post autor: Taraissu »

Xav Kasjel pisze:Ja mam tunikę zewnętrzną z takiego mieszańca. Teoretycznie to len z domieszką produkcji włoskiej, który miał się gnieść mniej niż naturalny w 100%. Efekt jest taki, że prasowanie tego to istna męka, bo to się wiecznie gniecie :P może gdyby procentowa zawartość domieszki była większa byłoby lepiej, ale na wszelki wypadek przed zakupem materiału radzę poprosić o próbkę.

P.S.
Ostatnio w Ikei, Leroy i Castoramie widziałem jakieś tkaniny obiciowe, które strukturą i fakturą mogłyby się nadać. Pozostaje tylko kwestia, czy nie byłoby to zbyt sztywne.
Kwestia tego co jest w "mieszance", ja len zawsze skreślam. Ja i żelazko nie potrafimy się dogadać.

Obiciowe tkaniny to jest dobry trop!
Wbrew obiegowej opinii obiciowy nie zawsze znaczy "sztywny". Kilka dni temu oglądałam próbniki tkanin obiciowych do krzeseł z czego połowa była naprawdę cienka, aż się sama zdziwiłam jak bardzo. (Połowa tych tkanin wydawała mi się bardzo podobna do tych z nowej trylogii, ale to tak na marginesie ;) )
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
red_apache
Eagle Base Inactive
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2013, 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIP: Generic Jedi (red-apache)

Post autor: red_apache »

Też oglądałam obiciowe - skreślam tkaniny tylko ze względu na kolor, nie na rodzaj. :) Chociaż ten len może też odrzucę, skoro taki gniotliwy.

A mam jeszcze pytanie na temat tabardów: czy jeśli zdecyduję się coś na nich haftować, to muszę to zrobić na całych, czy mogę tylko na części, na przykład na "zwisie przednim"? Bo chyba nie ma konieczności pokrywania haftami całych - ja przynajmniej nie znalazłam. I czy ktoś z Was trafił kiedyś na info, czy można umieszczać prawdziwe słowa w aurebeshu czy tylko przypadkowe połączenia znaków? Bo plan mam taki, żeby tabardy były z tego samego materiału, co OT (w ten sposób stworzą V do pasa z oryginalnej sukni Kreii), ale żeby ten na spódnicy nie zniknął, chcę na nim wyhaftować napis.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”