[X-Wing Pilot] Afgan

Piloci rebelianccy, piloci z Naboo, klony-piloci, etc.
ODPOWIEDZ
afgan
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2010, 0:39
Lokalizacja: Knurów

[X-Wing Pilot] Afgan

Post autor: afgan »

Witajcie Piloci! Ostatnio w końcu przemogłem się aby stworzyć sobie kostium pilota. Zacząłem od podstaw, czyli kupna pomarańczowego kombinezonu (Bundeswehr, 40 pln na allegro) z którego poodpruwałem kieszenie, i chwilowo zabieram się do przyszycia kieszeni, ale już na rebeliancką modłę. Tu zaczynają się schody, ponieważ z tego co udało mi się przeczytać na forum oraz z Waszych zdjęć nie jestem w stanie stwierdzić ile i jakiej wielkości mam mieć kieszenie. Byłby ktoś w stanie poratować mnie, 'świeżaka' wymiarami, i w miarę możliwości odległościami w jakich mają się znajdować na kombinezonie? Z góry dzięki za odpowiedź. Nad hełmem będę myślał po skończeniu kombinezonu i gdy pojawi się zastrzyk jakiejś gotowizny.
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: RogueThirteen »

Witaj, bracie pilocie!
afgan pisze:Witajcie Piloci! Ostatnio w końcu przemogłem się aby stworzyć sobie kostium pilota. Zacząłem od podstaw, czyli kupna pomarańczowego kombinezonu (Bundeswehr, 40 pln na allegro) z którego poodpruwałem kieszenie, i chwilowo zabieram się do przyszycia kieszeni, ale już na rebeliancką modłę. Tu zaczynają się schody, ponieważ z tego co udało mi się przeczytać na forum oraz z Waszych zdjęć nie jestem w stanie stwierdzić ile i jakiej wielkości mam mieć kieszenie. Byłby ktoś w stanie poratować mnie, 'świeżaka' wymiarami, i w miarę możliwości odległościami w jakich mają się znajdować na kombinezonie? Z góry dzięki za odpowiedź.
Po pierwsze, jesli kupiles jeden kombinezon, jak najszybciej postaraj sie nabyc drugi taki sam, bo na kieszenie idzie dosc duzo materialu. Ewentualnie pomaranczowa kamizelke czy portki, czy cokolwiek, ale zrobione z tkaniny o identycznym odcieniu i splocie (uprzedzam, ze to zadanie moze byc trudne i mozliwe, ze bedziesz musial sobie kupic dwa nowe, identyczne kombinezony). Po drugie, znajdz osobe o duzej cierpliwosci i otwartym umysle (ewentualnie fana GW), ktora kostium uszyje.

Jesli chodzi o kieszenie, to standardowy kombinezon pilota X-winga ma:
- prostokatna kieszen z klapka na prawym ramieniu
- kieszen na cylindry kodowe na lewym ramieniu
- kieszen na kompad na lewym przedramieniu, tuz ponizej lokcia (tak, zeby rekawica jej nie zaslaniala)
- dwie "normalne" kieszenie na biodrach (znaczy, te takie, w ktore mozna rece wlozyc ;) ) Zwykle roboczy kombinezon takowe posiada.
- po dwie prostokatne kieszenie z klapkami na kazdej nodze (gorna zaraz pod "kieszenia na reke", dolna prawie bezposrednio pod nia... w kazdym razie tak, zeby wystawala z buta)
- opcjonalnie dwie kieszonki na piersi (raczej nie bedzie ich widac spod kamizelki)
- zadnych kieszeni na tylku (co prawda standard nic o tym nie mowi, ale na filmie widac, ze nie maja - co jest zupelnie sluszne w przypadku pilota, ktory ma prace, jak by nie bylo, raczej... siedzaca ;) )
Wazne tez, aby kieszenie nie mialy zadnych suwakow, guzikow itp. zapiec.

Co do dokladnego rozmieszczenia, ksztaltu i wykonczenia poszczegolnych kieszeni (i nie tylko), dobrym zrodlem jest tutorial ze strony Rebel Legionu: http://www.rebellegion.com/forum/viewtopic.php?t=16097 (po angielsku, ale nie trzeba znac jezyka, by zrozumiec obrazki)
Nie polecam jednak bezkrytycznego trzymania sie zamieszczonych tam wykrojow - proporcje rysunkow niezbyt sie zgadzaja z podanymi przy nich wymiarami...

Rozmiary kieszeni na kompad oraz na cylindry sa dosc scisle powiazane z wielkoscia umieszczanych w nich urzadzen, zas kieszeni pozostalych - powinny byc dostosowane do rozmiarow pilota. Ja za punkt wyjscia wzielam liczby podane przy wykrojach i zmodyfikowalam je tak, aby efekt koncowy byl jak najbardziej zblizony do tego, co widac na "propagandowym" zdjeciu Luke'a (wrzucilam je kilkanascie postow temu). Jak wyszlo, widac (kieszenie na nogach mam troszeczke za wysoko, co jest wynikiem zmniejszania calego kombinezonu...).

Nie zapomnij tez o innych detalach: mankietach, kolnierzu i odpowiednim zapieciu!
Jesli chcesz byc super-dokladny, to zauwaz, ze kombinezon pilota posiada tez taki szczegol, jak odcinany karczek. Widac to dobrze w scenie na poczatku "Imperium kontratakuje", gdy uratowany przez Hana i wyleczony w bazie Rebeliantow Luke ubiera sie:
Obrazek
Obrazek
Jesli musisz przerabiac kombinezon na swoj rozmiar, warto cos takiego zrobic, jesli nie, a nie chce Ci sie pruc, mozna przeszyc w tym miejscu material podwojnym szwem, zeby wygladalo podobnie.

Powodzenia w tworzeniu kostiumu!
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: faultfett »

Ojej, przed wyjazdem na urlop pamiętałam, żeby po powrocie koledze odpisać i kompletnie mi to wyleciało z głowy :oops: Dzięki wielkie, Aniu, za wyczerpującą odpowiedź w tej sprawie :)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Legion Starfighter Command”