[X-Wing Pilot] Mx_jedi

Piloci rebelianccy, piloci z Naboo, klony-piloci, etc.
mx_jedi
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:40
Lokalizacja: Włodawa

[X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: mx_jedi »

Witam!
Nie jestem zbytnio pewny czy to odpowiednie miejsce i czas na takie "wystąpienie". Chciałbym skompletować strój pilota (Kiedyś chciałem, ale myślałem, że to zbyt kosmicznie odległe. Z tego jednak co widzę, można zrobić - trochę cierpliwości i samozaparcia). Właśnie byłem na falkonie w lbn i zainspirowali mnie posiadacze i ich stroje. Przeglądam sukcesywnie forum i inne pomocne źródła, czytam na czym mniej-więcej się to opiera. Z jednej strony mam obawy. Niektóre z nich to: czasu wolnego mam niewiele, dlatego zebranie całego stroju (jak i siebie samego do dodatkowej pracy) zajmie mi "dłuższą chwilę". Uprzedzam, jestem trochę "dziwny", często zbyt zajęty. Mimo to lubię Star Warsy, no i chciałbym być w rebel legion. Dodatkowo, śledząc prelekcję na falkonie, zdziwił mnie fakt, że nie ma rebelianta z Lubelszczyzny. Chciałbym więc coś zdziałać w tym kierunku. Nie za bardzo wiem od czego zacząć. Są pewnie i dalsze ograniczenia, które wyjdą w trakcie. Z drugiej strony jest nadzieja - śledząc wątek na forum, widać pokrótce jak przebiega proces składania stroju, i widać, że najtrudniejsze są początki. Ktoś wszakże zawsze musi przetrzeć szlak. Dobrze by było gdybym na tym skorzystał. Liczę na waszą pomoc w kwestiach merytorycznych (i nie tylko, potrzebna mi też motywacja).

Mam pewien koncept, proszę o jakieś ewentualne porady, sugestie:
1. Chciałbym zacząć od kombinezonu. Czy jest to jakiś konkretny model (jakaś replika/demobil/itp.) którejś z armii. Gdzie szukać? Tylko allegro i ebay?
2. Czy jest ktoś w posiadaniu planu wykroju takiego stroju i mógłby się jakoś podzielić?
3. Czy występują różne odcienie? Czy jest jakiś konkretny? Czy po prostu dany kombinezon zawsze występuje w opcji o ustalonym odcieniu pomarańczu?

Na początek to tyle. Mam nadzieję, że mi pomożecie w ten czy inny sposób.
Pozdrawiam, MTFBWY! ;)
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: RogueThirteen »

Witam przyszłego kolegę pilota!
Co do kombinezonu, to, jak mówiłam na prezentacji, w filmie użyto kombinezonów dla kierowców rajdowych. Stąd duża ilość kieszeni, w tym praktyczne kieszonki na narzędzia i mapę (czyli na cylindry i kompad) na lewym ramieniu. Teraz chyba się już takich nie dostanie, więc pozostaje kupić kombinezon "dla robotnika" i go przerobić. A właściwie dwa kombinezony, bo na kieszenie idzie dość dużo materiału. Można poszukać na allegro, ale warto też sprawdzić w jakimś markecie budowlanym (i upewnić się, że nie ma napisu na plecach!)
O samych kieszeniach, ich kształcie i rozmieszczeniu, a także o innych potrzebnych modyfikacjach pisałam już w odpowiedzi na innego posta. Widzę, że Ktoś podzielił długi wątek na kilka pomniejszych :P , teraz te informacje można znaleźć w temacie [X-Wing Pilot] Afgan i trochę w [X-Wing Pilot] Rogue13.
Jeśli chodzi o kolory... cóż, niestety kombinezony różnych firm różnią się odcieniem. Na przykład Falcon, faultfett i ja użyliśmy kombinezonów amerykańskich, które są "mocno pomarańczowe", ale w odcieniu trochę bardziej czerwonym niż filmowe. Z kolei kombinezon szwedzki, który sobie początkowo kupiłam, był bardziej żółtawy. I, oczywiście, ten sam materiał wygląda inaczej w świetle dziennym, inaczej w sztucznym, a jeszcze inaczej na zdjęciach... Więc myślę, że na razie powinieneś się skupić na zdobyciu po prostu pomarańczowego kombinezonu w odpowiednim rozmiarze. Powodzenia, a jakby co, pytaj!
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: Falcon »

na szybko - odradzam kombinezony ochronne z odblaskami - mam taki jeden i odblaski nie są przyszywane tylko wprasowane - nie do usunięcia ;/

Można zakupić kombinezon z costumebase / utopiabase - ten sam który zakupił Burn
http://www.ebay.com/itm/X-Wing-Pilot-Ju ... 68c6e05a17
Brakujące kieszenie na kolanach nie są wymagane. Jedynie trzeba poszerzyć kieszonkę na commpad - choć patrząc na zdjęciach jest już prawidłowa, prostokątna
Vest sprzedawany w komplecie to kupa - może dałoby się od nich sam kombinezon łyknać? - sam vest to 1/3 ceny zestawu

Oprócz wymienionych opcji pozostaje jeszcze szycie od zera - i pewnie na wiosnę tak zrobię ze swoim - materiał z którego mam obecny jest imho zbyt gruby
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: ShVagYeR »

