Kupny miecz świetlny

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Makaroniarz

Kupny miecz świetlny

Post autor: Makaroniarz »

Witam.
Zadałem pytanie na fejsie ale nikt nie odpisał więc piszę tu.
Co sądzicie o stronce http://www.ultrasabers.com/ ? Opłaca się od nich zamawiać miecze z dźwiękiem do bitki? Czy może da się załatwić taką rzecz taniej?
Nie mam zbyt dużo talentów elektrycznych dlatego wolałbym miecz kupić. Resztę stroju sobie dorobię (Generic Jedi).

PS.
Nie znalazłem podobnego tematu.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Kupny miecz świetlny

Post autor: YangObi »

Ultrasabers to dobra firma jeżeli chodzi o miecze. Ich miecze nadają się do walk i pokazów ale jak wiadomo z umiarem ponieważ ostrza nie są niezniszczalne. Jak wiadomo jest to miecz typu "luxeon" czyli nie ma pasa z diodami w środku jak w FX dzięki czemu przy uderzeniach nie ma problemu, że jakaś sekcja padnie. Do Generica jak najbardziej te miecze pasują.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Makaroniarz

Re: Kupny miecz świetlny

Post autor: Makaroniarz »

Dzięki za info. Miecz już się dla mnie robi :]
Makaroniarz

Re: Kupny miecz świetlny

Post autor: Makaroniarz »

trochę odświeżanie starych kotletów ale co myślicie o tym sposobie szycia (generic)?
http://www.star-wars.pl/Tekst/2171/2,Szata_Jedi.html
Czy może lepiej z:
http://www.padawansguide.com/basic.shtml
A może jest jeszcze coś ciekawszego?
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Kupny miecz świetlny

Post autor: Astela »

Po przejrzeniu wydają się dla mnie w porządku :) w zewnętrznej tunice lepiej wykorzystać wykroje "trudniejsze" niż to, co jest na samym dole. W kimonach japońskich rękawy są osobno doszywane.
Awatar użytkownika
Linden11
Posty: 8
Rejestracja: 02 maja 2015, 18:21
Lokalizacja: GDAńSK

Re: Kupny miecz świetlny

Post autor: Linden11 »

Poproszę o podpowiedz - z jakiego materiału wykanane sa "ostrza" mieczy świetlnych??

chciałbym w weekend rozpoczac prace nad własnym mieczem ale potrzebuje kilku informacji :)

Czy jezeli wewnątrz obudowy ukryję przykładowo
http://allegro.pl/l78-latarka-swat-led- ... 55331.html
i na szczycie umieszcze kolorowe szkiełko to bedzie OK??
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kupny miecz świetlny

Post autor: Nahen »

W rekojeści masz elektronikę a nie latarke ;) Jeżeli chcesz miecz który wygląda a nie służy do "walki" to w "ostrze", którym powinna być poliwęglanowa rurka, pakujesz diody led na całą długość podłączone i sterowane w taki sposób, żeby przy włączeniu i wyłączeniu zapalały się od dołu do góry i odwrotnie. Można dołożyć w sterowniku efekt "błysku" 2-3 diod sąsiadujacych ze sobą w momencie kiedy włączany jest efket "uderzenia" o coś mieczem.

Inna opcja bliższa "koncepcji latarki" to silna dioda na dole święcąca w rurkę a na końcu odblaskowa zaślepka w formie wycinka kuli zamykająca rurę. Ale to stosuje sie w mieczach "do walki" i nie masz wtedy efektu wysuwania i chowania ostrza.

Tak w skrócie.
Obrazek
Makaroniarz

Re: Kupny miecz świetlny

Post autor: Makaroniarz »

Czyli ok. Lecimy wg tego http://www.star-wars.pl/Tekst/2171/3,Szata_Jedi.html .
Płaszcz gdzieś czytałem, że brązowa wełna z elaną będzie najlepsza.
Tunika to len (naturalny kolor)?
Pasy (tabard) też len (to samo co tunika)?
No i zostaje kawałek materiału pod pas (tu nie mam pojęcia z czego).
makaroniarz

Re: Kupny miecz świetlny

Post autor: makaroniarz »

Astela pisze:Po przejrzeniu wydają się dla mnie w porządku :) w zewnętrznej tunice lepiej wykorzystać wykroje "trudniejsze" niż to, co jest na samym dole. W kimonach japońskich rękawy są osobno doszywane.
A właśnie. one są doszywane wg tego opisu.

I jeszcze jedno mi się nasunęło.
Materiał pod pas specjalnie szyty czy po prostu prosty kawałek materiału zawinięty wokół ciała.
I jak szyć tabardy?
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Kupny miecz świetlny

Post autor: Astela »

Jak dla mnie płaszcz Jedi powinien być koniecznie wykonany z cienkiej wełny ;) jeśli będzie mieć domieszki elastanu, będzie łatwiejszy w konserwacji.

Jeśli chodzi o materiały na tuniki i tabardy, to w CRLu generica nie jest napisane "musi być len" :) jak dla mnie spokojnie może być bawełna, len, jedwab, krepon (Obi Wan miał szaty uszyte z czegoś zbliżonego do kreponu). Jeśli len, to polecam taki z domieszką elastanu - wtedy się nie gniecie. Miałam raz taki len i mimo wożenia przez pół Polski i biegania w nim po lesie, nie pogniótł się praktycznie wcale.
Wydaje mi się, że tunikę wewnętrzną mógłbyś zrobić z bawełny, a zewnętrzną, pas oraz tabardy z lnu.

Materiał pod pas to tak naprawdę długi kawał materiału, który ma zszyte ze sobą boki, by się nie strzępił.
Tabardy to z kolei kolejne paski materiału, zszyte tak jak pas. Osobiście polecam doszyć po wewnętrznej stronie pasa zatrzaski, które będą także doszyte w odpowiednich miejscach na tabardach. W ten sposób tabardy będą się dobrze trzymać w jednym miejscu i nie przesuwać.

Jeśli chodzi o kolory, to Rebel Legion podaje co następuje: "Permitted Colors for Outer Tunics, Inner Tunics, Tabards, Obi, Pants and Robes/Cloaks(capes): Earth tone colors, preferably shades of brown, gray, black and white. Other earth tones are allowed (greens, blues, yellows, violets and reds (where the reds are darker and in the burgundy family), but should be muted. No bright or loud (sharp) colors are allowed (examples would include: red, pink, neon green, etc.). Combinations of red and black are not allowed, as they are considered Sith colors."


Ostatnio przesunięty w górę 06 sie 2015, 10:59 przez: Anonymous.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”