Obecnie zbierane jest zainteresowanie na kombinezony szyte od zera o stuprocentowej zgodności z oryginałem filmowym (i to nie tylko pomarańczowe). Produkcją miałby się zajmować MonCal. Cena wstępnie ma być na poziomie $80-90. Tutaj więcej info: http://www.rebellegion.com/forum/viewtopic.php?t=35404
Obrazek
mx_jedi
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:40
Lokalizacja: Włodawa

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: mx_jedi »

To co prezentuje MonCal jest dobre? Niech znawcy piszą. Nie jestem jeszcze na tyle obeznany. Czy ta kieszeń na Comm Pad ma być za folią? No i nawet jeżeli skłonny bym był zakupić taki strój, to jak to zorganizować, bo nie znam na tyle struktur Rebel Legion, by swobodnie w "tym wszystkim" się poruszać. Mam jakoś napisać do tego użytkownika? Muszę się zalogować na rebelllegion.com? Jakaś rekomendacja? Proszę o kolejne porady i dzięki ;)
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: RogueThirteen »

Nie, kieszeń na kompad ma być bez folii.

A pomysł z kombinezonami "dokładnie jak z filmu" jest kuszący... Czy ktoś od nas albo z 501-go będzie zamawiał? (Tylko skąd ja wezmę tyle pieniędzy...)

Btw. mnie osobiście grubszy materiał "amerykańskiego" kombinezonu pasuje, wygląda bardziej... hm, naturalistycznie, a poza tym nie mając nic (no dobra, bieliznę ;) ) pod spodem, mogę w nim łazić po 10-cio stopniowym mrozie. Ale na lato lub imprezy w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach warto by mieć coś cieńszego.
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
mx_jedi
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:40
Lokalizacja: Włodawa

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: mx_jedi »

No właśnie! Myślę, że cienki materiał jest lepszy. W sumie dobrze jest mieć 2 wersje (no ale na razie mnie nie stać na tenże luksus). Ale... chyba można się odziać pod spodem cieplej i założyć właściwy strój - na chłodniejsze wypady. No a na cieplejsze to git ;) I w sumie poważnie rozważałbym kupno tego kombinezonu, ale nie wiem czy to dobra jakość, no i może znalazło by się więcej chętnych (koszty wysyłki byłyby dzielone :) )
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: Falcon »

Zamawiałem kilka rzeczy od moncala, zawsze najwyższej jakości - zbroje scoutów, elementy do bousha. Jednak należy się uzbroić w cierpliwość - jak ma dużo zamówień to realizacja zamówienia trwa...
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: ShVagYeR »

Tak jak pisałem, dopiero zbiera zainteresowanie, więc trochę czasu minie, zanim w ogóle produkcja ruszy. A żeby zgłosić zainteresowanie, trzeba się wpisać w dziale For Sale/Trade, który jest dostępny tylko dla członków RL. Więc miałoby to sens, gdyby zebrało się co najmniej kilka osób, w tym jedna będąca członkiem i ona by wpisała, na ile i jakich kombinezonów jest zapotrzebowanie. :)
Obrazek
mx_jedi
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:40
Lokalizacja: Włodawa

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: mx_jedi »

A czy jest ktoś w posiadaniu wykrojów stroju pilota? Albo ktoś wie gdzie można je zdobyć? A co do ostatniego wpisu: czy wiadomo coś o osobach, które zamawiałyby ewentualnie coś/strój u moncala?
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: Falcon »

ja będę zamawiał teraz analogiczny kombinezon (do at-st drivera) u krawcowych w wawie - zobaczymy jak finalnie wyjdzie cenowo i jakościowo - zmiana koloru to nie problem potem
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: faultfett »

mx_jedi pisze:A czy jest ktoś w posiadaniu wykrojów stroju pilota? Albo ktoś wie gdzie można je zdobyć?
Obawiam się, że wykroje jako takie nie istnieją, ale każda ogarnięta krawcowa powinna sobie poradzić z uszyciem, jeśli wytłumaczy jej się jak ubranko ma wyglądać, w którym miejscu kieszenie i pokaże foty.
Pewną pomocą może być ten http://www.alderaanbase.com/reference/x ... htsuit.php link (na obrazku poglądowym jest zły kołnierzyk) i ten: http://leiacostuming.stormtrooperprince ... earch.html.
O ile się nie mylę, był gdzieś jeszcze dobry schemat z rozrysowaniem kieszeni - poszukam w wolniejszej chwili, to podrzucę.
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
mx_jedi
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:40
Lokalizacja: Włodawa

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: mx_jedi »

O to świetnie! Dzięki za linki, może się przydadzą. Falcon, jak już będziesz miał ten strój od krawcowej, to koniecznie daj znać ;) (i kiedy mniej więcej można się tego spodziewać?
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: faultfett »

Co prawda to z drugiej strony barykady, ale krój jest identyczny, a na rysunku dobrze widać rozmieszczenie wszystkich kieszeni i szwów :arrow: http://i35.photobucket.com/albums/d162/ ... iginal.jpg (na nogawkach nie ma tu jednej pary kieszeni "z klapką" poniżej tych nad kolanami, ale są one opcjonalne).
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: [X-Wing Pilot] Mx_jedi

Post autor: Jok »

Dla zainteresowanych kombinezonem. W grudniu bedzie szyty kombinezon dla mnie i Eddi (czarne wdzianka imperialne). Sa takie same jak pilotow X-winga. Jesli krawcowa stwierdzi ze da rade uszyc wiecej niz dwa (czyli nie zamorduje sie z kieszonkami) to juz wiem ze cena bedzie konkurencyjna dla Warszawskich krawcowych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Legion Starfighter Command”